آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی

معایب و مزایای


آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی ؟؟؟ مهم ترین سوالی که برای رسیدن به آن باید نسبت به معایب و مزایای هردو آسانسور اشراف کامل را داشته باشیم تا بر اساس هر محیط بتوان آسانسور مناسب را انتخاب کرده و استفاده نمود.

مزایای آسانسور هیدرولیکی

برای اینکه بدانیم آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی قطعاً باید نسبت به مزایای هر کدام اشراف کامل داشته باشیم . در این خصوص بهتر است تا به ترتیب مزایای هر یک از این آسانسورها اشاره کنیم .از جمله مزایای آسانسورهای هیدرولیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای حرکت نرم و بی صدا

از آنجایی که آسانسورهای هیدرولیکی بسیار پرکاربرد در اماکن عمومی و ساختمان‌ها هستند و فناوری هیدرولیک جهت بالا و پایین بردن کابین آنها استفاده می‌شود بهتر است تا کارکردی آرام و صاف را داشته باشند.

حرکت آرام و یکنواخت از جمله شاخص‌های آسانسورهای هیدرولیکی می‌باشد فاقد هرگونه سر و صدا یا نویز می‌باشند. کاملاً بی‌صدا و آرام حرکت می‌کنند و بسیار مناسب برای ساختمان‌های مسکونی و اداری هستند.

 • دارای قابلیت بهره‌وری انرژی

یکی از مهمترین مزایای آسانسورهای هیدرولیکی بهره‌وری انرژی آنها نسبت به آسانسورهای کششی و برقی می‌باشد. چون که به میزان چشمگیری در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود و با کاهش هزینه‌های انرژی شما روبرو خواهید شد و این نکته کاملاً برای صاحبان ساختمان‌ها اهمیت دارد.

 • قابل نصب در فضاهای کوچک

از جمله بهترین گزینه‌هایی که برای فضاهای محدود می‌توانید شما در نظر بگیرید؛ استفاده از آسانسورهای هیدرولیکی می‌باشد.به دلیل سایر قابلیت‌هایی که این آسانسورها دارند شما احتیاجی به سیستم کابل و نوار نقاله ندارید .در فضای بسیار کم و محدود می توانید از این آسانسورها استفاده کنید.

 • آسانسورهای ایمن

قطعاً ایمنی و امنیت در استفاده از آسانسورها حرف اول را می‌زند به خاطر همین این آسانسورها دارای مکانیزم ایمنی پیشرفته در جلوگیری از وقوع حوادث برخوردارند و افراد می‌توانند به راحتی و با اطمینان خاطر از آنها استفاده کنند. چرا که نقش اساسی در اطمینان خاطر به مسافران و کاربران آسانسور خواهد داشت.

 • طول عمر بالا

آسانسورهای هیدرولیکی به خاطر استفاده از اجزای کمتر مکانیکی و عدم نیاز به کابل و نوار نقاله معمولاً دارای طول عمر بالاتر نسبت به آسانسورهای دیگر می‌باشند.

 • قابلیت سفارش سازی

شما می‌توانید موقع طراحی آسانسورها تمامی نیازهای خاص ساختمان و محیط‌های اطراف آن را متناسب با قابلیت‌های آسانسور از نظر ظرفیت حمل و نقل سرعت آسانسور مشخصات فنی کاملاً سفارشی در نظر بگیرید.

 • امکان استفاده در محیط‌های خاص

از آنجایی که مکانیزم هیدرولیک آسانسورهای هیدرولیکی به طور معمول در بخش کابین فشار زیادی را تحت تاثیر خود دارد برای کاربرد در فضاهای غیر قابل فراموش با فرایندهای تولید گازهای خطرناک و یا شرایط دمایی بیرون از حالت استاندارد بسیار کاربردی و مناسب است.

مزایای آسانسور هیدرولیکی
اولویت در ایمنی و امنیت در استفاده از آسانسورها

هزینه سرویس و نگهداری کم آسانسور هیدرولیکی

همانطور که می‌دانید آسانسورهای هیدرولیکی از ساختار ساده برخوردارند و هیچ نیازی به قطعات مکانیکی پیچیده ندارند. به خاطر همین هزینه سرویس و نگهداری آسانسور هیدرولیکی یا تعمیرات آسانسور هیدرولیکی بسیار پایین‌تر از سایر آسانسورهای دیگر می‌باشد .در نتیجه در کاهش هزینه‌های ساکنین بسیار تاثیرگذار است.

قابلیت بازسازی و ارتقاء آسانسورهای هیدرولیکی

از جمله قابلیت‌های ارتقا آسانسورهای هیدرولیکی امکان بازسازی و ارتقا آنها می‌باشد که در صورت نیاز به تغییرات و به روز رسانی‌های فنی آسانسورهای هیدرولیکی به راحتی امکان اصلاح و به روز رسانی را دارند.

مزایای آسانسورهای کششی

برای اینکه علاوه بر مزایای آسانسورهای هیدرولیکی نسبت به آسانسورهای کششی بیشتر آشنا شویم و به این نکته پی ببریم که آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی باید نسبت به مزایای آسانسورهای کششی اطلاعات لازم داشته باشیم تا بتوانیم تفاوت‌ها و امکان با ارزیابی این دو آسانسور را از نظر همه موارد در دست داشته باشیم.

از جمله مزایای آسانسورهای کششی شامل موارد زير مي باشد:

 • قابلیت حمل بار سنگین

شما از آسانسورهای کششی به راحتی برای ساختمان‌های تجاری و مراکز خرید می‌توانید استفاده کنید چون امکان حمله بارهای سنگین را دارند

 • طول عمر بالا

قطعاً آسانسورهای کششی نسبت به انواع آسانسورها از طول عمر بیشتر و دوام بیشتری برخوردارند. این ویژگی و مزایا باعث شده که مالکان ساختمان در هزینه‌های تعمیرات و سرویس و نگهداری آسانسور صرفه‌جویی کنند.

 • سرعت بالا

داشتن سرعت بالا در آسانسورهای کششی این امکان را به مسافران می‌دهد که در کوتاه‌ترین زمان به مقصد خود برسند و این ویژگی را می‌توان در ساختمان‌های پر تردد جزو مزایا محسوب کرد.

 • دارای سیستم ایمنی

یکی از مزایای آسانسورهای کششی مکانیزم پیشرفته سیستم‌های ایمنی برای پیشگیری از احتمال وقوع حوادث می‌باشد که باعث افزایش اعتماد افراد به سوار شدن در این آسانسورها خواهد بود.

 • تکنولوژی‌های پیشرفته

از جمله فاکتورهای مهمی است مثل صفحه نمایش‌های لمسی ؛سیستم‌های صوتی؛ نورپردازی‌های مدرن ؛استفاده از اینترنت و… تجربه سفر را برای افراد بسیار لذت بخش می‌کند.

 • مصرف انرژی پایین

آسانسورهای کششی معمولاً از سیستم‌های استفاده می‌کنند که منجر به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های آن خواهد بود.

نکته کلی آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی

برای اینکه بهتر بتوانیم به این موضوع پی ببریم که آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی قطعاً علاوه بر مزایا باید نسبت به معایب این آسانسورها اشراف داشته باشیم در ادامه به برخی از معایب آسانسورهای هیدرولیکی و کششی اشاره خواهیم کرد.

نکته کلی آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی
معایب آسانسورهای هیدرولیکی و کششی

معایب آسانسورهای هیدرولیکی

 • محدودیت در ارتفاع

محدودیت در ارتفاع جز معایب اصلی آسانسورهای هیدرولیکی محسوب می‌شود چون که این آسانسورها برای فضاهای بسیار بلند مناسب نیستند و ممکن است نیاز به چند سیستم هیدرولیک وجود داشته باشد که قطعاً افزایش هزینه‌های نصب و نگهداری را در بر خواهد داشت

 • نیاز به سرویس نگهداری‌های مکرر

یکی از مواردی که می‌توان جزو معایب محسوب شود اما ایمنی آسانسور را در پی داشته باشد نیاز به سرویس و نگهداری مکرر می‌باشد.

 • حساسیت به دما

آسانسورهای هیدرولیکی نست به دما واکنش‌های زیادی را نشان می‌دهند و ممکن است در عملکرد باعث بروز اختلالات و مشکلات عملکردی شود.

آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی ؟

تا به اینجا نسبت به ویژگی‌ها مزایا و معایب این آسانسورها آشنا شدیم معمولاً آسانسورهای هیدرولیکی با استفاده از یک سیلندر هیدرولیک مایع هیدرولیک جهت حرکت کابین به سمت بالا و پایین کاربرد دارد.

این آسانسورها برای ساختمان‌هایی با ارتفاع کم و تعداد طبقات کم بسیار مناسب می‌باشد و نسبت به آسانسورهای کششی فضای کمی را اشغال می‌کند.

همچنین آسانسورهای کششی از کابل پرقدرت استفاده می‌کنند که کابین را به طرف بالا و پایین به حرکت در می‌آورد.

قابلیت این آسانسورها برای ساختمان‌های بسیار بلند با تعداد طبقات بالا و حتی با قابلیت‌های حمل و نقل بار می تواند عملکرد خوبی را داشته باشد.
لذا برای اینکه بهتر بتوانیم به این موضوع اشراف پیدا کنیم که آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا کششی باید حتماً شرایط مختلف را در نظر بگیریم از جمله ارتفاع ساختمان نیاز به حمل و نقل ؛هزینه نصب و نگهداری و غیره زمانی که شما از آسانسور مناسب برای ساختمان خود استفاده می‌کنید قطعاً بهترین انتخاب را خواهید داشت که در این خصوص بهتر است حتماً از نظر متخصصین و مشاورین مجموعه آتیس لیفت بهره ببرید .

این مجموعه برگرفته از تکنسین‌ها و متخصصین سرویس کار آسانسور مجرب و ماهر با بیش از دو دهه فعالیت مفید در حوزه تخصصی انواع آسانسور را داشته است.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *