سرویس آسانسور مسکونی هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

سرویس آسانسور مسکونی هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟ هیچ چیزی مادام العمر دوام ندارد ، حتی آسانسور شما. فرسودگی و پارگی اجزای آسانسور ناشی از استفاده منظم سرانجام بر عملکرد و راندمان آسانسور تاثیر می گذارد. متوسط طول عمر آسانسورها حدود 20 تا 25 سال است که در این مرحله بسیاری از کارشناسان خدمات نوسازی را توصیه می کنند. آیا شما می دانید که مدت زمان سرویس آسانسور کی است ؟! در اینباره سه موضوع را باید در نظر بگیرید.

یکی از بهترین راه ها برای همراهی با تعمیرات و اطمینان از اینکه آسانسور مسکونی در بهترین شرایط خود است ، برنامه ریزی منظم برای نگهداری و سرویس دوره ای آسانسور است. در حالی که صاحبان خانه می توانند برای کمک به طولانی شدن عمر آسانسور خود چند قدم بردارند ، اما تشخیص عیب کارکرد آسانسور بدون شک کار دشوار بوده و باید توسط سرویسکار آسانسور صورت گیرد .

موارد کلیدی نشان دهنده فرا رسیدن مدت زمان سرویس آسانسور :

طول عمر اجزای آسانسور بیشتر از 20 سال باشد

معمول است که بخواهید تا حد امکان از تجهیزات آسانسور حداکثر استفاده را ببرید. تجهیزات آسانسور منسوخ شده می تواند خطرات ایمنی را برای سرنشینان ایجاد کند. اجزای ناقص و خراب ، درب های غیر قابل اطمینان و سایر موارد به ظاهر کوچک مشکلات بسیار جدی ایجاد می کنند. نوسازی آسانسورها هر 20 الی 25 سال بهترین راه برای به حداقل رساندن این خطرات است. علاوه بر این با افزایش سن تجهیزات آسانسور ، منسوخ شدن تجهیزات موضوع مهمی محسوب می شود زیرا دستیابی به قطعات و تجهیزات تعویض شده دشوارتر خواهد بود!

خرابی مداوم آسانسورها

در مجموعه آتیس لیفت، ما متعهد هستیم سرویس دوره ای آسانسور را متناسب با نیاز شما انجام دهیم. توجه داشته باشید که هر چند وقت یکبار برای سرویس قطعات آسانسور با تکنسین ها تماس می گیرید. آسانسور شما هر چند وقت یکبار خراب می شود ؟ هر سه ماه ؟ هر شش ماه ؟ اگر بیشتر از حد معمول برای تعمیر و سرویس آسانسور خود با شرکت های خدماتی تماس گرفته اید ، ممکن است زمان نوسازی آسانسور شما فرا رسیده باشد!

سرویس دوره ای کدهای ایمنی آسانسورها

ایمنی باید دلیل اصلی در نظر گرفتن سرویس و نوسازی آسانسور باشد. آسانسورهایی که فاقد آخرین فن آوری و تجهیزات هستند می توانند خطرناک باشند و مستعد خاموش شدن غیر منتظره خواهند بود. همچنین تلفن های اضطراری در این دسته از آسانسورها کار نمی کند ، درب ها به خوبی باز و بسته نمی شود و مشکلات جدی دیگری خواهند داشت. از این رو لازم است که آسانسورها از کدهای استاندارد ساختمان و ایمنی استفاده کنند و همین موضوع باعث اهمیت سرویس دوره ای آسانسور ها می گردد.

بهبود کارآیی

آسانسورهای ناکارآمد پول و انرژی و در نتیجه هزینه زیادی هدر می دهند. مدت زمان انتظار طولانی ناشی از آسانسورهای ناکارآمد می تواند باعث ناآرامی در بین مستاجران شود. به روزرسانی سیستم به آرامتر و روانتر شدن سواری کمک خواهد کرد و در نتیجه هزینه تعمیرات کاهش خواهد یافت. از این رو تشخیص فواصل مدت زمان سرویس آسانسور توسط مدیر ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

مدت زمان سرویس آسانسور بستگی به نوع و مدل آسانسورها و نیز تعداد توقف در آن ها دارد. اگر سرویسکار با نوع و عملکرد آسانسور مربوطه آشنایی کامل داشته باشد و البته دارای مهارت و تجربه نیز باشد ، در کمترین زمان ممکن به بررسی و سرویس تمامی بخش های آن می پردازد. کسب تجربه و مهارت در انجام خدمات آسانسور مستلزم گذراندن دوره های آموزشی و نیز انجام عملیات های متعدد می باشد.

خدمات سرویس دوره ای آسانسور ها :

سرویس آسانسور مسکونی هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟ مدیریت ساختمان مستلزم اطمینان از عملکرد مناسب کلیه خدمات و امکانات است. پله برقی یا آسانسور وجود در ساختمان شما باید در همه زمان ها به طور صحیح و کارآمد کار کند. بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت بر عملکرد کلی سیستم آسانسوراز جمله خدماتی است که در بخش سرویس ماهیانه آسانسور انجام می شود.

به طور کلی همه سیستم ها و یا مکانیزم ها نیازمند بازدید دوره ای و سرویس و نگهداری هستند ، به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا کرده و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. بعد از نصب آسانسور سرویس و نگهداری آن از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

تعمیرات رایج برای انجام چه مواردی لازم است؟

بدون تعمیر و نگهداری مناسب ، ممکن است با مشکلات احتمالی آسانسور مسکونی خود روبرو شوید که منجر به هزینه های تعمیر آسانسور خانگی می شود. هرچه مدت آن را به تعویق بیندازید ، به احتمال زیاد آسانسور شما به تعمیرات اساسی تری نیاز پیدا کند. با تعمیر و نگهداری آسانسور منزل خود به روز باشید.
تعمیرات مشترک

به طور کلی ، بهتر است برای مراقبت از تعمیرات به یک متخصص حرفه ای اعتماد کنید. برخی تعمیرات معمول وجود دارد که یک صاحبخانه به راحتی می تواند از آنها مراقبت کند. این تعمیرات محدود به مواردی است که می توانید بدون نیاز به ورود به موتورخانه از طریق کابین به آنها دسترسی داشته باشد. برای مثال ، درب های ورودی آسانسور در صورت دشوار بودن در باز یا بسته شدن کامل درب ، یا درگیری درب در محفظه درب ممکن است نیاز به تنظیم یا تعمیر داشته باشد. به یاد داشته باشید که هرگز سیستم قفل آسانسور را دستکاری نکنید. در پایان ، همیشه بهتر است برای هر تعمیرات متداول به یک متخصص خبره اعتماد کنید.

تعمیرات بزرگ

بسیاری از تعمیرات لازم دیگر باید توسط متخصصان تشخیص داده و انجام شود. حداقل ، این شامل هر گونه مشکل در آسانسور است. اگر آسانسور شما به نحوی خراب است. و مسئله از آنچه می بینید به راحتی مشخص نیست ، با یک تکنسین خدمات تماس بگیرید تا سیستم آسانسور شما را بازرسی کند و منبع مشکل را مشخص کند.

 

اگر به یک سرویسکار آسانسور حرفه ای نیاز داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید. مجموعه  آتیس لیفت با ارائه ی انواع خدمات در حوزه  نصب آسانسور ، سرویس و تعمیر آسانسور توسط تعمیرکاران و مهندسین کاربلد و حرفه ای، آماده خدمت رسانی در تمامی نقاط تهران به شما مشتریان گرامی می باشد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *