قیمت آسانسور بر چه اساسی است؟

قیمت آسانسور بر اساس نوع آسانسور، ابعاد، ظرفیت آسانسور، تعداد توقف و قطعات مورد استفاده تعیین می شود. قیمت قطعات آسانسور در سال های اخیر شاهد روند صعودی قیمت بوده است و بسیاری از شاخص ها مانند میزان تقاضا، نرخ ارز، نوسانات بازار و قیمت مواد اولیه در سال ۱۴۰۰ ، در این روند تاثیر داشته است. هر چقدر تعداد ایستگاههای آسانسور بیشتر باشد تعداد درب آسانسور، تعداد ریل آسانسور، متراژ سیم بکسل، متراژ تراول کابل و … افزایش پیدا خواهد کرد.

دلایل تغییرات قیمت:

قیمت آسانسور در سال ۱۴۰۰ با توجه به روند تورمی کشور با تغییرات روزانه همراه بوده است. ریل آسانسور یکی از پرنوسان ترین قطعه آسانسور است که بیشترین تاثیر از ، نرخ ارز را شامل می شود. قیمت قطعات آسانسور به صورت روزانه و با تغییر نرخ ارز تعیین و تغییر می کند . قیمت آسانسور در سال ۱۴۰۰ با یک شیب صعودی در حال افزایش است.

چه عواملی در تغییرات قیمت نقش دارند؟

در قیمت آسانسور عواملی از جمله، نوع کاربری آسانسور، محدودیت ساختمانی نصب آسانسور ، تعداد توقف آسانسور، ظرفیت آسانسور، نحوه نصب و اجرای آسانسور و قیمت قطعات آسانسور و … نقش دارند. زمانی که نوسانات نرخ ارز در کشور و تعرفه‌های گمرک قیمت قطعات آسانسور بالا می رود. بسیاری از کارفرمایان از سرویس به موقع آسانسور و تعمیرات آن کوتاهی میکنند و از پرداخت هزینه ها فرار می کنند.

درست است که هزینه های خدمات آسانسور در سال ۱۴۰۰ بالا رفته اما این دلیل نمی شود که از سرویس آسانسور و قوانین آن چشم پوشی کنند و بهتر است به سلامت عملکرد آسانسور فکر کنید.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *