آسانسور هتل

آسانسور هتل از دسته آسانسورهای کاربردی


آسانسور هتل از دسته آسانسورهای کاربردی می باشد که باید بصورت تخصصی از نظر استاندارد های بین المللی مورد بررسی قرار بگیرد. در آسانسور هتل مانند سایر آسانسورها تمام موارد ایمنی و فاکتورهای امنیی باید لحاظ شود.

استاندارد آسانسور هتل

آسانسورهای هتل همیشه نیازمند استانداردهای بین المللی بوده و نقش حیاتی را در حرکت افراد بارها در ساختمان‌های هتل دارند.

از جمله استانداردهای آسانسور هتل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمنی آسانسور

استاندارد آسانسور هتل باید با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت داشته باشد. از جمله این استانداردها می‌توان به پیشگیری از سقوط؛ آتش‌سوزی؛ نشستن ناگهانی و سایر خطرات احتمالی در خصوص نحوه عملکرد آسانسور اشاره کرد.

 • ظرفیت مناسب آسانسور هتل

قطعاً آسانسورهای هتل برای حمل افراد و بارهای مختلف کاربرد دارند. به خاطر همین باید ظرفیت مشخصی را داشته باشند. این ظرفیت در زمان طراحی مناسب آسانسورها برای حمل و نقل افراد؛ معلولین ؛کودکان میانسالان یا بارهای بزرگ اهمیت پیدا می‌کند.

 • اعمال دقیق

آسانسورهای هتل باید به گونه‌ای تعبیه شوند که قابل اعتماد و دقیق باشند یعنی اینکه در تمامی طبقات بتوانم متوقف شوند. موقع توقف سطح کف آسانسور با کف ساختمان یکسان باشد. درب‌ها موقع توقف آسانسور با درب‌های ساختمان همخوانی داشته باشد.

 • سازگاری با محیط

یکی از مباحث مهم در استفاده از آسانسورها در محیط هتل سازگاری آسانسور با دکوراسیون داخلی و بیرونی می‌باشد. معمولاً آسانسور باید ضمن داشتن ظاهر زیبا بتواند با دکوراسیون محیط از نظر تطبیق رنگ ؛به کارگیری متریال‌های داخلی همخوانی داشته باشد. و به طور کلی استانداردهای زیبایی را تایید کند.

 • تکنولوژی هوشمند

همیشه استفاده از فناوری‌های نوین در صنایع الکتریکی و الکترومکانیکی از جمله آسانسورها بسیار کاربردی بوده است. در حوزه تخصصی آسانسورهای هتل نیزدر به کارگیری فناوری‌های هوشمند شما می‌توانید کارایی و افزايش ایمنی را در بر داشته باشید.
از تکنولوژی‌ها در روشنایی آسانسور با استفاده از سنسورهای حرکتی ؛سیستم‌های کنترلی؛ استفاده از مکانیزم‌های اینترنتی؛وای فای و اینترنت استفاده نمود. بخاطر همین بهتر است تا هتل ها حتما از استانداردهای مربوطه پیروی کنند.

استاندارد آسانسور هتل
تعبیه شدن آسانسورهای هتل به صورت دقیق و قابل اعتماد

عوامل موثر بر قیمت اجرای آسانسور هتل

در آسانسورهای هتل مانند سایر آسانسورها در مراکز مختلف عوامل متعددی تعیین کننده قیمت اجرای آسانسور در هتل‌ها هستند .از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره :کرد

 • ظرفیت و ابعاد آسانسور

ظرفیت و ابعاد آسانسور که بر حسب تعداد افراد، حجم حمل و نقل آسانسور برای بارهای مختلف؛ ابعاد فیزیکی در نظر گرفته می‌شود و قیمت گذاری می‌شود.

 • تکنولوژی و فناوری‌های نوین

نحوه عملکرد سیستم‌های ایمنی؛ سیستم‌های هوشمند؛ طراحی ظاهری آسانسورها ؛ویژگی‌هایی مانند: صدا؛ لرزش؛ نورپردازی؛ همگی روی قیمت نهایی آسانسور تاثیرگذار است.

 • نوع ساختمان

یکی از فاکتورهای تعیین کننده در قیمت آسانسورها نوع ساختمان‌ها هستند ممکن از ساختمان‌ها قدیمی باشد که هزینه نصب آسانسورهای هتل در ساختمان‌های قدیمی نیز بیشتر از ساختمان جدید خواهد بود چرا که بعضاً نیاز به بازسازی پیدا می‌کند.

 • هزینه سرویس و نگهداری آسانسورهای هتل

هزینه نصب سرویس و نگهداری آسانسور هتل قطعاً نسبت به آسانسورهای دیگر بیشتر خواهد بود. چرا که معمولاً این آسانسورها نسبت به مکان‌های دیگر از تردد بالاتری برخوردارند.

 • تامین قطعات و خدمات پس از فروش

اگر آسانسورهای هتل را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید حتماً علاوه بر اینکه از قطعات با کیفیت و اورجینال در آسانسورها استفاده می‌کنند شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شرکت‌ها بهره‌مند شوید و این می‌تواند در کاهش هزینه و کاهش قیمت نهایی آسانسور تاثیر گذار باشد.

 • قوانین و مقررات

تطابق استاندارد ها مقررات بین المللی همیشه منجر به افزایش هزینه‌ها بوده است. هزینه نصب آسانسورهای هتل معمولاً هزینه‌های نصب بر حسب منطقه جغرافیایی ویژگی‌ها و مشخصات ساختمان می‌تواند متغیر باشد.

ایمنی و استانداردهای آسانسورهای هتل به کارگیری تکنولوژی‌های ایمنی پیشرفته و رعایت استانداردهای ایمنی همیشه می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها شود .

تمامی این عوامل فقط چند مورد از فاکتورهای تاثیر نصب کنندگان آسانسور می باشد که می توانید با متخصصین و تکنسین‌ها مشاوره داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آسانسور ویلا مانند سایر آسانسورهای مسکونی؛ تجاری؛ صنعتی و… نیازمند بررسی مشخصات کامل است.

نکات ایمنی در نصب بالابر و آسانسور هتل

نصب آسانسور و بالابرها در هتل‌ها از جمله موارد بسیار مهمی است که علاوه بر نکات امنیتی نیازمند رعایت نکات بهداشتی می‌باشد در این خصوص باید تمامی ملاحظات ایمنی در نصب رعایت شود .از جمله این موارد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • انتخاب شرکت معتبر برای نصب آسانسور از جمله موارد حائز اهمیت است. چون شما با انتخاب شرکت‌های معتبر می‌توانید نسبت به اخذ مجوز و استانداردهای لازم اطمینان حاصل کنید و تمامی نکات فنی و ایمنی را رعایت کنید به کارگیری تجهیزات ایمنی مانند: سیستم‌های آتش نشانی؛ سیستم تهویه مطبوع؛ نورپردازی‌های اضطراری در داخل آسانسور و نزدیک درب‌های ورودی و خروجی ضروری می‌باشد و چون که این تجهیزات ایمنی بسیار اهمیت دارند باید حتماً ضمن اینکه از برندهای معتبر تهیه می شوند نصب آنها توسط شرکت‌های معتبر انجام شود.
 • رعایت استانداردهای فنی یکی دیگر از عوامل بعدی است که در زمان نصب آسانسور نسبت به استانداردهای فنی و ایمنی انجام شود تا علاوه بر ارتفاع دقیق آسانسور؛ وزن حداکثری قابل تحمل آسانسور ؛استفاده از دستگیره‌های ضد لغزش و مسائل مربوطه در نظر گرفته شود.
 • سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره ای بسیار اهمیت دارد که می‌تواند به طور ماهانه سالانه و… تعیین شود ضمن اینکه تکنسین‌های مجرب می‌توانند جهت اطمینان از عملکرد صحیح آسانسور نسبت به مراقبت و نگهداری از آنها به صورت دوره‌ای اقدام لازم را انجام دهند.
نکات ایمنی در نصب بالابر و آسانسور هتل
رعایت نکات امنیتی و نکات بهداشتی آسانسور هتل

تفاوت آسانسور هتل با سایر آسانسورها

 • تفاوت از نظر ظاهر و طراحی

معمولا این آسانسورها از نظر اینکه برای حمل و نقل افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند باید شکل و ظاهر آنها متناسب با محیط هتل تعیین شود تا تجربه لذت بخشی را ایجاد کند آسانسورهای هتل نسبت به آسانسورهای جاهای دیگر هم باید بتوانند تعداد مهمانان و بارهای سنگینی را جابجا کنند.

قطعاً امنیت و آسایش آسانسورهای هتل نسبت به سایر آسانسورها اهمیت بیشتری دارد. چرا که از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته در آن استفاده می‌شود.

سوالات شما درباره آسانسور هتل

۱. چه تعداد آسانسور برای یک هتل متوسط ​​معمولی توصیه می‌شود؟
جواب: برای یک هتل متوسط ​​معمولی، توصیه می‌شود حداقل یک آسانسور برای هر بلوک ساختمان یا هر 100-150 اتاق واحد مستقر شود.

۲. آیا امکان دارد در صورت بروز خطا یا نقص فنی در آسانسور، به سرعت تعمیر شود؟
جواب: بله، برای مواقع اضطراری و بروز نقص فنی، یک تیم تعمیر و نگهداری قابل اعتماد برای سریع واکنش به مشکلات آسانسور در هتل در دسترس است.

۳. آیا آسانسورها به اندازه کافی بزرگ برای حمل افراد و بارهای بزرگ هتل هستند؟
جواب: بله، طراحی آسانسورهای هتل به گونه‌ای است که بتوانند به‌طور مطمئن افراد و بارهای بزرگ را حمل کنند و از لحاظ ایمنی و عملکرد برای هتل مناسب باشند.

۴. چه اقداماتی برای بهبود ایمنی و احتیاط در استفاده از آسانسورهای هتل انجام می‌شود؟
جواب: برای بهبود ایمنی، آسانسورهای هتل با دستگیره‌ها، دکمه‌های اضطراری و سیستم‌های ایمنی مجهز شده‌اند. همچنین تعلیمات و آموزش‌هایی برای مهمانان در مورد استفاده صحیح از آسانسور ارائه می‌شود.

۵. آیا آسانسورهای هتل دارای سیستم‌های هوشمند برای کاهش مصرف انرژی هستند؟
جواب: بله، آسانسورهای هتل اغلب دارای سیستم‌های هوشمند مانند روشنایی خودکار و درگاه‌های اتوماتیک برای کاهش مصرف انرژی و بهینه‌سازی عملکرد هستند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *