آسانسور ویلا

راه اندازی بر اساس محل نصب آسانسور ویلا


آسانسور ویلا مانند سایر آسانسورهای مسکونی؛ تجاری؛ صنعتی و… نیازمند بررسی مشخصات کامل از نظر استاندارد ها ؛نحوه نصب آسانسور و راه اندازی بر اساس محل نصب و شرایط ممکن می باشد.

نوع آسانسورها نیز بر اساس شرایط محیطی باید در نظر گرفته شود تا از نظر ایمنی تضمین شود.

استانداردهای مربوط به نصب آسانسور ویلا

نصب آسانسورهای ویلا نیازمند پیگیری استانداردهای مربوط به آنها می‌باشد که عبارتند از:

  • استاندارد EN81-20

بر اساس این استاندارد مشخصات نکات و شرایط ایمنی برای آسانسورهای ویلایی مشخص می‌شود که شامل مواردی مثل: ساختار کابین؛ نوع درب‌ها؛ نحوه کنترل و موارد دیگر می‌باشد.

  • استاندارد EN81-50

در این نوع از استاندارد علاوه بر مشخصات و شرایط ایمنی به نحوه نصب و تعمیرات آسانسور اشاره می‌شود. بر اساس این آسانسور باید به موارد ضروری در خصوص نصب درب‌ها؛ صفحات فرمان ؛سیستم‌های کنترل و موارد دیگر مشخص شود.

  • استاندارد EN 81-72

بر اساس این استاندارد طراحی آسانسورهای ویلا به گونه‌ای خواهد بود که تمامی افراد اعم از کودکان افراد معلول در کنار افراد سالم می‌توانند از آسانسور استفاده کنند و تمامی موارد ایمنی نیز برای حمل و جابجایی لحاظ شده است.

  • استاندارد EN 81-1

مطابق این استاندارد متخصصین و تکنسین‌های مربوطه برای طراحی و نصب آسانسورهای روان‌رو برای افراد کم توان در ساختمان امکانات و ولوژی‌های پیشرفته‌تر را در نظر می‌گیرند و در مکانیزم آسانسور برای ساختمان مشخص می‌کنند.

  • استاندارد EN 81-2

بر اساس این استاندارد شما می‌توانید طراحی و  نصب آسانسورهای ویلایی را برای تمامی افراد در نظر بگیرید و مطابق با این استاندارد آسانسورها را طراحی نصب و اجرا کنید.

به طور کلی به کارگیری تمامی استانداردهایی که در بالا ذکر شد باعث افزایش ایمنی کارایی در آسانسورهای ویلایی می باشد و رعایت آنها در موقع نصب و اجرا ضروری است.

استانداردهای مربوط به نصب آسانسور ویلا
استانداردها و افزایش ایمنی کارایی در آسانسورهای ویلایی

نحوه نصب و نکات مهم در موقع نصب آسانسور ویلایی

از جمله نکاتی که در موقع نصب باید در نظر داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصاب آسانسور و تیم نصب حتماً اطمینان خاطر داشته باشید که تیم نصاب از یک شرکت معتبر آسانسور که دارای مهارت و تجربه کافی و توانایی‌های لازم در این حوزه تخصصی هست اقدام کند.

مکان مناسب نصب آسانسور را مشخص کنید. چرا که مکان نصب باید مطابق با استانداردهای ایمنی و ساختمانی باشد. در این خصوص با مهندسین ساختمان مشورت داشته باشید.

انتخاب مکان مناسب برای نصب آسانسور ویلا

همانطور که در بخش غرب به مختصر به این نکته اشاره کردیم که مکان مناسب برای آسانسور ویلایی باید علاوه بر ایمنی و هماهنگی با ساختار و طرح داخلی باید دسترسی راحت را برای افراد داشته باشد .

ایمنی آسانسورهای ویلایی باید به صورتی باشد که تردد افراد در اطراف آسانسور بدون مشکل امکان‌پذیر باشد و از بروز هرگونه خطر احتمالی جلوگیری شود.

محل انتظار برای آسانسورها باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا افراد بتوانند به راحتی منتظر آسانسور باشند.

ساختار آسانسور و طرح داخلی ساختمان باید کاملاً هماهنگ باشد تا علاوه بر استحکام کلی زیبایی ساختمان در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:‌ استفاده از آسانسورهای هیدرولیکی در ساختمان‌های مدرن منجر به افزایش قابلیت‌ها و سرعت تردد بیشتر افراد در محیط می‌شود

چه نوع آسانسوری برای محوطه ویلایی مناسب است؟

همیشه وجود یک منظره مناسب برای محوطه‌ها ضروری است. معمولاً آسانسورهای ویلایی باید دارای کابین با ظرافت خاص باشند که به محیط علاوه بر الهام بخشی اضافه زیبایی ببخشند.

آسانسور ویلایی بهتر است تا علاوه بر امکانات لوکس و زیبا از تکنولوژی‌های پیشرفته بهره ببرد. با توجه به محل نصب آسانسور باید آسانسورها در بخش‌هایی نصب شوند که به مناظر زیبا دسترسی راحت داشته باشند. جنبه‌های امنیتی قابلیت پیاده‌روی با آنها توجه شود.

سرویس نگهداری آسانسورهای ویلایی

سرویس و نگهداری آسانسور ویلایی مانند سایر آسانسورها در بخش‌های مسکونی تجاری اداری صنعتی نیازمند بررسی‌های دوره‌ای ماهانه و سالانه هستند تا بر اساس این بازدیدها از ایمنی و عملکرد بهتری برخوردار شوند. بهتر است تا برای شناسایی مشکلات آسانسورهای ویلایی حتماً از متخصصین و تکنسین حرفه‌ای مراجعه داشته باشید. هرگونه علائم نامنظم در عملکرد آسانسور یا صداهای غیر عادی در این آسانسورها می‌تواند نشان دهنده مشکلات فنی باشد که باید به سرویسگاه متخصص مراجعه شود.

سرویس نگهداری آسانسورهای ویلایی
شناسایی مشکلات آسانسورهای ویلایی

بهترین زمان تعمیر آسانسورهای ویلایی

بهترین زمان برای تعمیر آسانسورهای ویلایی زمانی است که آسانسورها به مشکل برخورد کردند و نیازمند قطعات مورد نیاز هستند که باید این قطعات توسط متخصصین مربوطه انتخاب و استفاده شوند تا حتماً از محصول با کیفیت و اورجینال استفاده کنید .

توجه داشته باشید تا تمامی خدمات توسط تکنسین‌هایی که دارای مدارک و مجوزهای مربوط جهت تعمیرات هستند انجام شود.

لذا از تجربه و تخصص آنها باید اطمینان حاصل کنید و نسبت به تعمیر یا سرویس آسانسور اقدام داشته باشید

هرگونه عدم پیگیری و استفاده نادرست از آسانسورهای ویلایی می‌تواند علاوه بر افزایش مصرف زیاد انرژی مشکلات فنی و ایمنی را در بر داشته باشد.

به خاطر همین شما می‌توانید با نگهداری منظم تعمیرات به موقع نصب و استفاده از سیستم‌های ایمنی و آموزش صحیح علاوه بر پیشگیری از خرابی آسانسور در طول عمر افزایش طول عمر آسانسور نقش اساسی داشته باشید.

سوال شما

سوال 1: آیا برای نصب آسانسور در ویلا، نیاز به مجوز خاصی از مقامات محلی یا سازمان مربوطه وجود دارد؟
پاسخ: بله، برای نصب آسانسور در ویلا، نیاز به مجوزهای لازم از سازمان مربوطه و مقامات محلی دارید. برای اطمینان از رعایت قوانین و مقررات مربوطه، بهتر است با مسئولین مربوطه مشورت کنید.

سوال 2: چه نوع آسانسوری برای یک ویلا مناسب است؟
پاسخ: بسته به فضای موجود، تعداد طبقات و نیازهای خاص شما، می‌توان یک آسانسور کوچک و پذیرایی‌ساز با مکانیزم هیدرولیک یا الکتریکی را برای ویلا پیشنهاد داد.

سوال 3: چه مراحلی برای نصب آسانسور در ویلا طی می‌شود؟
پاسخ: مراحل نصب آسانسور شامل اموری نظیر انتخاب مکان مناسب، نصب ستون‌ها و مکانیزم‌های آسانسور، راه‌اندازی و تست فنی می‌شود.

سوال 4: آیا بعد از نصب آسانسور نیاز به نگهداری و خدمات پس از فروش داریم؟
پاسخ: بله، آسانسور‌ها نیاز به نگهداری دوره‌ای و خدمات پس از فروش دارند تا از عملکرد بهینه آنها اطمینان حاصل شود.

سوال 5: چه تأسیساتی برای نصب آسانسور در ویلا لازم است؟
پاسخ: برای نصب آسانسور در ویلا، نیاز به تأسیساتی نظیر سیستم برقی مناسب، دکل آسانسور، سیستم تهویه و دسترسی به سیستمهای اطفاء حریق است.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *