دوربین های آسانسور

اهمیت نصب دوربین در آسانسور

نصب دوربين در داخل آسانسور از اهميت زيادي برخوردار است. آسانسورها راههاي ورودي اصلي و طبقات در ساختمان مي باشد و نصب دوربين در آسانسور با استفاده از دستگاه نظارت تصويري مي تواند افراد مشكوك به ساختمان و در پي اقدامات خرابكارانه و يا سرقت در شناسايي اين عوامل موثر باشد.

دوربین های توکار

در بعضي از آسانسورها از يك دوربين كوچك توكار استفاده مي شود كه لنز و بخش پردازشي و كنترلي آن از هم جدا مي باشد. و لنز اين دوربين هاي كوچك از زاويه قائم مي باشد. اين دوربين هاي كوچك روي ديوار كابين آسانسور يا سقف آن طوري نصب مي شود كه مسافران بتوانند لنز آن را ببينند. معمولا دوربين ها را براي پنهان سازي پشت ديواره هاي كاذب داخل كابين آسانسور، و يا تزيينات داخلي در داخل آسانسور نصب مي كنند. اين دوربين هاي كوچك حتي در شرايط تاريكي ويديوهاي واضحي را ارائه مي دهند.

نحوه نصب دوربین

براي اينكه دوربين هاي مدار بسته در داخل آسانسور بتواند تمام نقاط كابين را نمايش دهد بايد از لنز وايد 8/2 ميليمتر استفاده كرد. براي اينكه دوربين مدار بسته شده را از محل نصب جدا ننمايند بهتر است دوربين در داخل آسانسور ديده نشود زيرا آسانسور يك فضاي عمومي است و ارتفاع سقف آسانسورها كوتاه و در دسترس عموم مي باشد. نصب دوربين در داخل آسانسور كاري زمان بر و پيچيده است. و با توجه به فضاي كم شما نياز به استفاده از دوربين هاي با كيفيت بالا نخواهيد داشت و دوربين هاي HD و IP با رزولوشن 2 مگاپيكسل جواب كار شما را مي دهد. از آنجايي كه كابين آسانسور متحرك است بايد دوربين مداربسته طوري نصب شود كه هيچ گونه نويز و قطعي در تصاوير صورت نگيرد.

تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین

براي نصب دوربين در داخل آسانسور تجهيزاتي از قبيل كابل ها، فرستنده، گيرنده، دوربين و دستگاه ضبط تصاوير مورد نياز مي باشد. از جمله دوربين هايي كه مي توانيد براي آسانسور استفاده كنيد دوربين سه گوش(مثلثي) اسپيد دام و يا دوربين مخفي مي باشد. آسانسورها داراي محلي از پيش طراحي شده در كابين براي نصب دوربين مداربسته در آسانسور توكار در كابين مي باشد. دوربين هاي مدار بسته توكار معمولا در ديواره آسانسور و بالاتر از دكمه هاي طبقات قرار دارد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *