[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”right” style=”outline” color=”blue”]نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی نیازمند مهارت و تخصص‌های کاربردی می‌باشد که در آن باید شما برخی از مهم‌ترین فاکتورها را حتماً مد نظر قرار دهید از جمله این موارد بررسی و ارزیابی جز به جز محله نصب آسانسور؛ به کارگیری تجهیزات و قطعات مناسب با پروژه طراحی و ساختار پشتیبانی متناسب با پروژه و غیره می باشد.
برای نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی معمولاً اندازه؛ محدودیت‌های فضا جهت انتخاب بهترین دستگاه در محیط در نظر گرفته می‌شود.
البته باید نیاز سنجی از محیط حتماً برآورد شده و بر حسب نیاز مشتری قطعات و تجهیزات لازم برای نصب ابعاد و اندازه آسانسور باید بر حسب تعداد طبقات در نظر گرفته شود.
هزینه نصب آسانسور به نوع دستگاه و اندازه دستگاه بستگی دارد.همچنین هزینه‌های نصب منوط به محل نصب خواهد بود.
گاهی ممکن است نصب آسانسورها در ساختمان‌هایی با بافت قدیمی نیاز باشد یا مکان‌هایی که ارتفاع زیادی دارند این گونه موارد نیز هزینه‌ها با افزایش روبرو خواهد بود.[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144015250″ icon=”fa czico-021-shopping-bag-7″ id=”cz_94242″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]تعمیرات آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”02144032320″ icon=”fa czico-123-call” id=”cz_56864″ link=”url:tel%3A%2F02144032320″]سرویس و نگهداری آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][vc_column width=”1/3″][cz_service_box align=”left” title=”09129200258″ icon=”fa czico-103-success” id=”cz_16565″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]نصب آسانسور[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_text_marquee marquee=”👉در نزدیکی شما هستیم 👈” direction=”right” id=”cz_31673″ sk_marquee=”color:#3f51b5;”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]جهت نصب آسانسور پروژه‌های عمرانی باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ارزیابی محیط و انتخاب آسانسور مناسب نسبت به بودجه و بر حسب نیاز مشتری
 •  استفاده از تجهیزات و قطعات مناسب
 •  نصب ریل و فریم درب طبقات
 • نصب موتور
 •  راه‌اندازی آسانسور

نکته:

در تمامی مراحل نصب آسانسور ایمنی آسانسور باید رعایت شود. از جمله حفاظ و ایمنی درب‌ها و بخش پرتگاه؛ نواحی چاهک ؛کابلکشی‌ها و غیره[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_service_box align=”left” title=”مزایای همکاری با ما” icon=”fa czico-Icon-Action-Profile-On” id=”cz_107753″ link=”url:tel%3A%2F09129200258″]

 • پشتیبانی قوی و فوری بدون تعطیلی
 • سرویس استاندارد و‌کاهش خرابی
 • رفع خرابی در کمتر از یک ساعت
 • گارانتی قطعات تعمیری یکساله
 • سرویس منظم ماهانه با اطلاع قبلی
 • داشتن پرسنل با سابقه کار ۱۰ سال
 • بازسازی و اخذ گواهی استاندارد
 • تامین قطعات و لوازم یدکی سیار
 • آموزش به مدیران ساختمان

[/cz_service_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چه آسانسورهایی برای پروژه‌های عمرانی مناسب هستند؟

آسانسورها باید متناسب با نیاز و محیط پروژه تعیین شوند. معمولاً بهترین آسانسورها برای پروژه‌های عمرانی شامل: آسانسورهای کششی ؛آسانسورهای هیدرولیکی؛ آسانسورهای کارگاهی؛ آسانسورهای خاص ؛آسانسورهای پله‌ای
چه آسانسورهایی برای پروژه‌های عمرانی مناسب هستند؟

روش‌های نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی

برای نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی معمولاً فاکتورهای مهمی مانند محل نصب؛ قطعات کاربردی؛ نصب ریل؛ نصب موتور و کابین و راه‌اندازی آسانسور بسیار اهمیت دارد.
 اما از جمله نکات کلیدی که برای نصب آسانسور باید توجه شود شامل بررسی محل نصب  باشد. چرا که باید تمامی استانداردهای ایمنی در خصوص نصب و راه‌اندازی مورد توجه قرار بگیرد.
 انجام آزمایش و تست عملکرد آسانسور از جمله مواردی است که تضمین کننده کیفیت و ایمنی آسانسور خواهد بود  .رعایت نکات فنی و مهندسی در نصب و راه‌اندازی آسانسور به اضافه  رعایت دقیق طراحی و نقشه‌های فنی آسانسور جز نکات مهم در زمانه نصب آسانسور خواهد بود.

سرویس و نگهداری آسانسور پروژه‌های عمرانی

مدیریت سرویس و نگهداری آسانسور در پروژه‌های عمرانی جهت حفظ عملکرد بهینه آسانسور  انجام می‌شود. معمولاً سرویس و نگهداری آسانسور؛ توسط سرویس کار آسانسور و تکنسین‌ها  مورد بررسی قرار می‌گیرد و جهت حفظ عمر آسانسور و پیشگیری از خرابی‌های ناگهانی بسیار اهمیت دارد.
 در زمان سرویس و نگهداری آسانسور معمولاً برای عملکرد بهینه ممکن است آسانسور نیاز به تعویض قطعات نیز داشته باشد رعایت استانداردهای ایمنی از جمله فاکتورهای مهمی است که در زمان سرویس و نگهداری   توجه می‌شود و شامل استانداردهای ملی و بین‌المللی خواهد بود.
 رعایت نکات فنی و مهندسین در کنار انجام آزمایش و تست عملکرد آسانسور جز موارد مهم در سرویس نگهداری آسانسور و افزایش طول عمر آن خواهد بود.
سرویس و نگهداری آسانسور پروژه‌های عمرانی

چگونگی تعمیرات آسانسور در پروژه‌های عمرانی

برای تعمیرات آسانسور شما باید برخی نکات مانند رعایت استانداردهای ایمنی؛ نحوه نگهداری صحیح آسانسور؛  سرویس دوره‌ای؛ سرویس ماهیانه و سالانه را مد نظر قرار دهید. از آنجایی که تعمیرات آسانسور پروژه‌های عمرانی بسیار تخصصی است و هزینه‌های تعمیرات آسانسور  تواند برای برخی بسیار مورد توجه باشد بهتر است تا این تعمیرات توسط تکنسین‌ها پیگیری شود.
 در زمان بررسی آسانسور با تشخیص  دقیق مشکل شما می‌توانید اقدام به تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده کنید و سپس با تست عملکرد از سلامت آسانسور مطمئن شوید
تعمیرات آسانسور در پروژه‌های عمرانی بعد از خرید یا اجاره آسانسور نصب و مونتاژ آن نیاز خواهد شد.
 در صورت مشاهده هرگونه علائم خرابی آسانسور باید جهت تعمیرات به تکنسین‌ها و متخصصین مربوطه مراجعه شود. از جمله عمده‌ترین خرابی‌های آسانسور در پروژه‌های عمرانی می‌توان به قطع شدن جریان برق  ؛فلکه‌های فرسوده؛ موتور؛ آلودگی بخش‌های مختلف در آسانسور؛خرابی بلبرینگ‌ها؛ عدم تنظیم مناسب موتور و موارد دیگر اشاره کرد.

 استانداردهای نصب آسانسور

استانداردهای نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی در بخش‌های مختلف و مکان‌های متفاوت کاملاً با هم فرق دارد. گاهی حتی قوانینی که برای نصب آسانسورهای عمرانی یک کشور وجود دارد می‌تواند با قوانین کشورهای دیگر متفاوت باشد.
 چون که آسانسورها دارای انواع مختلفی هستند؛ نصب آنها نیز از طریق روش‌های مختلف امکان‌پذیر می‌باشد. به عنوان مثال استفاده از آسانسورهای کششی که راحت‌ترین آسانسور هستند و با قرقره بالا و پایین می‌شوند.
 اما در آسانسورهای هیدرولیکی که جکی بوده و  تعدادطبقات کمتری را طی می‌کند. یکی دیگر از  استانداردهای نصب آسانسور رعایت قوانین و ضوابط ش
هرداری می‌باشد که برای دریافت تاییدیه باید تمامی استانداردها مشخص کردن حداقل و حداکثر ارتفاع از جمله استانداردهایی است که در زمان نصب به آن توجه می‌شود.

 استانداردهای نصب آسانسور

 

تفاوت آسانسورهای معمولی با آسانسورهای عمرانی

با نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی خواهید دید که مهمترین تفاوت آسانسورهای معمولی با آسانسورهای عمرانی در میزان بکارگیری تجهیزات برای تامین ایمنی می‌باشد. از جمله این موارد لمینت؛ سوئیچ ؛نرده امگا است.
 همچنین آسانسورهای عمرانی به دلیل حجم بالای کاربری که دارند نسبت به آسانسورهای معمولی از ظرفیت بیشتری برخوردار هستند. آسانسورهای عمرانی فاقد هرگونه تزیینات کابین و زیبایی می‌باشند.
 نصابان آسانسور های عمرانی آنها را در انواع مدل‌های ثابت و متحرک طراحی و نصب می‌کنند. مکانیزم حرکتی آسانسورهای عمرانی بیشتر به دو صورت هیدرولیک و کششی خواهد بود. در صورتی که آسانسورهای معمولی اغلب به صورت کششی هستند. ظرفیت آسانسورهای عمرانی نسبت به آسانسورهای معمولی بیشتر است. در آسانسورهای عمرانی تعداد افراد بیشتری را  ‌توانید جابجا کنید.
سرعت آسانسورهای پروژه‌های عمرانی خیلی بیشتر از آسانسورهای معمولی است و در نتیجه افراد و کالاها را با سرعت بیشتری در بین طبقات جابجا می‌کند.
ابعاد و اندازه آسانسورهای پروژه‌های عمرانی نسبت به آسانسورهای معمولی بسیار بزرگتر می‌باشد. همچنین یکی از  این تفاوت‌های آسانسورهای معمولی با آسانسورهای پروژه‌های عمرانی در حمل بارهای سنگین می‌باشد.
معمولاً طراحان  آسانسور در زمان نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی این آسانسورها را برای بارهای سنگین  طراحی می‌کنند.
 همچنین  شرایط طراحی به صورتی است که افراد نیز می‌توانند به تعداد نفرات بالا از آسانسور استفاده کنند. به خاطر همین آسانسورهای عمرانی قابلیت‌های بیشتری از نظر ظرفیت؛ ابعاد؛ سرعت حمل بار و قیمت نسبت به آسانسورهای معمولی دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” txt_align=”center” style=”flat” color=”blue” css_animation=”rotateIn”]

سوالات متداول

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

1. چه استانداردهایی برای نصب آسانسور در پروژه های عمرانی باید رعایت شود؟
– برای نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی، باید به رعایت استانداردهای ایمنی توجه کرد. این استانداردها شامل استانداردهای ملی و بین‌المللی می‌شوند.
2. چه قطعاتی برای نصب آسانسور در پروژه های عمرانی باید استفاده شود؟
– برای نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی، باید از قطعات اصلی و معتبر استفاده شود تا عمر آسانسور افزایش یابد و خرابی‌های ناگهانی جلوگیری شود.
3. چه نکات فنی و مهندسی برای نصب آسانسور در پروژه های عمرانی باید رعایت شود؟
– در نصب آسانسور در پروژه‌های عمرانی، باید به رعایت نکات فنی و مهندسی توجه شود. این نکات شامل رعایت دقیق طرح و نقشه‌های فنی و استفاده از قطعات اصلی و معتبر می‌شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *