مزایای نصب آسانسور در مراکز تجاری

نصب آسانسور در مراکز تجاری علاوه بر بهبود کیفیت راندمان کاری مغازه‌داران باعث افزایش تردد مشتریان؛ بهبود ایمنی ؛دسترسی راحتتر کارکنان و مشتریان خواهد بود.

البته در زمان انتخاب آسانسورهای مراکز تجاری باید فاکتورهایی مانند:ظرفیت؛ هزینه‌ها ؛نحوه طراحی و ایمنی آسانسور توجه لازم را داشته باشید.

مزایای نصب آسانسور در مراکز تجاری

نصب آسانسور در مراکز تجاری مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت از جمله مهمترین مزایایی که نصب آسانسورهای تجاری به همراه دارد شامل:

 • افزایش سرعت و راحتی مشتریان
 • بهبود ایمنی و افزایش بهره‌وری کارکنان
 • ارتقاء وضعیت ظاهری مکان تجاری
 • افزایش تردد مشتریان و کارکنان
 • دسترسی راحت‌تر و ارائه خدمات بیشتر
 • بهبود تجربه مشتریان
 • کاهش هزینه‌ها

مزایای نصب آسانسور در مراکز تجاری

افزایش راحتی و عملکرد سریع مشتریان در مراکز تجاری

یکی از مهم‌ترین فاکتورها که با نصب آسانسور در مراکز تجاری اتفاق می‌افتد سرعت عمل بیشتر و سهولت دسترسی مشتریان به طبقات مختلف خواهد بود چون که این اقدام منجر به ارتقاء تجربه مشتریان شد می باشد با افزایش راحتی و عملکرد سریع مشتریان در مراکز تجاری در طبقات مختلف شما تاثیرات مثبت زیادی را در تجربه مشتریان و بهره‌وری کارکنان خواهید دید.

بیشتر بخوانید:‌ بهترین شرکت سرویس آسانسور در تهران را چگونه تشخیص دهیم ؟

تاثیر کاهش هزینه‌ها با نصب آسانسور در مراکز تجاری

از جمله اقدامات هوشمندانه در مراکز تجاری چند طبقه نصب آسانسورها می باشند که جهت رفاه حال مشتریان انجام می‌گیرد از جمله تاثیرات نصب آسانسور در مراکز تجاری شامل:

 • کاهش هزینه‌های نگهداری و خدمات فنی

با نصب آسانسور در مراکز تجاری قطعاً هزینه‌های نگهداری خدمات فنی ناشی از استهلاک و خرابی ساختمان کاهش پیدا می‌کند و فرایند نگهداری و خدمات تعمیراتی ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

 • صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی

استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته جهت صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی بسیار اهمیت دارد چرا که معولاً همه چیز به صورت هوشمند استفاده می‌شود و می‌تواند در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه باشد

 • افزایش درآمد و سودآوری

معمولا در ساختمان‌های چند طبقه تجاری افراد انتظار دارند تا دسترسی‌ها سریع‌تر و راحت‌تر باشد و تعداد افرادی که به این مراکز مراجعه می‌کنند دسترسی راحت به طبقات مختلف برای آنها بسیار اهمیت دارد.

البته فارغ از افراد عادی افرادی که با مشکلات حرکتی مواجه هستند نیز می‌توانند تردد راحت‌تری داشته باشند ضمن اینکه تعداد مراجعان و مشتریان افزایش پیدا می‌کند و درآمدهای مرتبط با فروش و اجاره واحدها افزایش خواهد یافت.

 • افزایش ترافیک در مراکز تجاری

قطعاً چون مراکز تجاری محلی برای کسب درآمد هستند با نصب آسانسورها شدت تسریع دسترسی به ساختمان افزایش پیدا می‌کند و مشتریان می‌توانند در طبقات بالاتر و پایین‌تر ترافیک بیشتری را داشته باشند و فرصت‌های بیشتری برای فروش و انجام معاملات مختلف به وجود می‌آید و به مرکز خدماتی مراجعه می‌کنند که در واقع یک فرصت تبلیغاتی و توسعه کسب و کار نیز می‌باشد.

نکات مهم در انتخاب آسانسور مراکز تجاری

از جمله موارد مهم در انتخاب آسانسور های مراکز تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفیت آسانسور

آسانسورهای مراکز تجاری چون که از تردد بالایی برخوردار هستند باید پیش از نصب ترافیک محیط پیش بینی شود و آسانسوری استفاده شود که با محیط سازگاری داشته باشد باید در نظر گرفته شود.

سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس نگهداری آسانسور شامل مراقبت‌های از نصب زمان نصب و پس از آن می‌باشد که به صورت ماهانه و سالانه انجام می‌گیرد خدمات سرویس و نگهداری آسانسور باید توسط سرویس کار آسانسور انجام شود.

هزینه آسانسور

هزینه آسانسور عمدتاً بر اساس مواردی نظیر قطعات مصرفی ؛محل نصب؛ شرایط جغرافیایی؛ کیفیت آسانسور و کابین می‌باشد که هر چقدر کیفیت بیشتری برای کابین در نظر گرفته شود هزینه بیشتری تعیین می‌شود.

قابلیت‌های دسترسی آسانسور

یکی از فاکتورهای مهم در آسانسورهای تجاری قابلیت دسترسی آن برای افراد مختلف می‌باشد.

از جمله افراد معمولی افرادی که دارای معلولیت هستند افراد مسن و کودکان چون که باید به راحتی بتوانند در تمامی طبقات تردد داشته باشند و نشانه گذاری‌های مناسب با سن و سال افراد داخل آسانسور نصب شود تا عملکرد مفیدی را داشته باشند.

طراحی آسانسور

آسانسورهایی که برای مراکز تجاری نصب می‌شوند باید از طراحی‌هایی متناسب با ساختمان و استایل محیط تهیه شوند. در واقع مناسب برای محیط تجاری باشند و باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.

سرعت

یکی دیگر از مزایای نصب آسانسور در مراکز تجاری سرعت آسانسور ؛قابلیت دسترسی افراد را سریعتر و ایمن‌تر فراهم می‌کند.

با در نظر گرفتن سرعت مناسب شما می‌توانید رضایت مشتریان را به راحتی فراهم کنید.

برای این منظور استفاده از آسانسورها با سرعت بالا و زمان توقف و بارگیری کوتاه را توصیه می‌کنیم.

امنیت

امنیت در انتخاب آسانسور مراکز تجاری نیز حرف اول را خواهد زد .چرا که درب‌های اتوماتیک یا قفل‌های الکترومغناطیسی دستگیره‌های اضافی و سیستم‌های اضطراری همگی در کنار یکدیگر ایمنی آسانسور را تامین می‌کند و از پایداری و قابلیت بالایی برخوردار است.

کاهش هزینه‌ها با نصب آسانسور در مراکز تجاری

سوالات شما در ارتباط با مزایای نصب آسانسور در مراکز تجاری

 1. چه مزایایی دارد که یک مرکز تجاری آسانسور نصب کند؟
  نصب آسانسور در مراکز تجاری باعث افزایش راحتی و سرعت در حرکت مشتریان و کارکنان می‌شود و همچنین ارتقاء ایمنی و بهره‌وری افراد را تضمین می‌کند.
 2. آیا نصب آسانسور در مراکز تجاری می‌تواند به جذابیت و ظاهر مکان کمک کند؟
  بله، نصب آسانسور می‌تواند به شکل‌دهی به دکوراسیون داخلی و بیرونی مکان کمک کرده و به جذابیت و ظاهر مکان افزوده و آن را مدرن‌تر کند.
 3. آیا نصب آسانسور در مراکز تجاری می‌تواند به رشد کسب و کار کمک کند؟
  بله، نصب آسانسور در مراکز تجاری می‌تواند به افزایش تردد مشتریان و کارکنان و همچنین به بهبود دسترسی به محصولات و خدمات کمک کرده و رشد کسب و کار را تسریع می‌کند.
 4. چطور نصب آسانسور در مراکز تجاری می‌تواند به بهبود تجربه مشتریان کمک کند؟
  نصب آسانسور به مشتریان امکان می‌دهد تا به راحتی و بدون استفاده از پله‌ها به طبقات مختلف دسترسی پیدا کنند و این بهبود در تجربه مشتریان را فراهم می‌آورد.
 5. آیا نصب آسانسور در مراکز تجاری می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد؟
  بله، نصب آسانسور می‌تواند هزینه‌های نگهداری و تعمیرات و همچنین زمان بندی کارکنان را کاهش داده و در نتیجه هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.
4.3/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *