سرویس آسانسور

سرویس آسانسور یکی از مهم ترین اقدامات آسانسور


سرویس آسانسور یکی از مهم ترین مفاهیمی است که صنعت آسانسور با آن سر و کار داریم . آسانسور ؛ درست است که شامل موارد مختلفی می شود ! از مشاوره خرید و نصب گرفته تا مراحل نصب و قطعات و انواع برند ها و …..  اما مهم ترین چیزی که باعث پایداری استفاده مفید از آسانسور ها می شود بحث “سرویس آسانسور” است .

این مبحث بسیار مهم ، گاهی توسط افراد عادی ممکن است دچار سو برداشت هایی شود و یا سوال هایی ایجاد شود که در ابتدا به صورت خلاصه وار به این سوالات پاسخ خواهیم داد ، و سپس مفصلا به ارائه نکات ریز خواهیم پرداخت .سرویس نگهداری آسانسور مجموعه فعالیت هایی ست که طی آن عملیات بررسی کلی و جزئی آسانسور به منظور شناسایی و رفع عیوب احتمالی قبل از وقوع انجام می گردد.

چرا سرویس آسانسور اهمیت دارد؟

سرویس به موقع آسانسور جلوی ایراداتی که ممکن است به توقف آسانسور یا بروز اشکالات پر هزینه بیانجامد را میگیرد ، بدون قرارداد معتبر سرویس آسانسور، حتی بیمه ی آسانسور پاسخگوی جبران خسارات نخواهد بود، بنابراین بسیار حیاتی است.

چه تفاوتی بین سرویس آسانسور و تعمیر آسانسور است؟ سرویس آسانسور بصورت دوره ای و قبل از وقوع خرابی به منظور شناسایی خرابی قبل از وقوع اتفاق می افتد. درحالی که تعمیر پس از بروز خرابی و تماس با کارشناسان شروع می شود.

آتیس ، یکی از بهترین ها در سرویس آسانسور

برای دریافت خدمات سرویس آسانسور ، انتخاب بهترین شرکت سبب کاهش هزینه های شما و دریافت بهترین خدمات خواهد شد. شرکت فنی مهندسی اوج پیمای آتیس با بیش از 13 سال تجربه و دارا بودن نیروهای مجرب ، در این زمینه فعالیت میکند.

این شرکت به صورت به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته  آماده ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور و تعمیر و نگهداری آسانسور می باشد. مجموعه فنی مهندسی اوج پیمای آتیس ، ارائه خدمات سرویس آسانسور با بهترین کیفیت و قیمت در تهران و سرتاسر کشور

آیا سرویس آسانسور یک هزینه اضافی است ؟

اگر فکر میکنید که سرویس آسانسور یک هزینه اضافی است ، و در صورت خرابی تعمیر کار خبر میکنید. حتما اینجا را بخوانید ، قول میدهم قبل از خروج از سایت آتیس ، نظرتان برخواهد گشت !!!

هزینه کمتر با استهلاک کمتر

در صورت سرویس به موقع آسانسور ، در صورت نیاز به تعویض قطعه مستهلک ، آن قطعه تعویض میشود.  نتیجه این اقدام عدم انتشار خرابی در کل سیستم می باشد. بنابراین سایر قطعات از خرابی مصون مانده و نیازی به تعویض چندین قطعه درگیر نخواهد بود.  نتیجه این عملیات کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم خواهد شد.

یک تکنسین مجرب و کارکشته به خوبی اثر قطعات در سیستم آسانسور را میداند.  و کارکرد هر کدام را چک میکند تا در صورت کارکرد نامناسب ، آن ها را تصحیح نماید.  چند تا مثال میزنیم تا این انتشار خرابی ها را با هم ببنیم.  هزینه روغن گیربکس را در نظر بگیرید .  در صورتی که در سرویس دوره ای تشخیص داده شود نیاز به اضافه کردن روغن است ، این کار انجام می شود.

در غیر این صورت ، و در صورت عدم تشخیص نیاز به روغن کاری موتور گیربکس و خشک کار کردن آن ، ممکن است موتور گیربکس خرد شده و یکجا از بین برود.  مقایسه هزینه ی روغن گیربکس و هزینه موتور گیربکس با خودتان! سایر مزیت های سرویس دوره ای آسانسور شامل :

هزینه کمتر با استهلاک کمتر
عدم تشخیص نیاز به روغن کاری موتور گیربکس

عدم معطلی و خراب شدن آسانسور در هنگام استفاده

شما می توانید جهت سرویس کردن آسانسور ، از شرکت ارائه دهنده خدمات بخواهید که در ساعات خاصی مراجعه کنند.  برای مثال ساعاتی که پیک رفت و آمد نباشد.  در صورتی که اقدام به سرویس به موقع آسانسور ننمائید، احتمال بروز خرابی در هر ساعتی از شبانه روز وجود دارد.  برای مثال یک بیمارستان که محل تردد سالمندان و بیماران است، در صورت بروز خرابی در ساعت رفت و آمد بیماران می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد و یا تصور کنید خودتان در یک آسانسور مجتمع گیر افتاده اید !!!!!!!!!!!

صرف نظر از زمان و هدر رفت وقت ، ترس و وحشت گیرافتادن در آسانسور می تواند بسیار آزاردهنده باشد.  البته هنوز وارد قسمت بد ماجرا نشده ایم !!! در صورتی که به دلیل عدم توجه مدیران ساختمانی به سرویس آسانسور و یا در نظر نگرفتن سیستم پاراشوت ، هر سقوطی اتفاق بیفتد ،عواقب آن بسیار جبران ناپذیرخواهد بود.

بازسازی و تعویض قطعات در فواصل بلند مدت

در صورت انجام به موقع سرویس های دوره ای آسانسور ، همانطور که در بالا ذکر شد ، در صورت بروز شرایطی که ممکن است منجر به خرابی قطعه ای شود ، نسبت به اصلاح آن اقدام می گردد. این عامل باعث افزایش طول عمر قطعه خواهد بود.

هم چنین سرویس به موقع آسانسور ، همانطور که ذکر شد با جلوگیری از انتشار خرابی ، از خرابی سایرقطعات نیز جلوگیری می کند. بنابراین قطعات در فواصل بلند تری نیاز به بازسازی یا تعویض پیدا خواهند کرد.

امنیت بالاتر و جلوگیری از بروز خطرات جبران ناپذیر

در هنگام سرویس آسانسور تمامی موارد مربوط به امنیت مسافران در نظر گرفته خواهد شد.  در آسانسورهای امروزی سیستم هایی برای جلوگیری از سقوط کابین در نظر گرفته شده ، برای مثال سیستم پاراشوت .  این سیستم کمک می کند در صورتی که سیم بکسل پاره شود ، سرعت کابین کاهش یافته و سقوط نکند.

در سرویس آسانسور علاوه بر چک کردن موارد امنیتی ، قطعات مختلف بررسی میشود.  برای مثال استحکام سیم بکسل به منظور جلوگیری از خوردگی و خرابی نیز بررسی می شود.  که همه اینها بالابرنده درصد امنیت آسانسور خواهد بود.

در اینجا ذکر یک نکته را ضروری میدانیم.اگرچه در موارد بالا به صورت موردی به اهمیت قرارداد در یکی از مراحل اجرای سرویس دوره ای  ذکر شد.

اما موکدا سفارش می شود در صورت سپردن سرویس دوره ای آسانسور در تهران یا در تمامی نقاط کشور ، حتما قرارداد ببندید. تا در صورت بروز مشکلات بتوانید از حمایت قانون بهره مند شوید.

جبران خسارات توسط بیمه در صورت داشتن قرارداد سرویس و نگهداری با یک شرکت معتبر

یکی دیگر از دلایلی که شما را توجیه به استفاده از خدمات سرویس آسانسور به جای تعمیرلحظه ای خواهد کرد ، جبران خسارت بیمه است.   ذکر این نکته ضروری است که حتی در صورت داشتن بیمه آسانسور ، در صورتی که قرارداد سرویس و نگهداری با یک شرکت معتبر نداشته باشید ، بیمه هیچ مسئولیتی در قبال خسارت وارده قبول نمیکند.

خدمات شبانه روزی اوج پیمای آتیس

شرکت فنی مهندسی اوج پیمای آتیس ، با ارائه خدمات شبانه روزی و 24 ساعته ، سعی در کسب رضایت مشتریان گرامی دارد. این شرکت که 13 سال سابقه کار مداوم و موثر در زمینه آسانسور را در کارنامه خود دارد ،  انواع خدمات فنی نصب ، راه اندازی ، خدمات پس از فروش ، تعمیر آسانسور و سرویس و نگه داری آسانسور را انجام می دهد.

این مجموعه که مشکل از نیروهای مجرب و آموزش دیده و با انگیزه می باشد ، در خدمت شهروندان گرامی می باشد.  شعار ما رضایت مشتریان با ارائه خدمات با کیفیت ، با قیمت مناسب می باشد.  به صورتی که از بروز هزینه های اضافی و جانبی برای مشتریان جلوگیری گردد. این شرکت سعی بر بروز نمودن اطلاعات خود مطابق با علم روز دنیا و بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی ها نموده است.

یکی از تکنولوژی های مورد استفاده این شرکت ، استفاده از پنل های غیرلمسی در مواجهه با کرونا بوده است. لازم است بدانید خدمات سرویس آسانسور یا سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهم ترین خدمات آسانسور می باشد.

و لازم است که با تجربه ترین کارشناسان  و متخصصان در این بخش به کار گرفته شوند ، تا بتوانند به صورت تخصصی به این فعالیت اقدام نمایند. هم چنین فعالیت سرویس و نگهداری ، گاهی از نصب و راه اندازی نیز پیچیده تر بوده و نیاز به تخصص های بیشتری است. چرا که تشخیص عیب های احتمالی از راه اندازی اولیه دشوارتر است و تخصص بیشتری را می طلبد.

سرویس آسانسور شامل چه فعالیت هایی می شود ؟

 1.  مشاوره تخصصی : در ابتدا توسط مشاوران ما به صورت کلی آسانسور محل شما مورد بررسی قرار می گیرد.  این کار سبب شناسایی وضعیت کلی آسانسور ، وضعیت تردد و بررسی نوع سرویس مورد نیاز می باشد.  چرا که سرویس های دوره ای همانطور که از نامشان پیداست به صورت دوره ای باید اجرا شود .  مدت زمان این دوره به خدماتی که نیاز است ارائه گردد ، بستگی دارد.  بعضی خدمات به صورت یک ماهه ، بعضی دیگر سه ماهه و بعضی دیگر به صورت سالانه اجرا و پیاده سازی می گردد.
 2. عقد قرارداد : پس از ارائه اطلاعات تخصصی و صحبت و مشاوره با مشتری ، پیشنهاداتی از سمت شرکت اوج پیمای آتیس با توجه به وضعیت کلی آسانسور و میزان تردد و محل نصب آسانسور ارائه می گردد. این پیشنهادات که توسط مشتری بررسی و مورد اظهار نظر قرار می گیرد ، پس از اصلاحات و هم اندیشی با شرکت متخصص اوج پیمای آتیس ، اعلام هزینه شده و در صورت تائید قرار داد منعقد می گردد.

تهیه شناسنامه آسانسور (آسانسورها)

پس از عقد قرار داد و شروع به کار متخصصین ، اولین فعالیت تهیه شناسنامه می باشد. تهیه شناسنامه به معنی بررسی و استخراج مشخصات کلی آسانسور ، مشخصات محل ، کارفرما ، قطعات ، نوع موتور و تمامی مشخصات فنی آسانسور می باشد. این اقدام که در شروع فعالیت سرویس آسانسور انجام می شود ، سبب می شود فعالیت های بعدی هدفمند تر برنامه ریزی بشود.

در صورت بروز مشکل ، تامین قطعات متناسب با اطلاعات قبلی انجام شود . و نهایتا منجر به هماهنگی های هرچه بیشتر  و تسریع در فرایند سرویس و نگهداری خواهد شد.

برای درخواست خدمات سرویس آسانسور در تهران ، خدمات سرویس آسانسور در غرب تهران ، خدمات آسانسور در شرق تهران ، خدمات آسانسور در جنوب تهران با ما تماس بگیرید.

تهیه شناسنامه آسانسور (آسانسورها)
سرویس دوره ای آسانسور برای تهیه شناسنامه آسانسور

تدوین برنامه های دوره ای سرویس آسانسور

پس از بررسی کلی وضعیت آسانسور و تهیه شناسنامه ی آسانسور ، نوبت به تدوین برنامه ی دوره ای می باشد.  این فعالیت که با توجه به صحبت های قبلی با مشتری و قرارداد نیز می باشد ، در این صورت برنامه ارائه می گردد  این برنامه می تواند یک ماهه ، سه ماهه یا سالانه باشد.  برای مثال ممکن است عملیات بازدید و کنترل وضعیت ایمنی آسانسور طبق چک لیست به صورت ماهانه برنامه ریزی شود و یا عملیات نظافت آسانسور ها در صورت توافق با مشتری دربرنامه ماهانه قرارداده شود.

عملیات رگلاژ درب ها ممکن است در این برنامه یک ماهه قرار داده شود. برخی عملیات که نیاز به دوره بلند مدت تری دارد ، برای مثال بررسی اجزای مکانیکی ممکن است هر سه ماهی یکبار طرح ریزی گردد. به هرحال تمامی برنامه ها به صورت دوره ای و چک لیست آماده خواهند شد.

انجام برنامه دوره ای سرویس آسانسور

پس از تدوین برنامه ی دوره ای سرویس آسانسور ، نوبت به اجرا می رسد. در تاریخ مشخص ، کارشناسان و متخصصان مجموعه اوج پیمای آتیس ، با در دست داشتن شناسنامه ی آسانسور و چک لیست به محل مراجعه می کنند.  سپس عملیات بازرسی  و بررسی آسانسور و تست قسمت های مختلف جهت سرویس دوره ای آغاز می گردد.

سرویس آسانسورهای خاص

آسانسورها دارای انواع مختلفی هستند. چه از نظر کاربرد و چه از نظر موتور و ساختار متفاوت هستند . شرکت فنی مهندسی اوج پیما آتیس ، مجهز به نیروهای مجرب ، توانمند در ارائه خدمات سرویس به انواع آسانسور می باشد.

ارائه خدمات خاص

برخی ساختمان ها ممکن است به خدمات خاص یا اضافی در مورد آسانسور نیاز داشته باشند.  برای مثال ممکن است یک ساختمان پرتردد نیاز به سرویس کار مقیم داشته باشد  در تمامی این موارد خدمات در صورت درخواست به قرارداد اضافه می گردد.

در سرویس آسانسور چه مواردی بررسی می‌شود؟

خدمات سرویس و نگهداری آسانسور طبق یک چک لیست از قبل آماده اجرا می گردد و گزارشات انجام هرمورد در هر بازدید در آن ذکر می گردد.  به صورت کلی سرویس آسانسور از موتورخانه  آسانسور که قلب آسانسور است شروع می گردد . در این بخش ابتدا به بررسی تابلو فرمان و موتورگیربکس پرداخته می شود.

در هنگام بررسی تابلو فرمان :

 • قطعات از لحاظ نیم سوز بودن  بررسی می شود (مثلا از طریق سیاه شدن قطعه )
 • تمامی سیم کشی ها از لحاظ شل شدن بررسی می شود.
 • تمیزی اجزا و قطعات بررسی می گردد و در صورت نیاز تمیز می شود.
 • مدارهای ایمنی چک میشود که قطعه ای به دلیل پل شدن از مدار خارج نشده باشد.

در هنگام بررسی گیربکس :

 • اولین مورد روغن گیربکس چک می شود .
 • این روغن در صورت کم شدن یا از بین رفتن آثار جبران ناپذیری دارد و می تواند سبب خرد شدن گیربکس شود.
 • روغن گیربکس سبب روان شدن و جلوگیری از زنگ زدگی و کاهش مصرف انرژی می شود .بازدید از ترمز موتور ، بازدیدی حیاتی!
 • در هر بازدید لنت و فنرترمزهای آسانسور را بررسی می کنند
 • لازمه ادامه ی کار موتور ، فن موتور
 • موتور به عنوان یک جز اساسی ، نیازمند عملکرد صحیح فن است .
 • تا در صورت گرم شدن بیش از اندازه از کار نیفتد.

این مورد نیز در چک لیست سرویسکاران آسانسور چک شده و در صورت نیاز تعمیر می گردد.

بازدید از کابین آسانسور :

 • بازدید از سیم بکسل متصل ب کابین آسانسور به منظور اطمینان از صحت آن انجام میشود.
 • تا در صورت خرابی یا خوردگی ، نسبت به تعویض آن اقدام شود.
 • بازدید از کفشک ها ، به منظور بررسی صحت کارکرد کفشک
 • در صورتی خرابی این قطعه ، آسانسور دچار توقف های مکرر خواهد شد.
 • یک قطعه اساسی دیگر در کابین آسانسور، لیمیت سوئیچ های بالا و پائین می باشد که موجب تراز بودن کابین است.
 • در صورت درست کار نکردن آن تراز کابین به هم میریزد.

بازدید از درب طبقات :

کفشک ، قرقره و ارام بند درب ها از مواردی هستند که هنگام بررسی عملکرد درب طبقات بررسی می شوند.

اگر سوالی دارید ، متخصصان آتیس آماده پاسخگویی به شما هستند.

پشتیبانی 24 ساعته آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی در تهران بزرگ و سراسر کشور می باشد.

شرکت اوج پیمای آتیس نیز از جمله مراکز خدمات سرویس و نگهداری آسانسور می باشد.

که کلیه خدمات آسانسور شامل:

 • مشاوره و طراحی آسانسور
 • مشاوره و بازدید آسانسورهای قدیمی
 • بازسازی آسانسور
 • تزئینات کابین آسانسور
 •  صدور بیمه نامه آسانسور

گواهی استاندارد آسانسور را ارائه می نماید.

مرکز آتیس کلیه تعمیرات آسانسور شما را با یک تماس در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوست .

تعمیرات آسانسور شامل:

 • تعمیرات موتور گیربکس
 • تعویض سیم بکسل های آسانسور
 • تعمیر و تعویض فلکه هرزگرد
 • تعمیر و نصب درایو کنترل سرعت
 • تعمیر و نصب برق اضطراری و…

جهت نصب و راه اندازی انواع آسانسور کششی روملس، گرلس وهیدرولیک میتوانید با ما تماس بگیرید.

این مرکز کلیه خدمات خود را از نصب و راه اندازی تعمیر و تعویض با قیمتهای کاملا منصفانه و بهترین کیفیت ارائه می کند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های:

۰۹۱۲۹۲۰۰۲۵۸

۰۲۱۴۴۰۳۲۳۲۰

۰۲۱۴۴۰۱۵۲۵۰

۰۲۱۶۶۵۶۰۰۶۹

تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *