ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”right” style=”outline” color=”blue”]ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای بر اساس فاکتورهای کاملاً مشخص استاندارد اصولی و بر مبنای تکنیک‌های تخصصی تعیین می‌شود و مورد بررسی متخصصین و تکنسین‌های آسانسور قرار می‌گیرد .

از جمله این فاکتورها می‌توان به انواع آسانسورهای شیشه‌ای از نظر جنس؛ از نظر نوع فریم ؛از نظر سیستم کنترل؛ از نظر داشتن امکانات مختلف می‌توان اشاره کرد.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

انواع آسانسور شیشه ای بر اساس نوع شیشه

انواع آسانسورهای شیشه‌ای می ‌توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد :

 • آسانسورهای شیشه‌ای سکوریت
 • آسانسورهای شیشه‌ای لمینت

آسانسورهای شیشه‌ای سکوریت

از جمله آسانسورهایی که نسبت به ضربه و فشار مقاوم هستند آسانسورهای شیشه‌ای سکوریت می‌باشند. چون که معمولاً شیشه‌های سکوریت در قسمت بدنه و ساخت کابین استفاده می‌شود و معمولاً شیشه‌های به کار رفته مقاوم و نشکن هستند.

ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای

آسانسورهای شیشه‌ای لمینت

در آسانسورهای شیشه‌ای سکوریت معمولاً کابین آسانسور از شیشه سکوریت خواهد بود. این شیشه‌ها مقاوم و نشکن هستند اگر هم که تحت فشار زیاد شکسته شوند خطر زیادی ندارند.

چون که به قطعات خیلی کوچک و بی‌خطر تبدیل می‌شوند علت اصلی مقاومت آسانسورهای شیشه‌ای لمینت به دلیل لایه‌های پلی وینیل بوتیرال می‌باشد که به هم چسبیده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144015250″ icon=”fa czico-021-shopping-bag-7″ id=”cz_94242″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]تعمیرات آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144032320″ icon=”fa czico-123-call” id=”cz_56864″ link=”url:tel%3A%2F02144032320″]سرویس و نگهداری آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”09129200258″ icon=”fa czico-103-success” id=”cz_16565″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]نصب آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_text_marquee marquee=”👉در نزدیکی شما هستیم 👈” direction=”right” id=”cz_31673″ sk_marquee=”color:#3f51b5;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

انواع آسانسور بر حسب نوع فریم

 • آسانسورهای شیشه‌ای فریم‌دار

متریال‌های شیشه‌ای بکار رفته در آسانسورهای شیشه‌ای همراه با فریم در اطراف کابین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • آسانسورهای شیشه‌ای بدون فریم

در این مدل از آسانسور شما هیچ فریمی نخواهید دید و کابین مستقیم به دیواره چاه متصل خواهد بود.

آسانسورهای شیشه‌ای بر حسب نوع سیستم کنترل

 • آسانسورهای شیشه‌ای هیدرولیک

مکانیزم هیدرولیک برای حرکت کابین آسانسورهای شیشه‌ای هیدرولیک استفاده می‌شود.

 • آسانسورهای شیشه‌ای کششی

در آسانسورهای کششی شیشه‌ای هم از نیروی کشش کابل‌ها برای حرکت کابین استفاده خواهد شد.

همانطور که در بالا انواع آسانسورهای شیشه‌ای را بر حسب ویژگی‌ها و متریال‌ها و مدل‌های مختلف مشاهده کردیم. لذا ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای بر اساس هر یک از این پارامترها و مزایا تعیین خواهد شد.

آسانسورهای شیشه‌ای

مزایا و معایب آسانسورهای شیشه‌ای

یکی دیگر از ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای بر اساس فاکتورهای تعیین شده از نظر مزایا و معایب آنها می‌باشد. معمولاً آسانسورهای شیشه‌ای علاوه بر ظاهر زیبا و مدرنی که دارند بسیار ایمن هستند و قابلیت شخصی‌سازی دارند.

همچنین می‌توانند به خوبی حس آرامش را برای کاربران القا کنند.براحتی با معماری ساختمان هماهنگ می‌شوند و از آنجایی که می‌توان در طول روز از نور طبیعی در داخل کابین استفاده کرد در مصرف برق نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

 • معایب آسانسورهای شیشه‌ای

قیمت بالایی دارند .معمولاً این آسانسورها نسبت به آسانسورهای معمولی قیمت بیشتری دارند. البته ناگفته نماند برای کسانی که از ارتفاع می‌ترسند این آسانسورها مناسب نخواهند بود. چرا که به محض بالا رفتن آسانسور احساس ناامنی و ترس را تواما خواهند داشت.

آسانسورهای شیشه‌ای معمولا ظرفیت خیلی محدودی دارند یعنی در هر بار جابجا کردن کاربران از تعداد نفرات کمتری می‌توان استفاده کرد.

شاید یکی از معایب آسانسورهای شیشه‌ای مشاهده سایر تجهیزات؛ سیم‌کشی‌ها؛ ریل‌ها و قطعات آسانسور است. که در دید کاربر قرار دارد. شاید برخی این مورد را از جنبه زیباشناسی مطلوب ندانند. آسانسورهای شیشه‌ای برای مسیرهای خیلی کوتاه مناسب هستند جاهایی که ارتفاع کم تا متوسط است و به چند طبقه محدود می‌شود لذا برای ساختمان‌های بلند قابلیت استفاده ندارد.

معایب آسانسورهای شیشه‌ای

ویژگیهای ایمنی آسانسورهای شیشه‌ای

در مبحث ایمنی آسانسورهای شیشه‌ای همواره قوانین سختگیرانه‌ای در نظر گرفته شده است. از نصب آسانسور گرفته تا تعمیرات آسانسور ؛سرویس و نگهداری آسانسور ؛استفاده از سرویسکار آسانسور متخصص و ….

از نظر فنی وقتی کابین آسانسور شیشه‌ای و شفاف باشد باید از پاراشوت تدریجی استفاده کنید.اگر هم بخشی از کابین شفاف باشد شما می‌توانید از پاراشوت لحظه‌ای استفاده کنید.

البته نباید سرعت آسانسور از یک متر بر ثانیه بیشتر باشد. چرا که تمامی دستورالعمل‌ها باید زیر نظر متخصصین و مجریان کار مورد بررسی قرار بگیرد

مورد دیگر در خصوص ایمنی آسانسورهای شیشه‌ای استفاده از شیشه‌های ایمن و مقاوم و نشکن می‌باشد که حتی در صورت شکستن به قطعات کوچک و کم خطر تبدیل می‌شود. در آسانسورهای شیشه‌ای برای پیشگیری از سقوط کابین از درب‌های ایمنی و سیستم‌های اضافی استفاده می‌شود.

لذا در صورت بروز هرگونه خطا با توقف کابین روبرو خواهد بود .گاهی در طراحی کابین‌ها از موادی مثل آینه و شیشه‌های مات استفاده می‌شود که از دید افراد نسبت به کاربران داخل کابین پیشگیری می‌شود و این حریم خصوصی حفظ خواهد شد.

امکانات آسانسورهای شیشه‌ای

 • ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای ارتباط مستقیمی با امکانات آسانسورهای شیشه‌ای خواهد داشت.
 • همیشه ظاهر لوکس و جذاب آسانسورهای پانورمایی یا شیشه‌ای می‌تواند برای ساختمان ها بسیار جذاب باشد.
 • در زمان فروش ساختمان‌ها می‌تواند به میزان قابل توجهی روی قیمت ساختمان تاثیرگذار باشد.
 • شما با سوار شدن در آسانسورهای شیشه‌ای معمولاً دید بیشتری خواهید داشت.
 • همچنین در آسانسورهای شیشه‌ای به خاطر طراحی خاصی که دارند شما مصرف انرژی کمتری را تجربه می‌کنید.
 • معمولاً این آسانسورها دارای یک مکانیزم ایمنی هستند که در لحظه با بروز خطا ؛کابین متوقف می‌شود و سقوط کابین پیشگیری می‌کند.
 • در مبحث حریم خصوصی آسانسورهای شیشه‌ای با استفاده از آینه و شیشه‌های مات حریم خصوصی مسافرین و کاربران حفظ می‌شود.
 • همچنین به دلیل طراحی آسانسورها شما خواهید دید که به دلیل استفاده از شیشه‌های سکوریت و پلی کربنات مقاومت بالایی دارند.

امکانات آسانسورهای شیشه‌ای

قیمت آسانسورهای شیشه‌ای

ویژگی‌ها و هزینه آسانسور شیشه‌ای دو عامل متکی به یکدیگر است. معمولاً قیمت آسانسورها بر اساس نوع آسانسور؛ امکانات آسانسور ؛ارتفاع آسانسور؛ کیفیت قطعات ؛شرکت آسانسور تولید کننده و حتی نرخ ارز اهمیت دارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”flat” color=”blue” css_animation=”rotateIn”]

سوالات متداول

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]1. ویژگی‌های آسانسورهای شیشه‌ای چیست؟
– ظاهر جذاب و مدرن
– دید بیشتر
– افزایش ارزش ساختمان
– مصرف انرژی کم
– سیستم‌های ایمنی
– حریم خصوصی
– مقاومت بالا

2. عوامل موثر بر قیمت آسانسور شیشه‌ای چیست؟
– نوع آسانسور: آسانسورهای شیشه‌ای پانوراما قیمت بیشتری نسبت به آسانسورهای شیشه‌ای معمولی دارند.
– امکانات: امکاناتی مانند سیستم‌های ایمنی، سرعت، ظاهر و مواد استفاده شده در ساخت آسانسور می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.
– ارتفاع ساختمان: ارتفاع ساختمان نیز می‌تواند بر قیمت آسانسور شیشه‌ای تأثیر بگذارد.

3. هزینه آسانسور شیشه‌ای چگونه محاسبه می شود؟
هزینه آسانسور شیشه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای دانستن قیمت دقیق آن، بهتر است با شرکت‌های آتیس لیفت 09129200258 تماس گرفته و مشاوره لازم را دریافت کنید. در هر صورت، آسانسورهای شیشه‌ای پانوراما قیمت بیشتری نسبت به آسانسورهای شیشه‌ای معمولی دارند و امکاناتی مانند سیستم‌های ایمنی، سرعت، ظاهر و مواد استفاده شده در ساخت آن‌ها نیز می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر بگذارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *