سرویس و‌نگهداری صحیح آسانسور

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”right” style=”outline” color=”blue”]سرویس و نگهداری صحیح آسانسور  بسیار اهمیت دارد. این کار باعث افزایش عمر مفید و کارایی آسانسور می‌شود. بهتر است همیشه از تکنسین متخصص برای سرویس و نگهداری آسانسور استفاده کنید. این باعث حفظ ایمنی و کیفیت عملکرد آسانسور می‌شود.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144015250″ icon=”fa czico-021-shopping-bag-7″ id=”cz_43335″ link=”url:tel%3A%2F02144015250″ cz_service_box=””]تعمیرات آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144032320″ icon=”fa czico-123-call” id=”cz_56864″ link=”url:tel%3A%2F02144032320″]سرویس و نگهداری آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”09129200258″ icon=”fa czico-103-success” id=”cz_16565″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]نصب آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_text_marquee marquee=”👉در نزدیکی شما هستیم 👈” direction=”right” id=”cz_31673″ sk_marquee=”color:#3f51b5;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرویس و نگهداری صحیح آسانسور و‌جلوگیری از هزینه های تعمیرات اساسی و سنگین

سرویس و نگهداری صحیح آسانسور برای حفظ کارایی و عمر مفید آسانسورها بسیار اهمیت دارد. نقض نگهداری صحیح آسانسورها می‌تواند به مشکلات جدی و هزینه‌های پرسابقه منجر شود. در ادامه، به برخی از مزایا و اهمیت نگهداری صحیح آسانسورها اشاره می‌کنیم:
1. حفظ کارایی: نگهداری منظم آسانسورها شامل عملیات روزانه، بررسی های دوره ای و تعمیرات دوره ای است. این اقدامات باعث حفظ کارایی آسانسور و جلوگیری از اختلالات رایج می‌شود.
2. ایمنی: نگهداری صحیح آسانسورها به بهبود ایمنی کاربران آسانسورها کمک می‌کند. تعمیرات آسانسور بصورت منظم هستند، معمولاً کمتر به خطر کاربران افتاده و در نتیجه تحت نظارت است.
3. طول عمر: نگهداری منظم آسانسورها باعث افزایش عمر مفید آن‌ها می‌شود. عملکرد درست و پیشگیری از هرگونه خطاها به آسانسور اجازه می‌دهد تا به عمر بیشتری دست یابد.
4. هزینه‌های تعمیرات اساسی کاهش می‌یابد: با داشتن یک برنامه نگهداری منظم، مشکلات در آسانسورها به صورت مرتب رفع می‌شوند و به طور معمول از رسیدن به مراحل تعمیرات اساسی جلوگیری می‌شود. این اقدامات جلوی هزینه‌های سنگین و ناشی از تعمیرات اضطراری را می‌گیرد.
5. اثرات محیطی: نگهداری صحیح آسانسورها می‌تواند به بهبود مصرف انرژی و کاهش اثرات محیطی مرتبط با آسانسورها منجر شود. آسانسورهایی که به درستی سرویس و نگهداری می‌شوند، معمولاً کمتر از انرژی مصرفی استفاده می‌کنند.
برای جلوگیری از هزینه‌های تعمیرات اساسی و سنگین، لازم است یک برنامه نگهداری منظم و سرویس آسانسور تعیین شود و به صورت دوره‌ای بررسی و تعمیرات لازم صورت گیرد. هزینه‌های کوتاه مدت نگهداری و سرویس آسانسورها بسیار کمتر از هزینه‌های تعمیرات اساسی و سنگین است، بنابراین این اقدامات اقتصادی هستند و به توانایی سازمان‌ها و مدیران مسئول کاهش هزینه‌های غیرضروری کمک می‌کنند.
در نتیجه، نگهداری صحیح آسانسورها باعث حفظ کارایی، افزایش ایمنی و کاهش هزینه‌های تعمیرات اساسی و سنگین می‌شود. برای جلوگیری از هزینه‌های تعمیرات اساسی، لازم است برنامه‌های نگهداری و سرویس منظم در نظر گرفته شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_service_box align=”left” title=”مزایای همکاری با ما” icon=”fa czico-Icon-Action-Profile-On” id=”cz_107753″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]

 • پشتیبانی قوی و فوری بدون تعطیلی
 • سرویس استاندارد و‌کاهش خرابی
 • رفع خرابی در کمتر از یک ساعت
 • گارانتی قطعات تعمیری یکساله
 • سرویس منظم ماهانه با اطلاع قبلی
 • داشتن پرسنل با سابقه کار ۱۰ سال
 • بازسازی و اخذ گواهی استاندارد
 • تامین قطعات و لوازم یدکی سیار
 • آموزش به مدیران ساختمان

[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات مهم و موثر در سرویس و‌نگهداری صحیح آسانسور و‌جلوگیری از هزینه های تعمیرات اساسی و سنگین

نکات مهم و موثر در سرویس و نگهداری آسانسور هزینه های تعمیرات اساسی و سنگین
1. رعایت برنامه‌ی دوره‌ای سرویس‌دهی آسانسور 1. جلوگیری از خرابی قطعات مهم و گران قیمت آسانسور
2. عدم ترک کامل وزن تحمیلی مجاز بر اساس دستورالعمل سازنده 2. هزینه تعویض قطعات حساس و گران قیمت آسانسور
3. پاکسازی منظم و لازم پله‌ها، درها و صفحه کابین 3. هزینه تعمیرات جزئی درب و پله‌ها
4. بازرسی و تعویض به موقع کابل‌ها و سیم بندی‌ها 4. هزینه تعویض سیم بندی و کابل‌ها
5. تنظیم و بررسی منظم کنترل‌های الکتریکی 5. هزینه تعمیر یا تعویض قطعات الکتریکی آسانسور
6. عملکرد صحیح درب و حفاظت‌های ایمنی 6. هزینه تعمیر یا تعویض قطعات درب و حفاظت‌های ایمنی
7. ارائه راهنمایی های ایمنی به کاربران 7. هزینه جبران خسارت‌های ناشی از عدم رعایت راهنمایی
8. ممنوعیت استفاده از افراد غیر مجاز 8. هزینه تعمیر یا تعویض قطعات آسیب پذیر
9. بازرسی و تعویض به موقع قطعات سلامتی 9. هزینه تعمیر یا تعویض قطعات سلامتی
10. آموزش مستمر کارکنان برای اعمال صحیح آسانسور 10. هزینه آموزش کارکنان
نکات مهم و موثر در سرویس و‌نگهداری صحیح آسانسور

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 بررسی و تمیزکاری منظم قطعات آسانسور

 تمیزکاری و بررسی منظم قطعات آسانسور یکی از عوامل اساسی برای حفظ و بهبود کارایی و ایمنی این وسیله نقلیه است. این عملیات باید به صورت دوره‌ای و با استفاده از تکنسین‌های ماهر و مجرب از زمان نصب آسانسور به بعد بطور دقیق انجام شود.

 بررسی منظم قطعات آسانسور شامل چندین مرحله است. اولین مرحله، بررسی و تست عملکرد لوازم الکترونیکی و سیستم کنترلی آسانسور است. در این بررسی، عملکرد دقیق و صحیح سنسورها و قطعات الکتریکی بررسی می‌شود تا از عدم وجود هرگونه خرابی یا نقص در آنها اطمینان حاصل شود.

 مرحله بعدی تمیزکاری قطعات مکانیکی آسانسور است. در این بخش، قطعاتی مانند واشرها، مهره‌ها، رول‌ها و لوله‌ها که ممکن است بخاطر گرد و غبار، روغن یا رسوبات دیگر آلوده شده باشند، تمیز می‌شوند. این کار باعث حفظ کارایی و عمر مفید قطعات می‌شود.

 آخرین مرحله، بررسی و تمیزکاری قطعات لیفتینگ آسانسور است. این شامل بررسی و تنظیم کابل‌ها، بررسی کشش آنها، نظم‌دهی به لوله‌ها و سیم‌بندها و اعمال گریس به ریل‌ها است. با انجام این کارها، عملکرد بهتر و صحیح‌تر قطعات لیفتینگ تضمین می‌شود.

 برای حفظ ایمنی و کارایی آسانسور، تمیزکاری و بررسی منظم قطعات آن باید به طور پیوسته و با توجه به برنامه‌ریزی مرتب انجام شود. همچنین، توجه به دستورالعمل‌ها و استفاده از تجهیزات و مواد شستشو و تمیزکاری مناسب نیز بسیار مهم است.

 از این رو، لازم است تمامی دارندگان آسانسورها، به منظور حفظ عملکرد صحیح و ایمنی این وسیله نقلیه، برنامه‌ریزی و همکاری لازم را با تکنسین‌های متخصص در این زمینه داشته باشند. تمیزکاری و بررسی درست قطعات آسانسور، می‌تواند هزینه های نگهداری را کاهش داده و عمر مفید و کارایی این وسیله نقلیه را افزایش دهد.

 

 بررسی و تمیزکاری منظم قطعات آسانسور

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 بررسی و تست کردن سیستم ایمنی

بررسی و تست کردن سیستم ایمنی یکی از موارد حیاتی در صنعت آسانسور است. سیستم ایمنی باعث حفاظت از افرادی که از آسانسور استفاده می‌کنند، می‌شود. این عمل به معنای ارزیابی صحیح عملکرد سیستم ایمنی است تا مطمئن شویم که سیستم در هنگام وقوع هر نوع خطری، مانند برقراری ارتباط با شبکه برق، کاربرد برنامه‌های کنترلی و دیگر پارامترهای فنی، قادر به عمل به درستی است.

یکی از موارد مهم در تست سیستم ایمنی، سرویس و نگهداری آسانسور است. برای اطمینان از عملکرد صحیح آسانسور، باید مراقبت و نگهداری منظم صورت گیرد. این شامل بررسی و تعمیر استراکچرهای مکانیکی، سیستم‌های برقی و الکترونیکی، سیستم کنترل و همچنین تعویض و تست عناصر مصرفی مانند قطعات سیم برق، سوئیچ ها و سنسورها است.

دقت و ذوق در عملکرد سرویس و نگهداری آسانسور نقشی حیاتی در ارتقاء سیستم ایمنی آسانسور دارد. به همین دلیل، اهمیت دستیابی به فنی سازی متخصصانه و داشتن توانایی‌های فنی و تخصصی در خدمات ارائه شده توسط تکنسین‌ها و متخصصان تأکید دارد. فنی سازی در سرویس و نگهداری آسانسور، سبب اطلاع از جزئیات فرآیند تست سیستم‌های ایمنی و همچنین تشکیل طرح مناسب اقدامات بهینه سازی و تعمیر و نگهداری خواهد شد.

در نتیجه، ارزیابی و تست کردن سیستم ایمنی آسانسور از عملیات مهمی است که نحوه سرویس و نگهداری صحیح آسانسور را دربر می‌گیرد. به دلیل اهمیت سیستم ایمنی آسانسور در حفظ سلامت و سلامتی افراد، بررسی دقیق و منظم سیستم ایمنی و انجام تست‌های مناسب ضروری است تا بتوانیم از عملکرد صحیح و مطمئن سیستم ایمنی آسانسور اطمینان حاصل کنیم.

 

 بررسی و تست کردن سیستم ایمنی

 

 بازدید دوره‌ای و بررسی فنی آسانسورها براساس استانداردهای ایمنی

بازدید دوره‌ای و بررسی فنی آسانسورها به عنوان یک فرایند حیاتی و ضروری در حفظ ایمنی ساختمان‌ها و حفاظت از سلامت کاربران آسانسورها، بر اساس استانداردهای ایمنی انجام می‌شود. در طول این بازدید، تیم تخصصی معماران و مهندسان معتبر به طور دوره‌ای از وضعیت عملکرد آسانسورها، از جمله سطح دقت در حرکت، عملکرد ایمنی و قابلیت پاسخگویی به درخواست‌ها، پیگیری می‌کنند.

در ابتدا، تیم متخصص با در دست داشتن نمونه‌های استاندارد و دستورالعمل‌های ایمنی مشخص، تمام جوانب عملکرد آسانسورها را سنجیده و بررسی می‌کند. این شامل ارزیابی لجن و خرابی قطعات، کنترل دقت حرکت و سرعت، و همچنین بررسی بخش‌های فنی مانند درب‌ها، سیستم تنظیم ارتفاع و مکانیزم تعادل است. در این مرحله، سرویس و نگهداری صحیح آسانسور  به عنوان یک جنبه بسیار مهم مورد توجه قرار می‌گیرد و هر گونه نقص و خرابی در سرویس و نگهداری را به طور دقیق تشخیص می‌دهد.

پس از ارزیابی فنی آسانسورها، تیم تخصصی به ارزیابی ایمنی می‌پردازد و مطمئن می‌شود که تمام استانداردهای ایمنی مربوط به آسانسورها و به طور خاص نصب و نگهداری صحیح آنها رعایت شده است. این شامل اولویت دادن به نگهداری منظم و بروزرسانی آسانسورها، آموزش کاربران در استفاده صحیح از آسانسور، و پیاده‌سازی تمامی مقررات ایمنی است.

همچنین، در صورتی که در اثر بازدید دوره‌ای و بررسی فنی، هر گونه نقص یا خطر جدی تشخیص داده شود، تیم تخصصی به دقت و سرعت به منظور برطرف کردن آنها و ارائه پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد آسانسورها اقدام می‌کند.

 

 بازدید دوره‌ای و بررسی فنی آسانسورها[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

عدم مراقبت و نگهداری صحیح از آسانسورها 

اولاً، عدم مراقبت و نگهداری صحیح ممکن است باعث خرابی و خطر ایجاد شود. در صورتی که آسانسور به نحوی خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، هزینه‌های تعمیر و سرویس دستگاه افزایش خواهد یافت. علاوه بر آن، خرابی آسانسور باعث عدم قابلیت استفاده از طریق این وسیله حمل و نقل می‌شود و ممکن است باعث عدم نیازمندی برای سرویس‌دهنده آسانسور شود که هزینه‌های سرویس و نگهداری را بیشتر کند.
ثانیاً، عدم مراقبت و نگهداری صحیح می‌تواند سبب صرفه‌جویی ناقص قطعات و تجهیزات آسانسور شود. در صورتی که قطعات آسانسور عملکرد مناسبی نداشته باشند، هزینه بیشتری برای تعویض و تعمیر آن‌ها نیاز خواهد بود. همچنین، عمر مفید آسانسور نیز در صورت عدم نگهداری صحیح کاهش می‌یابد و ممکن است هزینه بیشتری برای تعویض کامل آسانسور لازم باشد.
سوماً، عدم مراقبت و نگهداری صحیح ممکن است باعث افزایش مصرف انرژی آسانسور شود. در صورتی که آسانسور به درستی تنظیم و نگهداری نشود، احتمالاً از انرژی بیشتری برای حرکت استفاده خواهد شد. این می‌تواند هزینه‌های انرژی وابسته به عملکرد آسانسور را افزایش دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”flat” color=”blue” css_animation=”rotateIn”]

سوالات متداول

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 1. چه تعمیراتی را باید به صورت دوره‌ای بر روی آسانسور انجام دهیم؟
  برخی از تعمیرات دوره‌ای شامل تعویض روانکارها، سیم‌کشی، بازبینی لوله‌ها و برسی ایمنی و دکمه‌های کنترلی می‌باشند. 
 2. چه مراقبت‌هایی باید برایمحافظت ؛ایمنی افراد و سلامتی کارکنان انجام شود؟
  تمیز نگه داشتن راهروها، کنترل منظم بودن نورپردازی و تعویض لامپ‌های خراب، برخورداری از آموزش‌های ایمنی مرتب و برچسب‌گذاری صحیح خطرات محتمل از مهمترین مراقبت‌هایی است که باید صورت گیرد. 
 3. چگونه می‌توان نسبت به خطرات و حوادث آسانسور ایمنی را رعایت کرد؟
  نصب سیستم اضطراری دستی و اعلام خطر، برگزاری آموزش‌های منظم ایمنی برای کارکنان و ساکنین، نظارت دوره‌ای بر وضعیت آسانسور و نصب دستگیره‌ها در داخل آن، می‌تواند به کاهش خطرات حادثه کمک کند.
 4. چگونه می‌توان هزینه‌های نگهداری آسانسور را به حداقل رساند؟
  انجام تعمیرات و نگهداری دوره‌ای به جای تعمیرات اضطراری، برنامه‌ریزی مناسب برای تعویض قطعات و لوازم آسانسور، و توجه به خط مشی تعمیرات پیشگیرانه و به موقع می‌تواند هزینه‌های نگهداری را کاهش دهد.
 5. هر چند وقت یکبار آسانسور باید آزمایش شود؟
  طبق استانداردهای ایمنی، آسانسور باید حداقل یک بار در هفته و یک بار در ماه آزمایش شود. همچنین، بررسی‌های دوره‌ای از جمله آزمایش فاقد بار، آزمایش تناوبی، آزمایش حداکثر بار مجاز و آزمایش اضطراری نیز باید به صورت دوره‌ای انجام شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *