نحوه نگهداری از بالابر مغازه

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”right” style=”outline” color=”blue”]

نحوه نگهداری از بالابر مغازه از جمله روش‌هایی است که با دقت و توجه ویژه به آن می‌توان مانع از خرابی و فرسودگی پیش از موعد آن و سایر قطعات داخلی آن شد .از آنجایی که بالابرها جزء دستگاه‌های مکانیکی محسوب می‌شوند نسبت به سایر  دستگاه‌های دیگر نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند تا بتوانند عملکرد بهینه‌ای را داشته باشند. ضمن اینکه در کنار عملکرد؛ امنیت  دستگاه نیز تضمین می‌شود.
روش نگهداری و نحوه نگهداری از بالابر مغازه دقیقاً چیزی است که هر شخصی نمی‌تواند نسبت به آن اقدام کند. بلکه باید تحت نظر متخصصین امر مورد بررسی قرار بگیرد. چرا که عدم توجه به آن  ‌می تواند مشکلات آتی را در پی داشته باشد.

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144015250″ icon=”fa czico-021-shopping-bag-7″ id=”cz_94242″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]تعمیرات آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144032320″ icon=”fa czico-123-call” id=”cz_56864″ link=”url:tel%3A%2F02144032320″]سرویس و نگهداری آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”09129200258″ icon=”fa czico-103-success” id=”cz_16565″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]نصب آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_text_marquee marquee=”👉در نزدیکی شما هستیم 👈” direction=”right” id=”cz_31673″ sk_marquee=”color:#3f51b5;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه نگهداری از بالابر مغازه

نصب و استفاده صحیح

همانطور که می‌دانید بالابرها هم مانند آسانسورها نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. در زمان نصب بالابر مانند: نصب آسانسور شما باید مراقب باشید تا بالابرها ضربه نخورند و از برخورد بالابر با اجسام سخت پیشگیری شود.
موقع حمل و نقل و جابجایی باید مانع از آسیب به بالابر شد .همچنین  می توانید تمامی دستورالعمل‌های نحوه استفاده دقیق و صحیح از بالابرها را رعایت کنیم .از جمله عدم استفاده از بار اضافه روی بالابر که جزو عمده مشکل بالابرها می‌باشد.

تعمیر و نگهداری منظم

تعمیرات بالابرها مانند تعمیرات آسانسور نیازمند  دوره سرویس و نگهداری منظم برای حفظ عملکرد بهینه بالابر می‌باشد. تعمیرات و نگهداری منظم بالابرها شامل:
بررسی و ارزیابی قطعات فرسوده و تعویض آنها می‌باشد.
همچنین با چک کردن بخش هیدرولیک و روغن گیری مناسب شما می‌توانید یک عملکرد خوب و امنیت بالا را تجربه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_service_box align=”left” title=”مزایای همکاری با ما” icon=”fa czico-Icon-Action-Profile-On” id=”cz_107753″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]

 • پشتیبانی قوی و فوری بدون تعطیلی
 • سرویس استاندارد و‌کاهش خرابی
 • رفع خرابی در کمتر از یک ساعت
 • گارانتی قطعات تعمیری یکساله
 • سرویس منظم ماهانه با اطلاع قبلی
 • داشتن پرسنل با سابقه کار ۱۰ سال
 • بازسازی و اخذ گواهی استاندارد
 • تامین قطعات و لوازم یدکی سیار
 • آموزش به مدیران ساختمان

[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

به کارگیری لوازم و قطعات مصرفی معتبر

استفاده از محصولات و قطعات اورجینال و بهره‌مندی از کیفیت آنها بر هیچکس پوشیده نیست. برای بالابرها هم با استفاده از تعویض قطعات بالابر اورجینال شما می‌توانید باعث افزایش عمر مفید بالابر شوید ضمن اینکه مانع از خرابی‌های زودرس خواهید شد.
به کارگیری لوازم و قطعات مصرفی معتبر
استفاده از سیستم ایمنی در بالابر
در سیستم ایمنی بالابرها استفاده از آلارم هشدار دهنده در هنگام حرکت سنسورهای فرار و شیر دستی تخلیه بسیار الزامی می‌باشد؛ چرا که منجر به افزایش ایمنی هستند و بالابرها باید برای افزایش ضریب ایمنی حتماً از آنها استفاده کند.

تمیزی و نظافت بالابر

تمیزی و نظافت بالابر یکی دیگر از مواردی است که در نحوه نگهداری از بالابر مغازه توجه  زیادی را می‌طلبد معمولاً همیشه برای حفظ بدنه و عملکرد بهینه بالابر باید رعایت تمیزی و نظافت را کنیم و شاسی باید با مواد شوینده متناسب بالابر تمیز شود و از رسوبات روی بدنه پیشگیری شود.

آموزش در نحوه استفاده از بالابر

یکی دیگر از روش‌ها در نحوه نگهداری از بالابر مغازه پیش از هرگونه استفاده آموزش کاربران از بالابر مغازه می‌باشد. چرا که باعث افزایش ایمنی بالابر و نحوه استفاده صحیح از آن خواهد شد .معمولاً آموزش کاربران شامل دوره آموزشی خواهد بود.
آموزش در نحوه استفاده از بالابر

عدم توجه به نگهداری از بالابر مغازه

هرگونه بی‌توجهی به  نگهداری از بالابر می‌تواند باعث بروز خطر در عملکرد بالابر شود. از جمله عواقب مهم در عدم توجه به نگهداری از بالابر شامل:

خرابی و نقص عملکرد بالابر

خرابی و نقص عملکرد بالابر یکی از مواردی است که باید پیش از اینکه بالابر خراب شود به آن توجه داشت. معمولاً خرابی‌ها و نقص عملکرد بالابر به دلیل عدم تعمیر بالابر و عدم سرویس و نگهداری منظم بالابر می‌باشد که منجر به خرابی  ‌شود و در پی آن باعث توقف فعالیت‌های مربوط به  بالابر از جمله تمامی فعالیت‌های مغازه است و نهایتاً منجر به ایجاد مشکل در عملیات روزمره خواهد شد.

عدم ایمنی بالابر و به خطر افتادن سلامت کاربران در زمان استفاده

معمولاً وقتی که بالابرها به موقع تعمیر نشوند و یا مورد سرویس قرار نگیرند استفاده از آنها بسیار خطرناک خواهد بود. چرا که می‌تواند حوادث جبران ناپذیری را در پی داشته باشد و بعضا این مسئله منجر به جراحات جدی و حتی مرگ شود.

 افزایش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و بازسازی بالابر

عدم نگهداری و مراقبت از بالابر به مرور باعث باعث خرابی بالابر  خواهد شد که در نتیجه باعث افزایش هزینه تعمیرات و گاهاً بازسازی می‌شود .در صورتی که اگر  زمانی که بالابر نیاز به تعمیرات جزئی دارد اقدام فوری داشته باشید به میزان قابل توجهی از هزینه‌های شما کاسته خواهد شد.
از جمله این تعمیرات می‌توان به تعمیرات بزرگ تعویض قطعات و حتی توقف فعالیت‌های مغازه به دلیل خرابی بالابر اشاره کرد که می‌توانید شما با نگهداری‌های منظم و سرویس‌های ماهانه از آن جلوگیری کنید.
 افزایش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و بازسازی بالابر

نقض قوانین و مقررات استفاده مناسب از بالابر

وقتی که برای استفاده از بالابر هیچ آموزشی به کاربران داده نشود.
بهداشت و نظافت آن رعایت نشود.
میزان بار ؛نحوه جابجایی به طور صحیح اطلاع رسانی نشود  در نتیجه تمامی این موارد منجر به خرابی زود هنگام بالابر می‌شود که می‌تواند مشکلات زیادی را برای مالک مغازه ایجاد کند.

بهترین زمان برای تعمیر بالابر چه موقع است

بررسی‌های  ماهانه؛ سالانه باید به صورت مرتب از بالابرها انجام شود. چون که این دستگاه‌ها بسیار پیچیده هستند و از قطعات مختلفی مثل مخزن روغن؛ پیستون؛ سنسور برد کنترلی و غیره تشکیل می‌شوند.
به خاطر همین باید در یک بازه زمانی مشخص مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد تا اگر مشکلی داشتند به موقع بتوان به آن رسیدگی کرد. اما بهترین زمان تعمیر بالابرها شامل:
 • هر ۱۵۰۰ ساعت فعالیت بالابر باید شما اقدام به بررسی سیستم مکانیکی و الکتریکی بالابر کنید و تعمیرات جزئی را انجام دهید.
 • پس از ۵۰۰۰ ساعت کار بالابر را در بخش‌های مکانیکی و الکتریکی بررسی کنید و بخش‌هایی که نیاز به تعمیر دارد را تعمیر کنید.
 • برای تعمیرات اساسی بالابر بعد از اینکه بالابر ۱۰ هزار ساعت کار کرده بود می‌توانید تعمیرات کلی را انجام دهید.
 • کیفیت قطعات در زمان فعالیت و بررسی آنها نیز بسیار اهمیت دارد.
بهترین زمان برای تعمیر بالابر چه موقع است

چک لیست مناسب برای مراقبت و نگهداری از بالابر

یکی از مواردی که در نحوه نگهداری از بالابر مغازه اهمیت دارد نگهداری و پیشگیری از تعمیرات غیر ضروری بر اساس چک لیست مراقبت از بالابر می‌باشد   چک لیست عموماً شامل موارد زیر می‌شود.
چک کردن ترمزهای بالابر تمیزی سطح بالابر از جمله سطح ترمز   کردن پیچ‌های بدنه چک کردن سیم‌های بالابر روغن کاری قطعات تمیزی جعبه کنترل  ه‌اندازی مرتب در صورت عدم استفاده از بالابر و….

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”flat” color=”blue” css_animation=”rotateIn”]

سوالات متداول

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • چگونه از بالابر مغازه بهینه استفاده کنیم؟
  • برای بهینه استفاده از بالابر مغازه، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:
   • محدود کردن وزن بار مجاز برای حمل و نقل با بالابر
   • استفاده از راهنمایی‌ها و آموزش‌های تعمیر و نگهداری سازنده بالابر
   • برنامه‌ریزی منظم برای تعمیر و نگهداری دوره‌ای بالابر
 • چگونه از بالابر مغازه به صورت ایمن استفاده کنیم؟
  • برای استفاده ایمن از بالابر مغازه، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:
   • آموزش کارکنان درباره استفاده صحیح از بالابر و رعایت اصول ایمنی
   • بررسی دوره‌ای و تعمیرات منظم بالابر توسط تکنسین‌های مجرب
   • استفاده از تجهیزات ایمنی مانند راهنمایی‌ها، نشانگرها و سیستم‌های قفل کننده
 •  چگونه بالابر مغازه را تعمیر کنیم؟
  • برای تعمیر بالابر مغازه، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:
   • بررسی دقیق علت خرابی و تعیین نیازمندی‌های تعمیر
   • تعمیر قطعات خراب یا تعویض آنها با قطعات جدید
   • تنظیم و تعمیر سیستم‌های الکتریکی و مکانیکی بالابر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *