سرویس و نگهداری آسانسور | سرویس آسانسور

سرویس آسانسور به معنی بازبینی از قطعات نصب شده می باشد و برای نگهداری از آسانسور ( سرویس دوره ای آسانسور ) باید نظارت مستمر بر این قطعات، پس از نصب آسانسور انجام شود. به طور کلی سیستم هایی که دارای موتور می باشند نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای می باشند، به خصوص سیستم هایی که ایمنی، نقش بسزایی در آن ایفا می‌کند و خرابی در آن باعث خطرات جانی می شود. به همین دلیل سرویس و نگهداری آسانسور ( سرویس ماهیانه آسانسور ) کمتر از نصب آن اهمیت نداشته و باید به طور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط متخصص تحت بازبینی قرار بگیرد تا از خطرات احتمالی آن پیشگیری شود و خسارت جانبی به ساختمان یا افرادی که از آن استفاده می کنند وارد نشود.

سرویس و نگهداری آسانسور شرکت اوج پیمای آتیس با مجوزهای رسمی فعالیت، به عنوان شرکت خدماتی و پشتیبانی سرویس و نگهداری آسانسور، سریعترین خدمات را در تمام ایام سال و بدون تعطیلی به مشتریان عزیز ارائه میدهیم تا با پشتیبانی قدرتمند به مزایای زیر در جهت اطمینان خاطر در بهره وری هر چه بهتر بدست آورید.

اقدامات سرویس و نگهداری آسانسور :

  • آچار کشی و روغنکاری و چک کردن قطعات، موتور گیربکس، سیم بکسل و کابل های آسانسور در هر بازدید.
  • انجام و اجرای یک سرویس اصولی و اطمینان از عملکرد قطعات و صحت بکسل و اتصالات در ابتدای عقد قرارداد.
  • آسانسور در هر بازدید به صورت ماهیانه مطابق چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور مورد بررسی قرار می گیرد.
  • بررسی دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها و رفع نواقص آن در سریعترین زمان ممکن.

از مزایای سرویس دوره ای آسانسور می توان به امنیت بیشتر آسانسور اشاره کرد.

همان‌طور که اشاره شد، استفاده نکردن از خدمات سرویس آسانسور در ظاهر کار، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ماهانه ساختمان می‌شود؛ اما شما باید بدانید که اگر آسانسور شما خراب شود و نیاز به تعمیر آسانسور داشته باشد، به دلیل خرابی‌های پی‌درپی، باید هزینه‌ای بیشتر از یک ماه سرویس و نگهداری آسانسور را برای عیب‌یابی به سرویسکار بدهید؛ چرا که امکان خرابی‌های ناگهانی و طولانی‌مدت آسانسور وجود خواهد داشت. قطعا هیچ‌کسی دوست ندارد که یک‌روز غافلگیر شود و در آسانسور گیر بیفتد!

سرویس ماهیانه آسانسور یک هزینه اضافی برای محل سکونت یا کار شما نیست بلکه باعث افزایش امنیت آن می شود. سرویس دوره ای آسانسور باعث می شود تا عمر آسانسور محل کار یا سکونت شما بیشتر شود. سرویس ماهانه آسانسور اهمیت زیادی دارد و اگر انجام نشود باعث می شود تا خرابی هایی در آسانسور ایجاد شود و احتمال دارد تعمیرات این خرابی ها برای شما گران تر تمام شود.

بازرسی از آسانسور در یک زمان معین و برنامه ریزی شده انجام می شود تا مشخص شود که آیا آسانسور نیاز به سرویس و یا تعمیر دارد یا خیر ؟

تعمیر و رفع نقص آسانسور

ویژگی های سرویس و نگهداری آسانسور آتیس:

سرویس و نگهداری آسانسور

آیا عدم پرداخت حق سرویس ماهیانه و تعمیر آسانسور تنها در صورت خرابی، به صرفه است؟

یک سرویس کار آسانسور ماهر با بررسی تمامی قطعات آسانسور و در صورت مشاهده نقص در قطعات سریعا اقدامات لازم را جهت درست کردن قطعه مورد نظر میکند و دیگر مشکلی در آن قطعه پیش نمی آید. همین طور وقتی یک سرویس کار معمولی اقدام به سرویس و نگهداری آسانسور شما میکند با عدم توجه و بررسی در قطعات احتمال بروز مشکلات بیشتر را برای شما رقم میزند. معمولا افراد ماهر در این زمینه با شرکت های معتبری که دارای مجوز رسمی می باشند همکاری نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل در انجام کار نه تنها یک شخص بلکه یک شرکت پشتیبان شما می باشد و تا لحظه رضایت شما در کنار شما خواهد بود.

سرویس کار در هر سرویس و نگهداری آسانسور اجزاء و قطعات مختلفی از آسانسور را بررسی می‌کند تا از عملکرد درست آنها مطمئن شود و اگر قطعه‌ای دچار نقص باشد آن را تعمیر و یا تعویض می‌کند. این امر باعث می‌شود که از برخی خرابی‌های آسانسور جلوگیری شود.
در برخی موارد نقص در عملکرد بخش کوچکی از آسانسور باعث خرابی‌های بزرگ و جبران ناپذیری در آسانسور می‌شود؛ این خرابی‌ها گاهی منجر به ایجاد حادثه نیز می‌شوند و خسارت های مالی و جانی به بار می آورند.

آیا عدم سرویس و نگهداری دوره‌ای آسانسور باعث خرابی آسانسور می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ گاهی نقص در یک قسمت کوچک از آسانسور، که با صرف وقت و هزینه بسیار کم قابل حل است، باعث ایجاد خرابی در یکی از قسمت‌های اساسی آسانسور می‌شود و احتمال دارد باعث ناهنجاری هایی در ساختمان ایجاد کند و هزینه رفع خرابی آسانسور را چند برابر می‌کند و احتمال دارد خسارت ها مالی و جانی نیز به بار آورد.

اهمیت استفاده از آسانسور زندگی را برای همه ما انسانها آسانتر کرده و فرقی نمیکند که این وسیله نقلیه در منزل، محیط کار و یا فضای تجاری نصب شده باشد در هر مکانی که وجود داشته باشد باید به بهترین روش سرویس و از آن نگهداری شود.

از مهم ترین عوامل افزایش دهنده ایمنی آسانسور می توان، رعایت استاندارد های آسانسور و قوانین لازم هنگام نصب، سرویس کردن مرتب آسانسور به صورت ماهانه، تعمیر آسانسورها به وسیله تکنسین های مجرب و … را نام برد.

سرویس ماهانه آسانسور باعث افزایش امنیت آسانسور محل سکونت یا محل کار شما می شود.

چه مواردی در یک قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور با کیفیت مورد تضمین قرار میگیرد؟

  • مسافران خود را ایمن نگه دارید.
  • با کدهای قابل اجرا مطابقت داشته باشید.
  • بازرسی های مورد نیاز را پشت سر بگذارید.
  • از تعمیرات پرهزینه و تعویض قطعات خودداری کنید.

شرکت اوج پیمای آتیس در هنگام بروز خرابی و از کار افتادن آسانسور و دغدغه و نگرانی مشتریان خود را از قبل پیشبینی و برنامه ریزی کرده است، که همین امر باعث شد تا به محض اطلاع از خرابی آسانسور تکنسین های همان منطقه در کمتر از یک ساعت برای برطرف کردن خرابی به صورت رایگان اعزام شوند که جلب رضایت مشتریان خود را به همراه دارد.

آسانسور آتیس
مناطق فعالیت آسانسور آتیس

چک لیست ماهانه آتیس

تکنسین های اوج پیمای آتیس با تخصص اجرایی خود در هنگام بازدید و سرویس دوره ای با ارائه گزارشی مدیران و مالکان ساختمان را در جریان تمامی وضعیت آسانسور قرار میدهند تا از هزینه های احتمالی تعمیرات در آینده جلوگیری نماید.

سایر خدمات:

قوانین سرویس و نگهداری آسانسور (سال ۱۴۰۱)

قوانین سرویس و نگهداری آسانسور همانطور که در عکس مشاهده می کنید منوط به شرایط مختلفی است که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد.
1 ✅قرارداد هایی که برای سرویس های نگهداری آسانسور در نظر گرفته می شود معمولاً یک ساله هستند و ماهانه باید یک بار آسانسور سرویس شود.
2 ✅پیمانکاران و مدیران و مسئولان ساختمانها موظفند تنها با موسسات و شرکتهای عضو سندیکا که دارای پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشند قرارداد ببندند و پیش از هرگونه قرارداد جهت افزایش ایمنی کار اقدام به کنترل شرکت و بازبینی مجموعه از نظر تواناییها؛ ثبات و مسئولیت پذیری بپردازید و تحت هیچ شرایطی اقدام به همکاری و انعقاد قرارداد با شرکت های فاقد مجوز قانونی نکنید.
3 ✅برای محاسبه قراردادها ملاک محاسبه همیشه ۵ توقف است و آسانسور هایی هم که دارای دو و ۳ و ۴ توقف باشند مطابق پنج طبقه محاسبه خواهند شد.
4 ✅یکی دیگر از قوانین سرویس و نگهداری آسانسور ها در خصوص محاسبه حق سرویس می باشد. سرویس اولیه طی یک قسط برای دوازده ماه در ابتدای شروع قرارداد خواهد بود و برای سال های دوم به بعد حق سرویس در دو قسمت مساوی در ابتدای هر دوره شش ماه پرداخت خواهد شد. نکته: لازم به ذکر است تهیه روغن مصرفی آسانسور بر عهده مدیریت ساختمان؛ کارفرما یا پیمانکار می‌باشد که باید در موقع سرویس آسانسور در اختیار سرویس کار قرار دهد.
5 ✅برای خدمات سرویس تلفنی که پیش از مراجعه نیاز به هماهنگی دارند؛ به میزان ۱۰ درصد بر مبلغ هزینه‌های جدول اضافه می شود.
6 ✅مجموعه و شرکت آسانسور از پذیرش تعمیرات آسانسور به صورت خرابی تا خرابی و یا خرابی و موردی معذور است و باید اقدام به انعقاد قرارداد های یکساله کند.
7 ✅ساعات کار سرویس کار آسانسور و تعمیرکار آسانسور در روزهای معمولی از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر و پنجشنبه ها تا ساعت ۱۲ ظهر خواهد بود بر همین اساس اعزام هرگونه تعمیرکار جهت رفع خرابی آسانسور در خارج از این ساعات یعنی ۴ بعد از ظهر تا ۸ روزهای جمعه و کلیه ایام تعطیل و به صورت خدمات شبانه روزی مشمول این نرخنامه نخواهد شد و با افزایش قیمت و غالباً با توافق طرفین هزینه ها محاسبه میشود.
8 ✅قوانین و مقررات سرویس و نگهداری آسانسور که در جدول بالا به آن اشاره شده است برای آسانسور هایی که در نظر گرفته شده که دارای سرعت یک متر بر ثانیه هستند .چرا که هزینه های آسانسور های با سرعت ۱.۶۰ متر بر ثانیه چیزی به حدود ۱۰ درصد به قیمت های مندرج در جدول افزوده خواهد شد. در صورتی که تعمیرات و رفع خرابی مربوط به آسانسور های با سرعت ۲ متر و بیشتر از ۲ متر بر ثانیه باشد؛ افزایش قیمت غالباً با توافق طرف خواهد بود.
9 ✅چنانچه آسانسورهایی که نیاز به تعمیر و سرویس دارند ؛دارای دو ورودی و خروجی باشند؛ مثل درب های تونلی یا درب مجاور یا آسانسورهای بدون توقف مشمول این نرخنامه نخواهند شد و برای محاسبه هزینه مشمول افزایش قیمت با توافق طرفین خواهند بود.
10 ✅یکی دیگر از قوانین مهم مربوط به آسانسور ها بیمه های مسئولیت مدنی یک ساله میباشد که بر عهده کارفرما؛ مدیریت ساختمان یا پیمانکار خواهد بود.
11 ✅قیمت سرویس و نگهداری آسانسور ها در اطراف شهر و یا شهرستانها با مبلغ نرخنامه متفاوت است و به دلیل شرایط دوری و فاصله از افزایش قیمت برخوردار خواهد شد. هزینه های تکنسین های مقیم جهت نگهداری و تعمیر آسانسور مطابق این نرخ نامه نمی باشد و هزینه ها بر اساس هر شیفت کاری تکنسین مشخص خواهد شد.
12 ✅تعمیر قطعات ؛تعویض قطعات و اجرت آنها جزوه مبلغ قرارداد ؛سرویس و نگهداری نیست و هزینه آن باید جداگانه محاسبه شود. البته در صورتی که آسانسور در ابتدای امر راه‌اندازی شود به مدت یکسال گارانتی بوده و تمامی موارد مذکور به جز هزینه سرویس آسانسور رایگان خواهد بود.
13 ✅توجه فرمایید که هرگونه آسانسور فاقد مشخصاتی که در قرارداد به آن اشاره شده نیاز به سرویس و نگهداری داشته باشد مشمول افزایش قیمت با توافق طرفین خواهد بود. از جمله آسانسورهای هیدرولیک ؛آسانسور های سرعت بالا ؛آسانسور های خودروبر؛ آسانسورهای مسافربر؛ آسانسور های کارخانجات و مراکز صنعتی
14 ✅مهمترین نکته در طول مدت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور عدم دخالت اشخاص ثالث در خصوص تعمیر و نگهداری و سرویس و نگهداری خواهند بود.
تمامی مبالغ مرقوم شده در جدول فوق مربوط به یک دستگاه آسانسور می باشد .در صورت تعدد دستگاه‌های آسانسور ۱۰ درصد از قیمت های درج شده کسر میشود.
هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور این روزها به دلیل بی ثباتی نرخ دلار و تورم مثل سایر اجناس و محصولات دچار تغییر و تحولات زیادی شده است و با افزایش قیمت قطعات و لوازم آسانسور روبه‌رو بوده است .اما از آنجایی که آسانسور ها از جمله وسایل حمل و نقلی هستند که سرویس های ماهانه و سالانه آنها به دلیل حفظ امنیت کاربران بسیار اهمیت داده می‌شود نباید به دلیل افزایش هزینه‌ها از آن چشم پوشی شود. چرا که ممکن است ناخواسته متحمل هزینه های گزاف و جبران ناپذیر شویم.
شما هم اکنون می توانید برای آخرین تغییرات نرخنامه مصوب سندیکا برای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور ها در سال ۱۴۰۲ با شماره 09129200258 تماس بگیرید از خدمات بهترین تکنسین های تهران در مجموعه آتیس لیفت بهره مند شوید.

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور در سال ۱۴۰۲

همه به این موضوع اشراف کامل داریم که آسانسورها برای حمل و نقل افراد یا کالاها را در ساختمان ها تسریع می کنند. بنابراین برای اینکه بتوانیم از این خدمات به طور دائم بهره مند باشیم باید در حفظ و نگهداری آسانسور نهایت تلاشمان را داشته باشیم .یعنی علاوه بر حفظ و نگهداری باید سرویس به موقع آسانسور به موقع انجام شود .چون آسانسور ها مثل سایر وسایل دیگر نیاز به سرویس و نگهداری دارند. کوتاهی در برابر آنها می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد .قابل توجه اینکه هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور هرساله توسط سندیکای آسانسور و پله برقی مشخص میشود.
برای اینکه مراتب محافظت از آسانسور به دقت انجام شود باید قراردادی بین مدیر ساختمان یا کارفرما با شرکت خدماتی آسانسور منعقد شود. در قراردادهای بین مشتری و شرکت کلیه تعهدات و ضوابط و قوانین مندرج مربوطه درج شده و به صورت خدمات سرویس آسانسور باید ماهانه یک مرتبه انجام شود .البته در آسانسور هایی که دارای تردد بالاتر و ترافیک بیشتری هستند بر حسب نیاز به سرویس آسانسور در نظر گرفته خواهد شد که در حالت معمول به میزان ۶۰ درصد به مبلغ هزینه هااضافه می شود. شرکت هاتعهدی در قبال خرابی قطعات معیوب ندارند و هزینه تعویض قطعات بر عهده کارفرما خواهد بود.نرخ هزینه ها هم مطابق با آخرین نرخی که از طرف سندیکا به پیمانکار ابلاغ می‌شود دریافت خواهد شد. در ایران سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی وابسته بهISEEI می باشد .البته بهتر است مشتریان قبل از اینکه هرگونه قراردادی را با شرکت ها ببندند مطمئن شوند که شرکت عضو سندیکا میباشد تا علاوه بر خدمات مطمئن از هزینه ها مطمئن باشند.

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور

چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور

فرکانسمورد
هر روزبررسی عملکرد هنگام رفت و آمد آسانسور
هر هفتهبررسی کابل‌ها و شیرهای ایمنی آسانسور
هر ماهبازرسی و تعویض قطعات پایه‌ای آسانسور (مثل سیم بکسل و قطعات الکترونیکی)
هر 6 ماهتعویض روانکارها، بلبرینگ‌ها و قطعات سایشی
هر سالبازرسی و تعویض قطعات مصرفی (مثل لامپ و باطری)
هر سالتست کامل عملکرد و ایمنی آسانسور

همچنین این موارد قابل بررسی است:

بررسی صدای عجیببررسی کارکرد دکمه‌های کنترل
تمیز کردن پرده آینه و کف آسانسوربررسی نور آسانسور
بررسی سرعت حرکت آسانسوربررسی درب آسانسور
بررسی سیستم اطفاء حریقبررسی تابلوی کنترل
بررسی رویه فولادی شاخص سطح آسانسوربررسی قطعات الکترونیکی آسانسور
بررسی ماشین آسانسوربررسی قفل درب آسانسور
بررسی لوله های هیدرولیکیبررسی کابل‌های آسانسور
بررسی نوار سفید در داخل لوله آسانسوربررسی پست‌های سیستم آسانسور

بیمه سرویس و نگهداری آسانسور

بیمه سرویس و نگهداری آسانسور در سال ۱۴۰۲

سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که هر بنا با آسانسور دارای آن مواجه است. با توجه به اینکه آسانسور‌ها برای حمل‌ونقل افراد و بار در بناهای بلند مورد استفاده قرار می‌گیرند، لذا نگهداری و سرویس منظم آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. همچنین، به دلیل اینکه آسانسور‌ها پس از گذشت یک مدت زمان، به دلیل خرابی و کارایی پایین، ممکن است خطراتی را برای کاربران ایجاد کنند، بنابراین نیاز به بیمه‌گذاری و تأمین از جانب صاحبان آن‌ها به منظور جلوگیری از وقوع ناگواری‌ها اساسی است.

برای کاهش خطرات مرتبط با آسانسور، صاحبان بناها می‌توانند از خدمات شرکت‌های نگهداری سرویس و تعمیرات آسانسور استفاده کنند. در اینجا، شرکت‌های نگهداری آسانسور با ارائه خدمات نظارت، پیشگیری و تعمیرات منظم به صاحبان بناها کمک می‌کنند تا مشکلات آسانسور را به حداقل برسانند. همچنین، بیمه‌گذاری برای آسانسورها یکی دیگر از راه‌هایی است که صاحبان بناها به کاهش خطرات مرتبط با آسانسور می‌توانند بپردازند. بدین ترتیب، در صورت وقوع هرگونه حادثه ناگوار، خسارات جانی یا مالی پوشش داده خواهد شد.

نگهداری و سرویس آسانسور با استفاده از خدمات شرکت‌های متخصص

برای ارائه خدمات نگهداری و سرویس آسانسور که بتواند به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا انجام شود، شرکت‌های متخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها تیم‌هایی از تکنسین‌ها و متخصصان با تجربه و دانش کافی دارند که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به کمک فناوری‌های روز دنیا، به صورت منظم و با دقت بالا نگهداری و سرویس آسانسور را انجام میدهند.

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور

شرکت سرویس و نگهداری آسانسور

شرکت اوج پیمای آتیس، به سرپرستی جناب آقای قلی زاده، یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نگهداری و تعمیرات آسانسور در ایران است. با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در این صنعت، شرکت اوج پیمای آتیس با ارائه خدمات با کیفیت و اصولی توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب کند.

خدمات شرکت اوج پیمای آتیس شامل نصب، تعمیر و نگهداری انواع آسانسورهای شهری، تجاری و مسکونی است. با توجه به تخصص و تجربه کارکنان این شرکت، همیشه از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های نوین در عملکرد خدمات خود استفاده می‌کنند.

شرکت اوج پیمای آتیس با توجه به اهمیت ایمنی و کیفیت در ارائه خدمات، همیشه سعی در رفع خسارت‌های ناشی از نقص و خرابی آسانسور دارد. با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تخصص کارکنان، این شرکت قادر به ارائه خدمات مطمئن و قابل اطمینان به مشتریان خود است.

اگر به دنبال یک شرکت قابل اعتماد برای نگهداری و تعمیر آسانسور خود هستید، شرکت اوج پیمای آتیس همیشه آماده به ارائه خدمات با کیفیت و با مناسب ترین قیمت به شماست.

سوالات متداول در ارتباط با سرویس و نگهداری آسانسور

آیا می دانید چگونه سرویس و نگهداری آسانسور شما را در مقابل خطرات حادثه ای محافظت می کند ؟

سرویس و نگهداری منظم آسانسور به عنوان یک اقدام پیشگیرانه می تواند حوادث و نقصان های جانبی را کاهش دهد. سرویس و نگهداری درست و به موقع، بررسی و تعمیرات اولیه و پیشگیرانه شامل تعویض قطعات آسیاب، بررسی و تعویض سیم بکسل، بررسی و تعویض سیم فولادی، بررسی و تعویض واشر و پیچ، بررسی و تنظیم کنترل های الکترونیکی و تعویض باتری ها و … است.
این اقدامات باعث می شود که آسانسور به طور مداوم در حال عملکرد صحیح خود باشد و خطرات حادثه ای نظیر از دست دادن کنترل، ایجاد لرزش زیاد، قطع شدن سیم، و غیره را کاهش دهد.به علاوه، سرویس و نگهداری منظم می تواند باعث افزایش عمر آسانسور شود و هزینه های تعمیراتی را کاهش دهد.

چگونه می‌توان سرویس و نگهداری آسانسور را برای افزایش عمر و کاهش هزینه‌های تعمیراتی بهینه کرد؟

برای بهینه‌سازی سرویس و نگهداری آسانسور و افزایش عمر و کاهش هزینه‌های تعمیراتی، می‌توان از روش‌ها و معیارهای زیر استفاده کرد:
– برنامه‌ریزی دوره‌های منظم سرویس و نگهداری: بر اساس شرایط عملکرد آسانسور، دوره‌های منظم سرویس و نگهداری را برنامه‌ریزی کنید. این کار باعث شناسایی مشکلات به موقع و جلوگیری از آسیب به بخش‌های حیاتی آسانسور می‌شود.
– استفاده از قطعات اصلی و مطابق با استانداردها: اطمینان حاصل کنید که قطعات مورد استفاده در تعمیرات و نگهداری آسانسور اصلی و با کیفیت هستند و تا حد ممکن با استانداردها مطابقت دارند.
– ایجاد فهرست تعمیرات و بازرسی‌ها: برنامه‌ریزی دقیق برای تعمیرات بزرگ و کوچک، بازرسی‌ها و تعویض قطعات پرکاربرد، به کاهش هزینه‌های ناگهانی تعمیراتی کمک می‌کند.
– آموزش کاربران: آموزش کاربران در مورد رفتارها و روش‌های صحیح استفاده از آسانسور می‌تواند از خرابی‌ها و صدمات ناشی از سوءاستفاده جلوگیری کند.
– پیشگیری از کارکرد غیرمعمول: نظارت بر روی عملکرد آسانسور و تشخیص زودهنگام خطاها و مشکلات کمک می‌کند تا از خرابی‌های بزرگتر و هزینه‌بری جلوگیری شود.

چه فرایندی برای سرویس و نگهداری منظم آسانسور وجود دارد؟

فرآیند سرویس و نگهداری منظم آسانسور شامل مراحل زیر است:
– بازرسی دوره‌ای: این بازرسی‌ها معمولاً به صورت دوره‌های منظم توسط تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود تا مشکلات و کاستی‌های احتمالی شناسایی شوند.
– تعمیرات منظم: در صورت شناسایی مشکلات کوچک، تعمیرات منظم انجام می‌شود تا از بزرگ شدن مشکل جلوگیری شود.
– تعویض قطعات کوچک: تعویض قطعات مصرفی و پرکاربرد در زمان‌های مناسب انجام می‌شود.
– تعمیرات بزرگ‌تر: در صورت لزوم، تعمیرات بزرگ‌تر و تعویض قطعات اصلی انجام می‌شود.
– بازرسی‌های پیشگیرانه: این بازرسی‌ها هدفشناسی‌هایی برای پیشگیری از خطرات و مشکلات احتمالی دارد.
– آزمایش‌های عملکردی: انجام آزمایش‌های مربوط به ایمنی و عملکرد آسانسور.
– آموزش کاربران: آموزش کاربران در مورد استفاده صحیح از آسانسور و رعایت دستورالعمل‌های ایمنی.

چگونه می‌توان خطرات حادثه‌ای در آسانسور را کاهش داد؟

برای کاهش خطرات حادثه‌ای در آسانسور می‌توان اقدامات زیر را انجام داد:
– سرویس و نگهداری منظم: اطمینان حاصل کنید که آسانسور به صورت منظم بازرسی و سرویس شود تا مشکلات زودهنگام شناسایی شوند.
– تعویض و تعمیرات قطعات: قطعات آسانسور با گذر زمان خراب می‌شوند و اگر به موقع تعمیر نشوند خطر بروز حوادث افزایش می‌یابد.
– آموزش کاربران: کاربران آسانسور باید در مورد استفاده صحیح و ایمنی آسانسور آگاهی داشته باشند.
– نصب سیستم‌های ایمنی: اطمینان حاصل کنید که آسانسور مجهز به سیستم‌های ایمنی مانند سیستم‌های ضربه‌گیر، سیستم‌های حفاظتی درب‌ها و نشانگرهای ایمنی است.
– نگهداری دقیق: از تکنسین‌های مجرب و متخصص برای انجام سرویس و نگهداری آسانسور استفاده کنید.
– نظارت و بازرسی: معیارهای ایمنی آسانسور را رعایت کنید و نظارت مناسب بر روی عملکرد آسانسور داشته باشید.