پیش از خرید آسانسور باید بدانید

پیش از خرید آسانسور باید بدانید که:

نوع آسانسور؛ ظرفیت آسانسور ؛ایمنی آسانسور؛ طول عمر آسانسور؛ سرویس نگهداری آسانسور؛ شرکت آسانسور ؛هزینه آسانسور ؛گارانتی و بیمه در زمان خرید چقدر اهمیت دارد.

10 نکته که پیش از خرید آسانسور باید بدانید

 • نوع آسانسور

یکی از مواردی که پیش از خرید آسانسور باید بدانید نوع آسانسور می باشد که بر اساس کاربرد متفاوت است. سیستم آسانسورها از نظر مدل‌های کششی و هیدرولیکی متنوع هستند.

هر یک از این آسانسورها بر اساس ارتفاع ساختمان ؛نحوه استفاده؛ میزان استفاده و کاربرد آسانسور ؛ارتفاع ساختمان؛ متفاوت می‌باشد .به عنوان مثال:

آسانسورهای کششی مناسب برای ساختمان‌های اداری با طبقات بالا مناسب هستند .البته فاکتورهای مختلفی مثل کمبود جا هزینه می‌تواند روی نوع آسانسور تاثیرگذار باشد.

پیش از خرید آسانسور باید بدانید

 • ظرفیت آسانسور

ظرفیت آسانسورها بر اساس فاکتورهایی مانند میزان تردد افراد در ساختمان‌ها؛ تعیین می‌شود.اگر در ساختمان‌هایی هستید که رفت و آمد زیادی در آنها وجود دارد بهتر است تا حتی به بیشتر از یک آسانسور فکر کنید و شرایط ساختمان در نظر گرفته شود.

همچنین تعداد و ظرفیت بهینه هر آسانسور باید مشخص شود. برای تردد افراد مسن یا معلول باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود. در بدترین حالت در این گونه ساختمان‌ها با خرابی یک آسانسور می‌توان از آسانسور دوم برای دسترسی استفاده نمود.

بهتر است بدانید که برای ظرفیت آسانسور الزاماتی از طرف مقررات ملی ساختمان در نظر گرفته شده است که با ایمنی آسانسور به شدت در ارتباط است. به عنوان مثال: اگر ترافیک یک ساختمان با آسانسور ۶ نفره تخمین زده می‌شود بهتر است تا از یک آسانسور ۸ یا ۱۰ نفره استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی جهت انتقال بار در ساختمان‌های مختلف اعم از تجاری مسکونی و آپارتمانی می‌باشد

 • سرعت آسانسور

سرعت آسانسور بر اساس: ارتفاع ساختمان؛ میزان ترافیک حاکم بر ساختمان و نوع آسانسور تعیین می‌شود. همچنین عواملی مانند: استانداردها و مقررات می تواند محدودیت‌ها و الزاماتی را در خصوص سرعت آسانسور اعمال کند .

نوع آسانسورها بر روی سرعت و عملکرد تاثیر دارند و می توانند افراد زیادی را در کوتاه‌ترین زمان جابجا کنند.

ارتفاع ساختمان در سرعت آسانسور تاثیر دارد هرچه ارتفاع بیشتر باشد باید سرعت متناسب با ارتفاع تخمین زده شود تا زمان رسیدن به همکف یا طبقات بالاتر کاهش پیدا کند. فراموش نکنید که ظرفیت آسانسور و تعداد افراد با وزن مجازی که می تواند حمل کند روی سرعت تاثیرگذار است.

 • ایمنی آسانسور

یکی از نکات کلیدی در خرید آسانسور ایمنی آسانسور می باشد که باید مدنظر قرار دهید. معمولا مشخصات فنی ؛برند؛ تجهیزات ؛ایمنی باید کاملاً مطابق با نوع آسانسور تطبیق داده شود و مطابق استانداردهای بین الملل از طرف شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

 • طول عمر آسانسور

طول عمر آسانسور ارتباط مستقیمی با سرویس آسانسور؛ تعمیرات آسانسور؛ استفاده از قطعات مرغوب برای آسانسور می‌باشد که با در نظر گرفتن این نکات شما طول عمر زیادی را خواهید داشت.

به طور کلی تمامی قطعات آسانسور باید بعد از ۳۰ سال تعویض شوند و اقدام به نوسازی آسانسور و بازسازی آسانسور کنید. بنابراین این عمر مفید بهتر است تا یک بازبینی کلی و بصری از آسانسور به صورت ماهانه داشته باشید.

برای این منظور نظافت و تمیزی آسانسور ؛استفاده صحیح از دکمه‌ها بررسی روشنایی‌ها توجه به دمای آسانسور چک کردن درب‌ها؛ چک کردن عملکرد صحیح آسانسور در تمامی بخش‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

 • سرویس و نگهداری آسانسور

یکی از مواردی که پیش از خرید آسانسور باید بدانید سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه سالانه و حتی ممکن است به صورت هفتگی باشد. سرویس و نگهداری آسانسور مانند نصب و راه اندازی اهمیت دارد.

عدم توجه به سرویس آسانسور باعث نقص فنی و خرابی سایر قطعات آسانسور خواهد شد و در نهایت عملکرد آسانسور را دچار اختلال می‌کند و تعمیرات آسانسور افزایش پیدا کند که استفاده از تکنسین و سرویس کار آسانسور متخصص بسیار در این خصوص اهمیت پیدا می‌کند.

بنابراین با بررسی به موقع و شناسایی عیوب و ایرادات می توان باعث افزایش عمر مفید آسانسور شد.

شرکت آسانسور آتیس لیفت تمامی خدمات بازسازی آسانسور؛ سرویس آسانسور؛ تعویض قطعات؛ فروش قطعات نصب و راه‌اندازی و به طور کلی صفر تا صد امور را می‌تواند در کمترین زمان ممکن و به صورت شبانه روزی به مشتریان و کارفرمایان ارائه کند .جهت ارتباط با مجموعه آتیس لیفت با شماره 09129200258 تماس بگیرید.

سرویس و نگهداری آسانسور

 • شرکت آسانسور

دریافت خدمات از شرکت‌های معتبر در زمینه نصب آسانسور در واقع یک سرمایه‌گذاری برای آینده شما محسوب می‌شود‌. شرکت های آسانسور معمولاً خدمات متنوعی ارائه میکنند از جمله:پشتیبانی؛ خدمات سرویس و نگهداری آسانسور ؛تعمیرات آسانسور مشاوره پیش از خرید آسانسور؛ اخذ استاندارد ادواری و ارائه قطعات با کیفیت با قیمت‌های مناسب طراحی نصب راه‌اندازی و غیره که تمامی خدمات باید با پشتیبانی مکفی باشد.ازمله این شرکت‌های معتبر با چندین ده سابقه در خصوص طراحی نظم راه‌اندازی و ارائه خدمات ویژه مجموعه آتیس لیفت می‌باشد 09129200258

 • هزینه آسانسور گارانتی و بیمه

هزینه آسانسور معمولاً بر اساس پارامترها و آپشن‌های مختلفی می‌باشد که بر روی آسانسور نصب می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به ظرفیت آسانسور نوع آسانسور قطعات مورد استفاده نحوه پشتیبانی ارتفاع ساختمان تعداد طبقات نوع طراحی، گارانتی آسانسور، نحوی پشتیبانی و… بستگی دارد.

سوالات شما در ارتباط با نکات پیش از خرید آسانسور

 1. بهترین زمان برای خرید یک آسانسور چه زمانی است؟
  بهترین زمان برای خرید یک آسانسور اغلب در مراحل ابتدایی ساخت یا بازسازی یک ساختمان است. اگر ساخت و ساز یا بازسازی در دستور کار باشد، بهتر است نصب آسانسور را به عنوان بخشی از این پروژه در نظر بگیرید.
 2. آیا نصب آسانسور نیازمند مجوزها یا مجوزهای خاصی است؟
  بله، نصب آسانسور نیازمند مجوزهای خاصی است. همچنین باید از متخصصان مجرب و شرکت‌های معتبر برای نصب آسانسور استفاده کنید که دارای مجوزها و صلاحیت‌های لازم باشند.
 3. چه نکاتی در مورد انتخاب شرکت نصب کننده آسانسور باید در نظر گرفته شود؟
  در انتخاب شرکت نصب کننده آسانسور، باید به مواردی مانند تجربه، مجوزها، استانداردها، قیمت و خدمات پس از فروش توجه کنید.
 4. چقدر هزینه نصب و نگهداری یک آسانسور می‌تواند باشد؟
  هزینه نصب و نگهداری یک آسانسور بستگی به عواملی مانند اندازه آسانسور، تعداد طبقات، مدل و استانداردهای مورد نیاز دارد. برای به دست آوردن یک تخمین دقیق، بهتر است با شرکت‌های مختلف تماس بگیرید و پیشنهادات آن‌ها را در نظر بگیرید.
 5. چه نکاتی باید در مورد استانداردها و ایمنی آسانسورها اطلاعات کسب کرد؟
  برای نصب یک آسانسور، باید از استانداردها و مقررات مربوط به آسانسورها آگاه باشید. این شامل استانداردهای ملی و بین‌المللی ایمنی و کارایی آسانسورها می‌شود که باید به‌دقت رعایت شوند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *