ویژگی های آسانسورهای مورد استفاده در اداره جات و مراکز دولتی

آسانسورهای مورد استفاده در اداره جات و مراکز دولتی از جمله آسانسورهای مهمی هستند که از میزان تردد زیادی برخورد دارند. به خاطر همین و باید حتماً استانداردهای مورد نیاز در آنها رعایت شود.

از جمله استانداردها می‌توان به استانداردهای محیط زیست استانداردهای ایمنی استانداردهای سرویس و نگهداری و استانداردهای دسترسی پذیری اشاره کرد.

ضمن اینکه برای بهبود کیفیت خدمات این آسانسورها باید از روش‌های مختلفی نیز استفاده نمود چرا که سرویس و نگهداری آسانسورها با سایر آسانسورهای مراکز تجاری یا مسکونی تفاوت دارد.

ویژگی های آسانسورهای مورد استفاده در اداره جات و مراکز دولتی

استاندارد آسانسورهای مورد استفاده در اداره جات و مراکز دولتی

پیش از استفاده از آسانسورهای دولتی و نصب آنها در این مراکز پرردد بهتر است تا نسبت به اخذ استانداردهای آنها اطمینان خاطر داشته باشید .

معمولاً باید این آسانسورها از نظر استاندارد ایمنی؛ استاندارد قوانین محیط زیست ؛استانداردهای دسترسی پذیری؛ استانداردهای نصب و نگهداری ؛استانداردهای ارتباطات و نگهداری مورد بررسی قرار دهید.

 • استانداردهای ایمنی

از جمله استانداردهای ایمنی برای آسانسورهای اداره جات و مراکز دولتی می‌توان به استانداردهای زیر اشاره کرد:

 1. ASME A17.1
 2. EN81
 • استانداردهای مربوط به قوانین محیط زیست

طبق قوانین استانداردهای آسانسور بالابرها باید استانداردهای مربوط به مصرف انرژی و مواد قابل بازیافت را تطابق دهند.

 • استانداردهای دسترسی پذیری

از آنجایی که عموم افراد اداره‌جات و مراکز دولتی در طول سال ممکن است در ارتباط باشند و ترددهای متعددی را به این مراکز داشته باشند دسترسی به طبقات مختلف و بخش‌های اداره‌جات ممکن است برای تمامی افراد به راحتی میسر نباشد.

از جمله افراد می‌توان به افراد مسن یا اشخاصی که دارای معلولیت‌های جسمی هستند اشاره کرد. بر همین اساس تجهیزاتی که در آسانسورها استفاده می‌شود باید متناسب با افراد مختلف اعم از کهنسال معلولین و حتی کودکان در نظر گرفته شود و قابلیت استفاده راحت از آنها فراهم باشد.

 • استانداردهای مربوط به نصب سرویس و نگهداری آسانسور مراکز دولتی و اداره جات

طراحی نصب و سرویس و نگهداری آسانسورهای مراکز دولتی باید مورد تایید شرکت‌های آسانسور و مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی باشد تا ایمنی و عملکرد بهینه آنها تضمین شود

 • استانداردهای ارتباطات و نگهداری

از جمله آسانسورهای کاربردی برای سیستم‌های ارتباطی و نگهداری مناسب جهت اطلاع رسانی فوری وان با آسانسورهای اشاره کرد که در آنها از سیستم‌های ارتباطی مختلف مانند زنگ‌های هشدار یا آیفون و خط تلفن تعبیه شده است تا در صورت عملکرد بهینه داشته باشند متغیر باشد.

تعمیرات آسانسور در اداره جات و مراکز دولتی

یکی از موارد مهم در خصوص استفاده از آسانسورهای به کار رفته در مراکز دولتی خصوص نحوه تعمیرات آسانسور در این مراکز می‌باشد .

همانطور که می‌دانید اداره‌جات و مراکز دولتی از جمله بخش‌هایی هستند که ترددهای زیادی در آنها صورت می‌گیرد .

تمامی این ترددها و رفت و آمد افراد در سنین مختلف با شرایط متفاوت باید با ایمنی کامل باشد. ضمن اینکه خدمات مطمئن و مفیدی باید ارائه شود. یعنی ترددها باید در کمترین زمان ممکن انجام شود .

همانطور که می‌دانید این آسانسورها ممکن است نسبت به آسانسورهایی که در محیط‌های مسکونی قرار دارند زودتر دچار خرابی یا آسیب شوند. به خاطر همین باید تعمیرات آنها نیز توسط شرکت‌های آسانسور که اقدام به نصب آسانسور در این محیط نموده است سریع‌تر انجام شود.

برای این منظور مسئولین مربوطه در این خصوص با شرکت آسانسور که اقدام نصب آسانسور در محیط اداری نموده تماس گرفته و تکنسین و متخصصین کمترین زمان ممکن مراجعه کرده اقدام به عیب یابی می‌کنند و درصدد رفع آن برخواهند آمد.

تعمیرات آسانسور در اداره جات و مراکز دولتی

در زمان تعمیرات آسانسور قطعات فرسوده خراب شناسایی و جایگزین می‌شوند و در صورت لزوم می‌توان در هر زمان تکنولوژی‌های پیشرفته در آنها استفاده کرد.

سرویس و نگهداری آسانسورهای مورد استفاده در اداره جات و مراکز دولتی

سرویس نگهداری آسانسور اداره جات و مراکز دولتی بر خلاف سرویس و نگهداری مراکز تجاری یا مسکونی نیازمند بازدیدهای دوره‌ای کوتاه مدت می‌باشد. همانطور که می‌دانید مراکز دولتی و اداره جات مهمان پذیر ارباب رجویان زیادی در ساعات اولیه صبح تا ظهر هستند و از ترددهای زیادی در مرکز برخوردارند.

به خاطر همین باید ایمنی و امنیت آسانسورها کاملاً تضمین شود. بهتر است تا در این مراکز از آسانسورهای بسیار با کیفیت استفاده شود تا سرعت جابجایی در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد و بهترین خدمات ارائه شود.

بازدیدهای هفتگی یا هر ده روز یکبار و به طور کلی بر حسب میزان تردد افراد و بر اساس نظرسنجی کارشناسان متخصص آسانسور باید انجام گیرد تا پیشگیری از آسیب‌های احتمالی و خطرات پیش‌بینی نشده بهترین کیفیت و خدمات ارائه شود.

روش‌های بهبود کیفیت خدمات آسانسور در مراکز دولتی

روش‌های متعددی برای ارائه خدمات آسانسور در مراکز و اداره جات دولتی وجود دارد  از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. طراحی و نصب آسانسورهای مراکز دولتی بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی
 2. تعمیرات آسانسورها در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 3. بازدیدهای دوره‌ای و کوتاه مدت برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی و افزایش طول عمر آسانسورها
 4. سرویس نگهداری آسانسورها طبق قوانین و مقررات شرکت وزیر نظر متخصصین
 5. استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و فناوری‌ها جهت عملکرد بهینه

بیشتر بخوانید: آسانسورهای آتش‌نشانی از جمله آسانسورهای بسیار پرکاربرد و مهم هستند.

استفاده از فناوری‌های نوین در افزایش عملکرد آسانسورهای اداره‌های دولتی

استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته نه تنها در آسانسورهای اداری بلکه در آسانسورهای خانگی آسانسورهای مراکز تجاری و سایر بخش‌ها بسیار اهمیت دارد .

چرا که علاوه بر افزایش طول عمر آسانسورها می‌تواند در بهبود کارایی و عملکرد آسانسورها موفق عمل کند .

ضمن اینکه استفاده از فناوری‌ها باعث می‌شود که زمان کمتری برای تردد انجام شود. همچنین امنیت و ایمنی افراد نیز بیشتر تضمین می‌شود.

4/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *