انواع آسانسور باری

خصوصیات آسانسور باری

آسانسورهای باری شامل حمل مصالح و نفر و اسانسور مخصوص حمل بار میباشد. آسانسورهای حمل مصالح و نفر برای ساختمانهای در حال ساخت یا برج هایی که بیشتر از ۲۵ طبقه باشند استفاده می شوند و کابین این نوع آسانسور دارای تزئین خاصی نیست و حمل مصالح و نفر را تا ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم انجام میدهد.

آسانسور مخصوص حمل بار فقط مخصوص حمل بار بوده و نمی‌تواند ایمنی نفر را تامین نماید. از آسانسور حمل بار اکثراً در کارگاه های ساختمانی در حال ساخت جهت حمل و نقل اشیا و ابزار، دستگاه و بار استفاده می شود.

ساختمان های ۲۰ طبقه و برج ها، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، کارگاه های صنعتی، پروژه های ساخت و ساز، پروژه های بازسازی بناهای تاریخی و کشتی سازی و بنادر می توانند از این نوع آسانسور باری استفاده کنند.

تفاوت آسانسور های باری و نفربر

تفاوت آسانسور باری و نفربر به این صورت است که آسانسورهای باری دارای ترمز ایمن بالا و توانایی حمل مسافر با امنیت کامل را دارا می باشد و به صورت دقیق بازرسی می شوند و نیاز به گواهی استاندارد دارند.

اسنسور های باری به دلیل جابجا کردن وزن بالا از سیم بکسل هایی با قطر بالاتر استفاده می‌شود که اندازه این سیم بکسل ها نسبت به اندازه کابین و میزان ظرفیت آسانسور متغیر است. وپ

آسانسور های جک و هیدرولیکی

آسانسورهای باری که به صورت هیدرولیک میباشند از جک های مستقیم و یا از جک کنار استفاده می‌شود که در جک های مستقیم به دلیل عدم وجود سیم بکسل و عدم سقوط نیاز به سیستم ترمز ایمنی نبوده اما نیاز به در چاهک عمیق‌تری نسبت به آسانسورهای جک از بغل می باشد.

آسانسور هایی که جک آنها در کنار قرار دارد مانند لیفتراک کابین آسانسور را از کناره حرکت داده و به عرض بیشتری در چاله نیاز دارند و سیستم تعلیق آن توسط سیم بکسل کار می‌کند و به هیدرولیک دو به یک شناخته می شود.

ایمنی آسانسور های باری

آسانسور های باری نیز مانند سایر آسانسورها، از ایمنی و امنیت بسیار بالایی برخوردار است. و ارتفاع این نوع آسانسورها از ۱ تا ۲۰ متر است طراحی شده که مناسب حمل افراد نمی باشد که شرکت آتیس لیفت با بهره‌گیری از دانش متخصصان صنعت آسانسور، آسانسورهای باربری قابل اطمینان، با دوام و ایمن را اجرا و عرضه می کند.

انواع آسانسور های باری

آسانسورهای باری به دو صورت آسانسور هیدرولیک باری و آسانسور کششی وجود دارد که از آسانسور هیدرولیک باربر برای زمانی که معمولاً ارتفاع کم و ظرفیت سنگین باشد استفاده می‌شود اما از آسانسور کششی برای اماکن ارتفاع بلند و سرعت بالا استفاده می شود.

شرکت آتیس لیفت با بیش از ۱۱ سال فعالیت و سابقه در صنعت آسانسور و دارا بودن صدها پروژه نمونه کار در زمینه صنعت آسانسور باری و کارگاهی و صنعتی و نفر بر، آماده ارائه خدمات صنعتی و رفاهی به مشتریان عزیز می باشد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *