آسانسورهای پله رو

خرید آسانسور برای خانه دوبلکس نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و تخصصی درباره انواع آسانسور مناسب برای خانه‌های دوبلکس می‌باشد. چون که شما باید بر حسب نیاز و فضای موجود در محیط خود آسانسور مناسب را انتخاب کنید.

برای این منظور می‌توانید از انواع آسانسورهای هیدرولیک از نظر ظرفیت آسانسور، ابعاد آسانسور، هزینه خرید و نصب آسانسور و همچنین خدمات پس از فروش که شرکت آسانسور ارائه می‌دهد.

خرید آسانسور برای خانه دوبلکس

انواع آسانسور مناسب برای خانه دوبلکس

آسانسورهای دوبلکس جز تجهیزات رفاهی خانه‌های دوبلکس هستند که معمولاً دسترسی به طبقات مختلف ساختمان را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند.

انواع مختلفی از آسانسورهای دوبلکس در بازار موجود است اما در زمان انتخاب انواع آسانسور شما باید به عواملی مانند فضای موجود نیازهای شخصی و میزان بودجه توجه داشته باشید .

از جمله انواع آسانسور برای خانه‌های دوبلکس شامل:

 • آسانسورهای هیدرولیک
 • آسانسورهای کششی
 • آسانسورهای پله رو
 • آنسورهای شیشه‌ای

آسانسورهای هیدرولیک

یکی از رایج‌ترین آسانسورهای خانگی آسانسورهای هیدرولیک هستند که برای حرکت کابین از یک جک هیدرولیک استفاده می‌کنند. آسانسورها نسبت به مدل‌های کششی از کمترین فضا را اشغال می‌کنند و هزینه نصب کمتری هم دارند.

آسانسورهای کششی

آسانسورهای کششی را جز رایج‌ترین آسانسورهای خانگی می‌توان محسوب کرد. معمولاً برای حرکت از یک کابل فولادی استفاده می‌کنند و این آسانسورها نسبت به آسانسورهای هیدرولیک سرعت بالاتری دارند.

آسانسورهای پله رو

یکی از تکنولوژی‌های نوین در صنعت آسانسور آسانسورهای پله رو هستند.این امکان را فراهم می‌کنند که در محیطی با پله‌ها حرکت کنید. قابلیت حرکت عمودی مثل یک آسانسور ترکیب می‌شوند. با استفاده از این آسانسورها شما می‌توانید یک مسیر عمودی را خیلی راحت و آسان حرکت کنید.

این آسانسورها برای افرادی که دارای ضعف عضلانی یا مشکلات حرکتی هستند بسیار مناسب است. در این آسانسورها امنیت بالا را احساس می‌کنید و خطر تصادف کاهش پیدا می‌کند .با استفاده از این آسانسورها افراد معلول یا افرادی که دارای محدودیت حرکتی هستند می‌توانند دسترسی راحتی داشته باشند.

آسانسورهای پله رو

آسانسورهای شیشه‌ای

معمولاً آسانسورهای شیشه‌ای مزایای زیادی را برای خانم‌های دوبلکس دارند .ضمن اینکه دارای یک طراحی مدرن هستند. شما می‌توانید از مناظر دیدنی چشم اندازهای پیرامون محیط خانه خود مثل: باغ؛ حیاط؛ ساحل دیدن کنید و لذت ببرید.

خاصیت نورپذیری بالایی دارند و می‌توانند برخلاف آسانسورهای معمولی نور بیشتری را به خانه تزریق کنند و فضا را روشن کنند.

با استفاده از آسانسورهای شیشه‌ای در خانه‌های دوبلکس شما از یک چشم انداز زیبا به محیط پیرامون خود مثل باغ؛ دریا؛ ساحل؛ جنگل خواهید داشت. البته فراموش نکنید که خانه‌های دوبلکس مجهز به آسانسور شیشه‌ای ارزش ملک را نیز افزایش می‌دهند. چرا که این آسانسورها برای خانه‌ها با طراحی و منظره منحصر به فرد طراحی می‌شوند.

نکات مهم برای خرید آسانسور برای خانه‌ دوبلکس

از جمله نکاتی که باید در خرید آسانسورها برای خانه دوبلکس توجه کنید شامل:

 1. ظرفیت آسانسور می‌باشد که متناسب با افراد و محیطی است که قرار است آسانسور در آنجا استفاده شود و معمولاً هم متناسب با جمعیت معمولی از آسانسور با ظرفیت ۸ نفر کافی می‌باشد.
 2. ابعاد آسانسور را حتماً در نظر بگیرید باید متناسب با فضای موجود در ساختمان باشد که فضای کافی برای تردد راحت افراد مهیا باشد.
 3. هزینه خرید و نصب آسانسور برای خانه‌های دوبلکس نسبت به خانه‌های معمولی متفاوت است. معمولاً هزینه‌ها به عوامل مختلفی مثل نوع آسانسور ظرفیت آسانسور ابعاد آسانسور محل نصب و نوع طراحی آن و حتی سبک آسانسور بستگی دارد.
 4. خدمات پس از فروشی که شرکت‌های ارائه می‌کنند مانند تعمیرات آسانسور؛ سرویس و نگهداری آسانسور توسط بهترین سرویس کار آسانسور و قطعات یدکی اهمیت دارد.

ظرفیت آسانسور برای خانه دوبلکس

ظرفیت آسانسور دقیقاً باید متناسب با تعداد و افراد و وسایلی باشد که قرار است از آن استفاده کنید. همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم برای یک آسانسور معمول با جمعیت معمولی یک آسانسور با ظرفیت ۸ نفر کافی می‌باشد. البته ممکن است خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید خیلی بزرگتر باشد و افراد بیشتری در آن زندگی می‌کنند که در این گونه مواقع آسانسورهای با ظرفیت بالاتر مثلاً ظرفیت ۱۲ نفره یا ۱۶ نفره برای یک خانه دوبلکس بزرگ یا خانواده پرجمعیت مناسب است.

در موقع خرید آسانسور برای خانه دوبلکس به نکات زیر توجه کنید:

 • تعداد افرادی که قرار است از آسانسور استفاده کنند
 • نوع آسانسور
 • فضای موجود در ساختمان
 • کیفیت آسانسور
 • قیمت‌های مختلف
 • مشاوره و راهنمایی با یک متخصص و تکنسین آسانسور

آسانسورهای هیدرولیک معمولاً ظرفیت کمتری نسبت به آسانسورهای کششی دارند مثلاً آسانسورهای هیدرولیک ۸ نفره فضای کمتری نسبت به آسانسورهای کششی ۸ نفره اشغال می‌کنند.

دقت داشته باشید که ظرفیت آسانسور با توجه به وزن کابین و مسافران تعیین می‌شود. مثلاً آسانسور ۸ نفره می تواند ۸۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند. به خاطر همین پیش از خرید آسانسور برای خانه دوبلکس حتماً با متخصص مشاوره داشته باشید.

ظرفیت آسانسور برای خانه دوبلکس

ابعاد و اندازه‌های آسانسورهای دوبلکس

از جمله عوامل مهم در خرید آسانسور برای خانه دوبلکس ابعاد و اندازه آسانسورها می‌باشد که با فضای موجود در ساختمان باید متناسب باشد در حال حاضر انواع مختلفی از آسانسورهای خانگی در بازار وجود دارد.

 • آسانسورهای هیدرولیکی معمولاً فضای کمتری نسبت به آسانسورهای کششی اشغال می‌کنند .ابعاد آسانسورهای هیدرولیکی با ظرفیت ۸ نفر دارای عرض ۱۰۰ سانت؛ عمق ۱۴۰ سانت و ارتفاع٢٢٠٠سانتی متر است.
 • آسانسورهای کششی فضای بیشتری نسبت به آسانسورهای هیدرولیکی اشغال می‌کنند. ابعاد استاندارد آسانسورهای کششی با ظرفیت ۸ نفر عبارت است از: عرض ۱۱۰۰ سانتی متر عمق ۱۴۰ سانتی‌متر؛ ارتفاع ۲۲۰۰ سانتی‌متر
 • آسانسورهای پله رو هم که فضای خیلی کمی اشغال می‌کنند. ابعاد استاندارد یک آسانسور پله رو با ظرفیت ۸ نفر عبارت است از: عرض ۱۰۰ سانتی‌متر عمق ۱۴۰ سانتی‌متر ارتفاع ۱۵۰ سانتی‌متر

هزینه خرید نصب آسانسور دوبلکس

هزینه خرید نصب آسانسور دوبلکس به عواملی مانند:

 1. نوع آسانسور
 2. ظرفیت آسانسور
 3. ابعاد و اندازه
 4. ارتفاع و خدمات پس از فروش بستگی دارد.

مراحل نصب آسانسور برای خانه دوبلکس

مراحل نصب آسانسور برای خانه دوبلکس شامل آماده سازی ساختمان که باید در آن تایید استحکام سازه ساختمان انجام شود. همچنین فضای کافی برای نصب آسانسور فراهم شود سپس مجوزهای لازم دریافت شود .در مرحله بعد نوبت به انتخاب و خرید آسانسور خواهد رسید که باید بر اساس ابعاد اندازه و ظرفیت نوع آسانسور متناسب با بودجه ما انتخاب و خرید شود.

در مرحله بعد نوبت نصب آسانسور خواهد رسید. برای نصب آسانسور مراحل نصب باید از نصب چاه آسانسور؛ نصب موتورخانه؛ نصب کابین آسانسور به درستی نصب و مونتاژ شود.

سپس بعد از نصب نوبت به تست و راه‌اندازی آسانسور خواهد رسید که حتماً باید توسط تکنسین آسانسور انجام شود.

استانداردهای لازم پیش از خرید آسانسور برای خانه دوبلکس حتماً باید رعایت شود.از جمله مهمترین استانداردها که توسط سازمان ملی استاندارد ایران تدوین و اجرا می‌شود شامل:

 • ISIRI 8866: استاندارد آسانسورهای هیدرولیک خانگی
 •  ISIRI 8867: استاندارد آسانسورهای کششی خانگی
 •  ISIRI 8868: استاندارد آسانسورهای پله‌رو خانگی

سوالات شما در ارتباط با خرید آسانسور برای خانه دوبلکس

 • چه نوع آسانسوری برای خانه دوبلکس مناسب است؟
  برای خانه دوبلکس، می‌توان از انواع مختلفی از آسانسورها استفاده کرد. برخی از انواع آسانسور مناسب برای خانه دوبلکس عبارتند از:
  آسانسور هیدرولیک: آسانسور هیدرولیک یکی از انواع رایج آسانسورهای خانگی است. این نوع آسانسور از یک جک هیدرولیک برای حرکت کابین استفاده می‌کند. آسانسور هیدرولیک فضای کمتری نسبت به آسانسور کششی اشغال می‌کند و هزینه نصب آن نیز کمتر است.
  آسانسور کششی: آسانسور کششی یکی دیگر از انواع رایج آسانسورهای خانگی است. این نوع آسانسور از یک کابل فولادی برای حرکت کابین استفاده می‌کند. آسانسور کششی سرعت بیشتری نسبت به آسانسور هیدرولیک دارد.
  آسانسور پله‌رو: آسانسور پله‌رو یکی از انواع آسانسورهای خانگی است که در داخل پله‌ها نصب می‌شود. این نوع آسانسور فضای کمتری نسبت به سایر انواع آسانسورها اشغال می‌کند.
  انتخاب نوع آسانسور مناسب برای خانه دوبلکس به عوامل مختلفی مانند بودجه، فضای موجود، و نیازهای شما بستگی دارد.
 • ظرفیت آسانسور چقدر باید باشد؟
  ظرفیت آسانسور باید متناسب با تعداد افراد و وسایلی باشد که قرار است از آن استفاده کنند. برای یک خانه دوبلکس با جمعیت معمولی، یک آسانسور با ظرفیت ۸ نفر کافی است.
 • ابعاد و اندازه آسانسور چقدر باید باشد؟
  ابعاد و اندازه آسانسور باید متناسب با فضای موجود در ساختمان باشد. همچنین، باید توجه داشته باشید که آسانسور باید فضای کافی برای تردد راحت افراد و وسایل را داشته باشد.
 • هزینه خرید و نصب آسانسور چقدر است؟
  هزینه خرید و نصب آسانسور به عوامل مختلفی مانند نوع آسانسور، ظرفیت آسانسور، ابعاد و اندازه آسانسور، و ارتفاع ساختمان بستگی دارد. در حال حاضر، هزینه خرید و نصب آسانسور دوبلکس در ایران از حدود ۱۰۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز می‌تواند افزایش یابد.
 • خدمات پس از فروش آسانسور چگونه است؟
  خدمات پس از فروش آسانسور شامل مواردی مانند تعمیر و نگهداری آسانسور، و ارائه قطعات یدکی است. خدمات پس از فروش خوب می‌تواند به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری آسانسور کمک کند.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *