ارزش آسانسور در کجا احساس میشود؟

لرزش آسانسور ممكن است در طبقات خاصي و يا در تمام طول مسير لرزش را در آسانسور احساس كنيد. يكي از مهم ترين عواملي كه منجر به لرزش آسانسور و حتي منجر به گير كردن آسانسور مي شود مي تواند ايراد در نصب ريل آسانسور باشد و اين لرزش ها ممكن است به صورت افقي يا عمودي باشد و اين لرزش و تكانها در طولاني مدت باعث خرابي آسانسور و كاهش ايمني آن مي شود.

از دلایل لرزش آسانسور چیست؟

از دلايل لرزش كابين آسانسور مي تواند نصب نادرست ريل هاي آسانسور، نصب نادرست كابين آسانسور ، انطباق نداشتن كابين با ريل ها، رعايت نكردن اصول در جنس بدنه آسانسور و وجود فاصله ميان ريل و كفشك باشد. ريل ها در زمان نصب بايد مطابق استانداردهاي لازم انجام شوند در غير اين صورت اگر فاصله بين ريل ها مطابق با هم و يكسان نباشد مشكلات جدي را براي آسانسور بوجود مي آورد و همين زياد بودن فاصله ريل ها باعث ايجاد لرزش و كم بودن اين فاصله منجر به خرابي هاي ديگر مي شود و هر چقدر سايز ريل ها بزرگتر باشد ميزان لرزه به حداقل خواهد رسيد.

نحوه ساخت و نصب كابين، نوع مواد استفاده شده در ساخت مي تواند از ديگر دلايل به لرزش افتادن كابين آسانسور باشد. لق بودن كابين آسانسورها موجب ايجاد لرزش در آسانسور مي شود. اگر فاصله كفشك ريل كابين نسبت به ريل ، از فاصله استاندارد بيشتر باشد حركت هاي ريز ، افقي كابين به طرفين ايجاد مي شود كه باعث ايجاد لرزش مي شود كه در اين صورت براي جلوگيري از اين كار بايد از كابين تست لقي گرفت.

در زمان مونتاژ چه اصولی باید رعایت شود؟

در زمان مونتاژ، اتصالات كابين بايد درست انجام شود و آچار كشي كامل صورت بگيرد در غير اين صورت اگر اين كاربه صورت استاندارد انجام نشود صدا و لرزش در كابين احساس خواهد شد. تنظيم دقيق درب كابين و تنظيم لرزه گير هاي روي كابين آسانسور باعث مي شود تا لرزه در كابين احساس نشود.

جرم گرفتگي ريل ها در اثر گرفتن گرد و غبار روغن و گريس باعث انباشته شدن مواد درون لنت كفشك شده و در كابين ايجاد صدا ولرزش بوجود مي آيد . يكي از نشانه هاي كاهش ايمني آسانسور ، بروز لرزش و صدا در كابين آسانسور بوده كه اگر اين لرزش ها طولاني شود سبب خرابي آسانسور و مشكلات ناشي ازآن ممكن است سبب خرابي آسانسور و مشكلات ناشي از آن ممكن است خطر آفرين باشد .

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *