کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی جهت انتقال بار در ساختمان‌های مختلف اعم از تجاری مسکونی و آپارتمانی می‌باشد که جهت بهبود امنیت راحتی و جابجایی و بهبود راهبردی ساختمان اهمیت دارد.

لذا باید در خصوص نحوه مراقبت و نگهداری از آسانسورهای صنعتی جهت عملکرد صحیح و ایمنی یا پیشگیری از خرابی‌ها و مشکلات عمومی دقت و توجه لازم را داشته باشیم.

بنابراین بهتر است تا در زمان نصب آسانسور صنعتی به عواملی مانند شرکت آسانسور خدمات مجموعه نظیر گارانتی بیمه یا افراد متخصص در مجموعه نظیر تکنسین ها، تعمیر کار آسانسور، سرویس کار آسانسور توجه داشته باشید.

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی

از جمله نیازمندی‌های اساسی در صنایع تولیدی برای جابجایی و انتقال بارها و محصولات استفاده از آسانسورهای صنعتی می‌باشد. معمولاً آسانسورها کاربردهای مختلفی داشته و می‌توانند در بخش‌های مختلف ساختمانی ؛بخش‌های انبار و کارخانه استفاده شوند.

 چرا که می‌توان به کمک آنها جابجایی بارها و محصولات را با سرعت بیشتر و راحتی بیشتر فراهم کرد. در نتیجه این کار باعث افزایش بهره‌وری و کارایی در فرایندهای تولیدی خواهد شد .همچنین آسانسورهای صنعتی در بعضی از بخش‌ها برای جابجایی کارکنان و کارمندان جهت افزایش سرعت عمل بسیار کاربردی است.

 بدون اینکه افراد هیچگونه انرژی مصرف کنند یا زمان زیادی را برای صعود و نزول از پله‌ها بگذارند؛می توانند خیلی راحت و آسوده از این آسانسورها استفاده کنند.

همچنین از جمله کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی برای جابجایی بارها در فضاهای بزرگ و انباشته از بارمثل انبار سالن‌های پرورشی ؛کارگاه‌ها؛ ایستگاه‌های لجستیک می توان اشاره کرد.

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی با طراحی منحصر به فرد و سیستم‌های جابجایی خود به صورت ایمن و سریع بارها را انتقال داده و زمان‌های مربوط به جابجایی دستی را کاهش خواهد داد. در نتیجه با افزایش بهره‌وری روبرو خواهید شد.

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی در آپارتمان ها

آسانسورهای ساختمانی در ساختمان‌های آپارتمانی کاربردهای متنوع و مزایای فراوانی را برای ساکنین ارائه خواهند داد .از جمله مهمترین آنها می‌توان تسهیل حمل و نقل درون ساختمان افزایش امنیت و راحتی ساکنان بهبود راهبردی ساختمان اشاره کرد.

 • تسهیل جابجایی درون ساختمان

با توجه به این که با آسانسورها جابجایی درون ساختمان راحت‌تر و با اطمینان بیشتر بین طبقات انجام خواهد شد ؛بدون اینکه افراد بخواهند زمان زیادی را صرف تردد از پله‌ها کرده باشند ؛می‌تواند باعث ایجاد بهبود بهره‌وری و افزایش سطح راحتی درون ساختمان شود.

 • بهبود امنیت و راحتی ساکنان

با وجود این آسانسورها قطعاً امنیت و راحتی افراد ساکن در ساختمان ارتقا پیدا می‌کند و احتیاجی به طی کردن پله‌های ساختمان ندارند. فشار و خستگی‌های ناشی از طی کردن پله‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 • بهبود راهبردی ساختمان آپارتمانی

در حال حاضر آسانسورها مجهز به سیستم‌های حمل و نقل هوشمند هستند و قطعاً دسترسی و سرعت و راحتی بیشتری را در بین طبقات خواهند داشت و بهترین راه حل برای استفاده از فضای ساختمان‌ها استفاده از آسانسورهای صنعتی می‌باشد.

کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی در آپارتمان ها

کاربردهای آسانسور صنعتی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

از جمله کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارائه خدمات به پرسنل و بیماران می‌باشد. از جمله این موارد می‌توان به:

 حمل و نقل بیماران ؛حمل و نقل تجهیزات پزشکی اشاره کرد .

تمامی این خدمات باید با افزایش امنیت و سرعت در خدمات بهداشتی و ارائه راحتی بیشتر به بیماران باشد.

حمل و نقل بیماران و تجهیزات پزشکی در بین طبقات مختلف بیمارستان بسیار اهمیت دارد. چرا که طی کردن پله‌ها با حمل تجهیزات سنگین بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

 ضمن اینکه فرایند درمانی بیماران با توجه به این آسانسورها سریعتر و آسان‌تر انجام می‌شود و تجهیزات پزشکی در همه طبقات سریع‌ترین زمان به مقصد می‌رسند. ضمن اینکه آسانسورهای صنعتی در بیمارستان‌ها منجر به بهبود امنیت و سرعت در خدمات بهداشتی خواهند بود. همچنین با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته باعث می‌شود تا زمان انتظار بیماران کمتر شده و خدمات بهداشتی به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود پیدا کند.

 آسانسورها با وجود امکاناتی مثل دکمه‌های اضطراری؛ سیستم‌های امنیتی؛ باعث اطمینان خاطر و ارتقاء کیفی بر سطح اطمینان حاکم بر بیماران و کارکنان خواهد بود.

 بنابراین با وجود این آسانسورها بیماران و  مراجعان برای درمان می‌توانند به راحتی در بین طبقات بدون اینکه انرژی و زمان زیادی را صرف کنند از این آسانسورهای کاربردی استفاده کنند.

تاثیر آسانسورهای صنعتی در عمر مفید ساختمان

رفت و آمدها و ترددهای بیش از حد در محیط‌های صنعتی به نوبه خود خرابی‌ها و آسیب‌های زیادی را برای محیط‌های صنعتی در بخش‌های مختلف در بر دارد. از همین رو استفاده از آسانسورها علاوه بر ارتقا ایمنی و همچنین عمر مفید ساختمان را افزایش دهد.

تاثیر آسانسورهای صنعتی در عمر مفید ساختمان

نحوه مراقبت و نگهداری از آسانسورهای صنعتی

نحوه نگهداری و مراقبت از آسانسورهای صنعتی برای عملکرد صحیح و ایمنی آسانسورها پیشگیری از خرابی و مشکلات عمومی آسانسورها در طول دوره اهمیت زیادی دارد.

 از جمله روش‌های مربوطه شامل : 

 • برنامه‌ ریزی و بررسی دوره‌ای آسانسورها

برای این منظور در طی دوره‌های مشخص هفتگی یا ماهیانه بر اساس میزان تردد بازدیدهای دوره‌ای و ماهانه آسانسور توسط متخصصین و سرویس کار آسانسور انجام می‌شود.کنترل‌های لازم بر بخش‌های اصلی مثل سیستم‌های الکتریکی و مکانیکی بررسی می‌شود.

 • تعویض قطعات فرسوده

معمولا آسانسورها از نظر بررسی قطعات مثل کابل‌ها ؛ریل‌ها ؛بلبرینگ؛ قطعات مکانیکی به مرور زمان نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

 زمان تعویض قطعات فرسوده توسط تکنسین آسانسور تعیین خواهد شد .تعویض آنها منجر به عملکرد صحیح آسانسور می‌شود.

 • تمیز کردن و عیب یابی

تمیز کردن باید به صورت دوره‌ای انجام شود .عیب یابی هم به صورت روزانه جهت تشخیص مشکلات و معایب فنی انجام شود .آسانسور باید از نظر نشتی لرزش و صداهای غیر عادی مورد بررسی قرار بگیرد.

 • سرویس روزانه آسانسور

معمولا سرویس روزانه آسانسور در بخش‌های مهمی مثل دکمه‌ها ؛نشانگرها ؛پنل کنترل و سایر بخش‌ها ضروری است که هر روز مورد بررسی قرار بگیرد. عملکرد صحیح و حصول اطمینان از عملکرد صحیح قطعات الکتریکی و مکانیکی نیز اهمیت دارد تا از بروز خرابی‌ها جلوگیری شود.

 • ارتقا ایمنی

برای افزایش ایمنی آسانسورهای صنعتی بهتر است تا جهت پیشگیری از آسیب‌های دیداری و شنیع مجموعه‌ای از رویه‌ها و چک لیست‌ها را دنبال کنیم تا از عملکرد بهینه آسانسورها اطمینان داشته باشیم.

از جمله این بخش‌ها می‌توان به سیستم درب‌ها از نظر باز و بسته شدن صحیح؛ بررسی آیتم‌های مختلف مثل شیشه ؛پوشش‌های داخلی؛ بررسی سیستم کابین؛ بررسی قطعات الکترونیکی اشاره کرد.

ضمن  اینکه با این بررسی‌ها می‌توان در زمان و هزینه‌های مراقبت و نگهداری آسانسور در بهبود کیفیت زندگی اشاره کرد.

 سوالات شما در ارتباط با کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی

 • آسانسورهای صنعتی چه کاربردهایی دارند؟
  کاربردها و مزایای آسانسورهای صنعتی برای حمل و نقل افراد و بارهای سنگین در ساختمان‌های صنعتی مانند فابریک، سوله ها، برج‌های تجاری و… استفاده می‌شوند.
 • مزایای استفاده از آسانسورهای صنعتی چیست؟
  – افزایش بهره‌وری در حرکت و انتقال بارها و افراد
  – کاهش زمان حرکت و انتقال در داخل ساختمان
  – حفظ سلامت و ایمنی افراد و کاهش خستگی و زحمت فیزیکی آنها
  – افزایش ظرفیت باربری و قابلیت حمل بارهای سنگین
  – بهبود دسترسی به طبقات و فضاهای مختلف ساختمان
  – کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات ساختمان
  – افزایش ارزش و امکانات ساختمان
 • آیا آسانسورهای صنعتی در صنایع تولیدی کاربرد دارند؟
  بله، آسانسورهای صنعتی در صنایع تولیدی برای حمل و نقل مواد و محصولات سنگین و حجیم بین طبقات و ایستگاه‌های مختلف استفاده می‌شوند.
 • چگونه استفاده از آسانسورهای صنعتی می‌تواند به کاهش زمان ورود و خروج کارکنان از ساختمان کمک کند؟
  با استفاده از آسانسورهای صنعتی، کارکنان می‌توانند به سرعت و به سهولت بین طبقات ساختمان حرکت کنند، که این کاهش زمان ورود و خروج را تسهیل می‌کند.
 • آسانسورهای صنعتی چگونه می‌توانند در بهبود دسترسی افراد با معلولیت فیزیکی به طبقات مختلف ساختمان کمک کنند؟
  با وجود طراحی و ساخت آسانسورهای صنعتی با امکانات مخصوصی مانند صفحه کشویی بزرگ، دستگیره‌های خاص و پلتفرم‌ها برای نقل و انتقال افراد با معلولیت فیزیکی، دسترسی آنها به طبقات مختلف ساختمان به راحتی فراهم می شود.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *