سيستم نجات اضطراري در آسانسور

سيستم نجات اضطراري در آسانسور چیست؟

سيستم نجات اضطراري در آسانسوردر زمان قطع برق طوري طراحي شده است كه قطع برق را تشخيص داده و با پخش پيغام هايي موجب آرامش گرديده و با رعايت نكات ايمني، آسانسور به حركت درمي آيد و كابين را به طبقات مي رساند و درب و باز مي كند. اين سيستم ها در كنار تابلو فرمان قار دارد و در هنگام قطع برق، كنترل موتور و ترمز مكانيكي و در ب آسانسوررا در دست گرفته و فرمان لازم را صادر مي كند.

روش سنتي و متداول امروزي براي به حركت درآوردن كابين در هنگام قطعي برق، باز كردن ترمز مكانيكي آسانسور توسط اهرم و گرداندن چرخ دستي با رعايت احتياط هاي لازم مي باشد. معمولا افرادي كه آموزش هاي لازم جهت انجام اين سيكل را ديده اند به محض اطلاع از محبوس شدن عده اي در آسانسور به سرعت وارد عمل مي شوند

بخش های سیستم نجات اضطراری

آزاد شدن افراد در زمان محبوس شدن آنها در كابين مي تواند به عوامل متعدد وابسته باشد. سيستم نجات اضطراري در آسانسور از بخش هاي متنوعي تشكيل شده كه با توجه به كاربرد تقسيم بندي صورت گرفته است. يك سيستم نجات اظطراري بايستي از ويژگي هاي زير برخوردار باشد.

  1. مجزا بودن كامل سيستم نجات اضطراري از سيستم كنترل
  2. نمايشگر ال سي دي جهت نمايش عملكرد سيستم ورودي ها و هم چنين نمايش خطاها
  3. قابليت راه اندازي با انواع درب هاي AC/DC
  4. قابليت راه اندازي براي انواع موتورهاي آسنكرون
  5. امكان اتصال 2 يا چند تابلو به صورت سيستم دوبلكس يا گروهي.
  6. باطری های سیستم نجات

باطري هايي كه در سيستم نجات اظطراري آسانسور استفاده مي شوند معمولا از نوع sealed Acid مي باشد و اگر اين باطري ها بدون استفاده براي زمان طولاني در انبار و بانك اطلاعات بمانند كم كم شارژ شده و از عمر مفيد آنها كاسته مي شود. در زمان سفارش سيستم نجات اظطراري بايد به نوع آسانسور، نوع موتور، ولتاژ و جريان شير برقي در آسانسور هيدروليك و ولتاژ جريان ترمز مكانيكي موتور و نوع در بايد توجه كرد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *