استاندارد آسانسور

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

استاندارد آسانسور چیست و چرا اهمیت دارد ؟

استاندارد آسانسور تعیین کننده قوانین و مقررات استفاده از آسانسور است.

آسانسور برای اولین بار حدود 80 سال پیش وارد ایران شد .

در ابتدا به صورت آزمایشی روی چند ساختمان نصب و پس از آن استفاده از آن فراگیر شد.

تا به جایی که امروز با رشد روز افزون ساختمان های بلند و آسمان خراش ها ، به جز جدا نشدنی ساختمان ها تبدیل شده است.

این وسیله ی ضروری ساختمان ؛ با  وجود اینکه نیاز بسیاری از افراد جامعه را رفع کرد

اما به دلیل ساختار و ماهیت آن ، هرساله دارای تلفاتی بوده است.

خصوصا در ابتدای ورود آن به کشور ، به دلیل ساختار یافته نبودن آسانسور ها و نبود قوانین و قواعد منظم حوادث بسیاری اتفاق می افتاد.

که نسبت بروز حوادث به نسبت تعداد آسانسورهای موجود ، نسبت بالائی بود

با گذشت زمان و توسعه ساختمان های بلند شهری و فراگیر شدن استفاده از آسانسور ، تعداد حوادث به شدت بالا رفت .

از آن جایی که این وسیله با جان افراد سر و کار دارد ، به منظور کاهش تعداد تلفات انسانی و کاهش حوادث آسانسور  نیاز به تدوین قوانین و مقررات و استاندارد سازی قوانین جهت نظارت بر ساختمان ها به وجودآمد.

بدون استاندارد سازی قوانین و مقررات ، و وجود مرجع پیگیری این قوانین ، هیچ راه دیگری برای نظارت بر امنیت آسانسور ها نمی باشد.

به همین منظور نیز در ایران نیز از سال 1377 تلاش هایی برای استاندارد سازی قوانین شروع شد.

که نتیجه آن در سال 1383 به ثمر نشست و از آن سال استانداردسازی آسانسور الزامی شد.

و به موجب قانون وضع شده مالکان ساختمان موظف به اخذ گواهی استاندارد هستند .

و بدون آن نمی توانند از آسانسور استفاده کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

استاندارد ایمنی آسانسور

استاندارد ملی آسانسور به دو بخش ایمنی و عملکرد تقسیم می شود.

استاندارد آسانسور از سال 1377 تهیه و تدوین شد و از ابتدای سال 1382 اجباری شد. استانداردهای آسانسور به دو بخش اولیه و ادواری تقسیم می شود.

در استاندارد اولیه بعد از تمام شدن نصب آسانسور، کارشناس مربوطه آسانسور را بازبینی می کند و ایمنی و عملکرد سالم آسانسور بررسی می شود و در صورت نبودن مشکل، گواهی نامه استاندارد اولیه آسانسور دریافت می شود و بعد از این مرحله برای ساختمان خود اقدام به دریافت پایان کار کنید و قبل از اینکه آسانسور در ساختمان مورد استفاده قرار گیرد این گواهی نامه باید دریافت شود و ضروری است.

بعد از دریافت نشان استاندارد چه باید کرد

بعد از دریافت استاندارد اولیه و دریافت پایان کار ساختمان، استاندارد دیگری وجود دارد که به صورت سالانه برای آسانسور صادر می شود تا از استاندارد بودن آسانسور ساختمان، اطمینان حاصل شود که همان استاندارد ادواری آسانسور می باشد.

منظور از گواهی استاندارد ادواری آسانسور، اطمینان داشتن از سرویس و نگهداری آسانسور در طول سال است. آسانسورها باید توسط کارشناس حداقل سالی یکبار مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت نبود مشکل در ایمنی و عملکرد آسانسور، استاندارد ادواری صادر می شود.

استاندارد ادواری برای آسانسور از نظر فنی ضروری است. برای دریافت استاندارد آسانسور باید استاندارد ویژگی های ریل آسانسور، استاندارد ویژگی قفل آسانسور، استاندارد ویژگی ترمز ایمنی، استاندارد ویژگی تابلو فرمان، استاندارد ویژگی کنترل سرعت انجام شود. مالکین موظفند برای محل نصب درهای طبقات، دریچه های تهویه، دریچه های خروج گاز، سوراخ های باز دائمی بین چاه و موتور خانه یا اطاقهای فلکه، درهای بازرسی و درهای اضطراری و دریچه های بازدید و … می باشد.

استانداردهای آسانسور تمامی بخش های یک آسانسور را با دقت پوشش داده و نحوه نصب درست قطعات را مشخص می کند.

در هنگام ساختن یک ساختمان، فضای استاندارد برای آسانسورها در نظر گرفته می شود و تکنسین ها به تمام موارد ایمنی در هنگام نصب دقت دارند. استانداردهایی که برای نصب و ساخت آسانسورها در ساختمان به کار می روند جزو معتبرترین استانداردهای جهانی هستند. هر عاملی که در تمام مراحل نصب و راه اندازی آسانسور توسط تکنسین ها انجام شود جزو استانداردهای ساختمان شناخته می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

راهکارهای استاندارد آسانسور برای حفظ امنیت مسافران چیست ؟

استاندارد ها مجموعه ای قوانین و مقررات نظم یافته پیرامون تمامی موارد مرتبط با آسانسور ها می باشد.

این موارد برخی مربوط به مرحله ی نصب و راه اندازی بوده ، و برخی استاندارد ها در طول زمان باید بررسی و نظارت بشوند.

ازین رو به صورت کلی استاندارد ها در دو مرحله دسته بندی می شود.

 • استاندارد اولیه آسانسور
  استاندارد ادواری آسانسور 

استاندارد اولیه ، ناظر به قوانین و مقرراتی هستند که در مرحله ی نصب و راه اندازی باید رعایت شوند.

این گواهی استاندارد اولیه آسانسور ، یکی از الزامات پایان کار ساختمان ها می باشد.

این گواهی ، نشان می دهد که آسانسور ساختمان شما به صورت اصولی نصب و راه اندازی شده و از استاندارد لازم برای شروع کار بهره مند است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5198″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

برای دریافت گواهی استاندارد چه مدارکی نیاز است ؟

فرم بازرسی استاندارد ( از طرف شرکت آتیس تحویل می شود )
فرم تائیدیه ناظر ساختمان ( کارفرما باید تهیه کند )
کپی پروانه ساختمان (کارفرما تهیه می کند )
قرارداد نصاب ( از طرف شرکت آتیس تحویل می شود )
نقشه آسانسور ( از طرف شرکت آتیس تحویل می شود )
بیمه نامه آسانسور(در صورتی که تمایل داشته باشید از طرف شرکت آتیس تحویل می شود )[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”5552″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آیا استاندارد اولیه ، پاسخگوی امنیت مسافران در طول زمان استفاده از آسانسور می باشد ؟

پاسخ کاملا واضح است !

چرا که استاندارد اولیه تنها ناظر به اصولی بودن اولیه آسانسور است.

همانطور که میدانید آسانسور یک وسیله ی کاربردی در حال استهلاک است.

که با گذشت زمان می تواند دچار فرسایش و خرابی شود.

برای اینکه سلامت آسانسور همواره مورد نظارت باشد و جان مسافران در امان باشد ، نوع دیگری از استاندارد به نام ادواری تدوین شد.

استاندارد ادواری ، حفظ استاندارد سالانه آسانسور

استاندارد سالانه یا ادواری ، کمک می کند که به صورت سالانه آسانسور از لحاظ ایمنی و استاندارد بودن مورد بررسی بازرسان قرار بگیرد .

انجام سرویس های به موقع دوره ای آسانسور ، سبب می شود آسانسور توسط متخصصان امر مورد بررسی و بازدید قرار بگیرد.

که نتیجه آن علاوه بر اینکه سبب کاهش هزینه های نهایی تعمیر آسانسور برای مالکان خواهد بود.

سبب افزایش ایمنی و استاندارد آسانسور خواهد بود.

و سبب می شود که مراحل دریافت استاندارد ادواری به سرعت انجام شده و گواهی دریافت گردد .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”custom” custom_background=”#d10909″ custom_text=”#ffffff” css=”.vc_custom_1647613472461{border-radius: 27px !important;}”]برای گرفتن گواهی استاندارد اولیه و ادواری  از متخصصان شرکت فنی مهندسی آتیس کمک بگیرید. [/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]گرفتن گواهی استاندارد آسانسور ، نیازمند رعایت چک لیست های منظمی می باشد .

 کارشناسان مجموعه آتیس ، به خوبی اشکالات رایج بازرسان را مطلع بوده و به شما کمک میکنند که با رفع اولیه تمامی موارد ، از طولانی شدن فرایند گرفتن گواهی آسانسور جلوگیری شود. 

در صورتی که بدون کمک کارشناسان ممکن است در چرخه ی زمان بر ایراد – رفع ایراد گرفتار آئید که باعث طولانی تر شدن روند آن بشود. [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”5535″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”5541″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

گرفتن گواهی استاندارد چقدر طول می کشد ؟

برای طی نمودن مراحل گواهی استاندارد آسانسور اولیه و گرفتن گواهی حدود 20 الی 30 روز نیاز است.

هم چنین این زمان برای گرفتن گواهی استاندارد ادواری حدود 10 الی 30 روز با توجه به وضعیت آسانسور می تواند متغیر باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”اگه سوالی دارید با ما راحت باشید…همین الان پاسخگو هستیم… 09122496320″ btn_style=”outline-custom” btn_outline_custom_color=”#ffffff” btn_outline_custom_hover_background=”#ffeb3b” btn_outline_custom_hover_text=”#ffffff” btn_align=”center” btn_button_block=”true” css=”.vc_custom_1647617255824{background-color: #3f51b5 !important;border-radius: 21px !important;}” btn_link=”url:tel%3A%2F09122496320%20|||”]

دریافت گواهی استاندارد آسانسور در کمترین زمان توسط شرکت فنی مهندسی آتیس 

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مدت اعتبار گواهی استاندارد چقدر است ؟

اعتبار گواهی استاندارد اولیه  و ادواری ، به مدت یکسال از زمان صدور آن می باشد.

با توجه به اینکه گواهی استاندارد اولیه  یکی از الزامات دریافت گواهی پایان کار ساختمان می باشد ، توجه به زمان اعتبار آن اهمیت پیدا می کند.[/vc_column_text][vc_separator color=”sky”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

به روز رسانی موارد استاندارد :

تمامی آسانسورها از تاریخ 1/1/1382 تحت پوشش قوانین استاندارد آسانسور ها قرار دارند. موارد استاندارد به کلیه شهرداری های ایران جهت لحاظ شدن در پروانه پایان کار ابلاغ شده است.

اما موارد استاندارد با توجه به پیشرفت های صنعت ساختمان همواره نیاز به بروز رسانی دارد.

که این به روز رسانی بر اساس تاریخ صدور پروانه ساخت مشمول ویرایش استاندارد معتبر در آن تاریخ خواهد بود.

و مالکان باید جدیدترین استانداردها را رعایت نمایند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” css=”.vc_custom_1647617965842{background-color: #fa6060 !important;}”]آیا میدانید در صورت عدم انجام سرویس های دوره ای منظم و یا عدم دریافت گواهی های بازرسی اولیه و ادواری ، مسئولیت حوادث و اتفاقات شخصا بر عهده مالکین و مدیران ساختمان خواهد بود و بیمه هیچ مسئولیتی را قبول نمیکند ؟[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مرجع استاندارد کجاست ؟

مرجع استاندارد در مبحث 15 مقررات ملی ساختمان و ضمائم آن که از سوی موسسه ی استاندارد ملی نصب آسانسور با شماره 6303-1 منتشر شد ، می باشد.

متولی استاندارد سازی آسانسور ها در قانون ، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد.

که این موسسه وظایف محوله را به شرکت های ذیصلاح در سطح کشور به منظور بررسی پرونده های موجود و صدور گواهی واگذار کرده است.

شرکت های ذیصلاح پس از بررسی پرونده های قانونی ثبت شده ، و پس از انجام مراحل قانونی و نظارت بر آسانسور و در صورت مطابقت با استاندارد ها ، گواهی لازم را صادر می کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky”][vc_column_text css_animation=”bounceIn” css=”.vc_custom_1647618786255{background-color: rgba(63,81,181,0.22) !important;*background-color: rgb(63,81,181) !important;border-radius: 17px !important;}”]

چه مواردی به صورت کلی در هنگام چک لیست استانداردها بررسی می شود ؟؟؟ 

به صورت کلی موارد امنیتی بیشترین تمرکز بازرسان سازمان استاندارد به منظور صدور گواهی های استاندارد می باشد. 

با توجه به اینکه اصول کیفی آسانسور ها با توجه به نوع آسانسور و تکنولوژی به کار رفته در آن می تواند متفاوت باشد 

ولیکن بحث امنیتی یک بحث ثابت و پرچالش برای استاندارد آسانسور می باشد. 

 • سرعت بالا آمدن آسانسور امن است ؟
 • آیا ظرفیت تعبیه شده در آسانسور با توجه به کاربری آن کافی است ؟
 • آیا سیستم ایمنی ترمز آسانسور(پاراشوت) به درستی کار میکند؟
 • آیا آسانسور از تهویه مناسب برخوردار است؟
 • آیا قفل درب های آسانسور به درستی کار میکند؟ آیا درب به اندازه کافی ایمن است ؟ در صورت قفل شدن درب آیا مجهز به سیستم هشدار می باشد ؟
 • آیا کابین آسانسور روشنایی کافی دارد؟
 • آیا سیستم باز و بسته شدن درب جهت ورود و خروج امن مسافر به درستی کار میکند ؟
 • راهکارهای سیستم در صورت بروز حریق ایمن هست؟
 • آیا آسانسور مجهز به سیستم ضربه گیر می باشد؟

 

همانطور که ذکر شد این موارد به صورت کلی هستند. 

لیکن امنیت آسانسور در گرو موارد بسیار دیگری ست که در ساختار آسانسور مانند موتور ، چاهک و… قرار دارند. 

و از  ذکر تمامی موارد به دلیل جزئیات بسیار آن خود داری می گردد. [/vc_column_text][cz_gap][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”اگه سوالی دارید با ما راحت باشید…همین الان پاسخگو هستیم… 09122496320″ btn_style=”outline-custom” btn_outline_custom_color=”#ffffff” btn_outline_custom_hover_background=”#ffeb3b” btn_outline_custom_hover_text=”#ffffff” btn_align=”center” btn_button_block=”true” css=”.vc_custom_1647619743423{background-color: #3f51b5 !important;}” btn_link=”url:tel%3A%2F09122496320%20|||”]

دریافت گواهی استاندارد آسانسور  توسط شرکت فنی مهندسی آتیس 

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراحل دریافت گواهی استاندارد کدام است ؟

پس از پایان عملیات نصب و راه اندازی آسانسور در تمامی بخش های آن ، نوبت به شروع عملیات دریافت گواهینامه استاندارد است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

 • تحویل کارت ملی و پروانه ساختمان ابتدا باید کپی کارت ملی متقاضی و پروانه ساختمان را به شرکت آتیس تحویل بدهید.
 • ثبت نام در سامانه ثبت نام در سامانه ی مربوطه انجام شده و کد رهگیری دریافت می شود .
 • تحویل کارت ملی و پروانه ساختمان ابتدا باید کپی کارت ملی متقاضی و پروانه ساختمان را به شرکت آتیس تحویل بدهید.
 • تعیین شرکت بازرسیسپس شرکت بازرسی مشخص می گردد.
 • پرداخت هزینه کارفرما باید نسبت به پرداخت هزینه بازرسی اقدام نموده و رسید به شرکت تحویل گردد.
 • ارسال مدارکسپس مدارک لازم (همانند نقشه و محاسبات و فرم مهندس ناظر) به شرکت بازرسی جهت ادامه مراحل ارسال می شود.
 • تعیین نوبتشرکت بازرسی نوبت تعیین میکند.
 • بازرسی آسانسوردر زمان مشخص شده بازرسی آسانسور با حضور نماینده شرکت آتیس انجام می پذیرد.
 • چرخه رفع ایراد و بازرسی مجدد تا رفع تمامی ایرادها و تائید توسط بازرسدر این پروسه اگر ایرادی وجود داشته باشد رفع شده و بعد از رفع ایراد باید مجدد درخواست بازرسی داده شود تا زمانی که کارشناس بازرس موارد را تائید کند
 • ارسال قرارداد سرویس و نگهداری و بیمهقرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با شرکت ، به شرکت بازرسی جهت تکمیل پرونده ارسال می گردد.
 • صدور گواهی استاندارد آسانسورفرایند گواهی استاندارد تکمیل شده و گواهی استاندارد صادر می شود.
[cz_gap][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”5591″ img_size=”full” style=”vc_box_shadow” css_animation=”fadeInDownBig”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سامانه مدیریت بازرسی آسانسور

این سامانه جهت ارائه خدمات مورد نیاز صنف آسانسور به جهت ارائه خدمات شفاف بازرسی آسانسور ایجاد شده است.

عملکرد این سامانه بر اساس استاندارد های تدوین شده پیگیری می گردد.

فرایند های صدور گواهی استاندارد اولیه و ادواری در این سامانه  و بصورت الکترونیکی انجام می پذیرد.

که شامل تمامی فرایند ها از ثبت نام و درخواست بازبینی گرفته تا صدور تائیدیه ایمنی و کیفیت آسانسور می شود.

این سامانه که به سامانه شهرداری های سراسر کشور متصل است ، به خوبی قادر به اجرای فرایند های پیش رو می باشد.

در این سیستم نقش کارشناس مسئول آسانسور دسترسی کامل در محدوده استان را دارا می باشد .

بنابر این قادر است تا از طریق مشاهده فرایند ها و گزارشات به عملیات رسیدگی نماید.

این سامانه ی گسترده دارای انعطاف بالا بوده و می تواند از طریق وب سرویس به نرم افزار شهرداری ها و سایر سامانه ها متصل گردد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_separator color=”sky”][vc_column_text]

تعرفه های استاندارد آسانسور 

[/vc_column_text][vc_column_text]

نوع بازرسی نرخ تعرفه ها به ریال
نرخ تعرفه های بازرسی اولیه/پایانکار
بازرسی اول تا 5 توقف
8,595,000 ریال
بازرسی دوم
4,775,000 ریال
از بازرسی سوم به بعد
2,865,000 ریال
مازاد بر 5 توقف
477,500 ریال
نرخ تعرفه های بازرسی شخصی عینا بازرسی اولیه / پایان کار محاسبه میگردد
نرخ تعرفه های بازرسی ادواری
بازرسی اول تا 5 توقف
4,775,000 ریال
بازرسی دوم
2,865,000 ریال
از بازرسی سوم به بعد
1,910,000 ریال
مازاد بر 5 توقف
235,000 ریال
یاد آوری 1 : پیرو بند 1-5-4 آیین نامه اجرایی تعیین، طبقه بندی و محاسبه کارمزد خدماتی سازمان، برای هزینه ایاب و ذهاب شرکت های بازرسی معادل تعرفه 1 ساعت کار کارشناسی ( به مبلغ 955000 ريال) به مبالغ فوق اضافه می گردد.
یاد آوری 2 : پرداخت هزینه مالیات ارزش افزوده طبق قانون مجاز می باشد.
یاد آوری 3 : هزینه بازرسی برای آسانسورهای مازاد بر 5 توقف، فقط برای هزینه تشکیل پرونده و بازرسی اول و به میزان مندرج در ردیف چهارم نرخ تعرفه های بازرسی اولیه/ادواری ، به ازاء هر توقف مازاد بر 5 توقف افزایش می یابد.
یاد آوری 4 : شرکتهای بازرسی موظف به صدور صورتحساب با ذکر جزئیات برای هر درخواست بازرسی و ارائه به متقاضی و ثبت یک نسخه از آن در پرونده بازرسی می باشند.

منبع : سامانه مدیریت بازرسی آسانسور[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”sky”][vc_column_text]

استاندارد قطعات آسانسور :

سازندگان قطعات آسانسور موظف هستند که تولیدات خود را بر اساس استاندارد های موجود به مرحله ساخت برسانند. 

و علامت استاندارد اجباری را از سازمان ملی استاندارد ایران اخذ نمایند. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5564″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور :

شرکت های ارائه دهنده خدمات فروش و نصب آسانسور ، سرویس های دوره ای ، بازسازی آسانسور باید تسلط کامل بر استاندارد های ملی آسانسور داشته باشند و آن را در تمامی پروژه های خود رعایت کنند.[/vc_column_text][vc_cta h2=”” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”اگه سوالی دارید با ما راحت باشید…همین الان پاسخگو هستیم… 09122496320″ btn_style=”outline-custom” btn_outline_custom_color=”#ffffff” btn_outline_custom_hover_background=”#ffeb3b” btn_outline_custom_hover_text=”#ffffff” btn_align=”center” btn_button_block=”true” css=”.vc_custom_1647619743423{background-color: #3f51b5 !important;}” btn_link=”url:tel%3A%2F09122496320%20|||”]

دریافت گواهی استاندارد آسانسور  توسط شرکت فنی مهندسی آتیس 

[/vc_cta][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

استاندارد 6303-1

[/vc_column_text]

[cz_gap][vc_column_text]هدف از تعریف استاندارد ، همانطور که پیشتر ذکر شد ، تعریف قواعد و قوانینی است که ایمنی آسانسور های مسافری و باری را حفظ کند. 

در این استاندارد مطالعات درباره جنبه های مختلف خطرات و حوادث احتمالی انجام شده و راهکارهای مقابله با آن اندیشیده شده است. 

خطراتی که در این استاندارد ذکر می شود شامل خطرات :

 • بریده شدن 
 • سقوط 
 • ضربه و برخورد 
 • گیرافتادن در آسانسور 
 • تصادم و له شدن 
 • آتش و برق گرفتگی می باشد. 

در این استاندارد راهکار های روبروشدن با انواع خرابی ناشی از آسیب های مکانیکی ، یا فرسودگی و خوردگی نیز ذکر شده است. 

هم چنین در دسته بندی دیگر اشخاصی که باید ایمنی آن ها تامین شود به صورت زیر ذکر شده است :

 •  استفاده کنندگان 
 • بازرسان و کارکنان تعمیر و نگهداری 
 •  اشخاص خارج از چاه آسانسور ، موتورخانه و اتاق فلکه (در صورت وجود )

هم چنین این استاندارد ناظر به رعایت ایمنی اجزائی است که باید امن بمانند شامل :

 • بارهای داخل کابین
 • تجهیزات آسانسور 
 • ساختمان محل نصب آسانسور

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”سوالات متداول” i_icon_fontawesome=”fa fa-question-circle” i_background_style=”boxed-outline” add_icon=”true”][vc_tta_accordion c_align=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”آیا اخذ استاندارد آسانسور اجباری است ؟” tab_id=”1647623798313-3fe660ad-4dc3″][vc_column_text]بله . به منظور کاهش حوادث و ایمنی آسانسور اخذ استاندارد اجباری می باشد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”چه مدت زمان برای گرفتن گواهی استاندارد اولیه نیاز است ؟” tab_id=”1647623798313-7d518c46-e6d1″][vc_column_text]این مدت بین 20 الی 30 روز طول میکشد. در صورت عدم رعایت استاندارد ها ممکن است طولانی تر شود . بنابر این از شرکت آتیس کمک بخواهید . [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”چه مدت زمان برای گرفتن گواهی استاندارد ادواری نیاز است ؟” tab_id=”1647624089830-2077d031-508d”][vc_column_text]این مدت بین 10 الی 30 روز طول میکشد. در صورت عدم رعایت استاندارد ها ممکن است طولانی تر شود . بنابر این از شرکت آتیس کمک بخواهید . این شرکت با رفع مشکلات قبل از حضور بازرس به سرعت گرفتن کار کمک میکند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”در صورت نداشتن گواهی استاندارد چه مشکلاتی پیش خواهد آمد ؟” tab_id=”1647624203103-669ddd29-b2fc”][vc_column_text]عملا مجاز به گرفتن گواهی پایان کار ساختمان نخواهید شد. [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”در صورت بروز مشکل در آسانسور عواقب آن متوجه چه کسی است ؟” tab_id=”1647624273622-9165cab2-96a1″][vc_column_text]

متوجه شخص مالک ساختمان می باشد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”آدرس سازمان استاندارد آسانسور در تهران چیست؟” tab_id=”1647688413658-7f74c997-79fd”][vc_column_text]

آدرس ساختمان شماره یک و دو: تهران، پونک، بلوار سردار جنگل، انتهای خیابان بهار غربی، میدان استاندارد، ساختمان استاندارد، کدپستی ۱۴۷۶۸۴۵۷۱۱ – شماره تلفن ساختمان شماره یک و دو: ۴۹۹۸۳۰۰۰-۰۲۱

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”بخش” tab_id=”1648131720850-8a0405ba-1aa0″][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1648132026403{background-color: rgba(63,81,181,0.13) !important;*background-color: rgb(63,81,181) !important;}”]

شرکت اوج پیمای آتیس نیز از جمله مراکز خدمات سرویس و نگهداری آسانسور می باشد.

که کلیه خدمات آسانسور شامل:

گواهی استاندارد آسانسور را ارائه می نماید.

مرکز آتیس کلیه تعمیرات آسانسور شما را با یک تماس در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوست .

تعمیرات آسانسور شامل:

 • تعمیرات موتور گیربکس
 • تعویض سیم بکسل های آسانسور
 • تعمیر و تعویض فلکه هرزگرد
 • تعمیر و نصب درایو کنترل سرعت
 • تعمیر و نصب برق اضطراری و…

جهت نصب و راه اندازی انواع آسانسور کششی روملس، گرلس وهیدرولیک میتوانید با ما تماس بگیرید.

این مرکز کلیه خدمات خود را از نصب و راه اندازی تعمیر و تعویض با قیمتهای کاملا منصفانه و بهترین کیفیت ارائه می کند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های:

۰۹۱۲۹۲۰۰۲۵۸

۰۲۱۴۴۰۳۲۳۲۰

۰۲۱۴۴۰۱۵۲۵۰

۰۲۱۶۶۵۶۰۰۶۹

تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *