تعمیر موتور اسانسور

تعمیر موتور اسانسور آسانسور از قطعاتی مختلفی تشکیل شده است که در کنار هم و با عملکردی هماهنگ سبب راندمان درست و بالایی می شود. مهم ترین و اصلی ترین قطعه در آسانسور موتور آن است که با بروز نقص در این قطعه کار کل سیستم دچار اختلال می شود. در اینجا می خواهیم در رابطه با آموزش تعمیر موتور آسانسور برای شما  صحبت کنیم. تا حدی مشکل آسانسور خود را شناخته و نسبت به رفع آن اقدام نمایید. اگر موتور آسانسوری دچار نقص و مشکل شود بهتر است توسط افراد مجرب و متخصص تعمیر شود زیرا بسیار حساس بوده و هرگونه اشتباه در تعمیر آن سبب بروز خسارات جبران ناپذیری می شود.

آموزش تعمیر موتور آسانسور

تعمیر موتور اسانسور در موسسات و مراکزی به صورت تخصصی به افراد چگونگی تعمیر موتور آسانسور آموزش داده می شود که به صورت مستقیم وارد بازار کار می شوند. کابین، موتور، کابل ها و … را می توان بخش های تشکیل دهنده آسانسور دانست که مهم ترین بخش آن موتور است که نقشی اساسی در راندمان کار آسانسور ایفا می کند.

به طور کلی می توان موتور را یکی از مهم ترین اجزاء آسانسور دانست که در دو نوع گیربکسی و گیرلسی وجود دارد که از نظر قیمت دارای تفاوت هایی است که بر اساس نوع نیاز می توان یکی از این دو نوع را بر روی آسانسور نصب نمود. اجزاء تشکیل دهنده موتور گیربکس به شرح زیر است:

 • ترمز الکتریکی
 • موتور الکتریکی
 • گیربکس
 • فلکه گیربکس

هزینه تعمیرات تخصصی

آسانسور نیز همانند سایر وسایل و دستگاه ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارد که شامل صرف هزینه می شود. نمایندگی های تخصصی تعمیرات موتور آسانسور به طور گسترده در سطح کشور فعالیت می نمایند که با به کارگیری افراد متخصص و مجرب، تعمیرات را به صورت حرفه ای انجام می دهند.

تعمیر تخصصی موتور سردرب آسانسور

موتور سر درب آسانسور به دلایل مختلفی همچون کارکرد زیاد، وارد شدن ضربه، و دلایلی دیگر ممکن است دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. پیش از اینکه با تعمیر تخصصی موتور سردرب آسانسور آشنا شویم، بهتر است که علت های اصلی خرابی سردرب آسانسور را بررسی نماییم.

 • بستن درب آسانسور به صورت دستی
 • بازکردن درب آسانسور به صورت دستی
 • ضربه های شدید به درب آسانسور
 • شتاب دهی بیش از حد به سردب آسانسور

علت خرابی انواع موتور آسانسور

تعمیر موتور اسانسور تعمیر موتور آسانسور با تشخیص علت خرابی به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر می گردد. تعمیر انواع موتور آسانسور با توجه به وجود برخی پیچیدگی های موجود، قطعا نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای است. در هر یک از انواع آسانسور، موتور گیربکس به عنوان قطعه ای بسیار مهم و کارآمد شناخته می شود. در این بخش از آموزش تعمیر موتور گیربکس آسانسور باید به علت اصلی خرابی قطعه گربکس که عموما ناشی از نقص عملکرد قسمت حلزونی و بلبرینگ است اشاره نمود.

ضربه های شدید و هم چنین برخی استپ های ناگهانی، می تواند به صورت جدی منحر به جداشدن گیربکس از موتور گردد. به صورت کلی هر یک از قطعات آسانسور می تواند نقشی کلیدی و حیاتی در ایمنی و عملکرد آسانسور داشته باشد. سیم بکسل از دیگر قطعات مهم در موتور آسانسور به شمار می رود، در نظر گرفتن تمامی استاندارد های لازم هنگام نصب آسانسور و سرویس آسانسور می تواند نقشی مهم در طول عمر این قطعه داشته باشد.

تعمیر انواع قطعات آسانسور

در مراحل تعمیر موتور آسانسور، تشخیص علت خرابی و هم چنین قطعه آسیب دیده، از اهمیت بسزایی برخوردار است. قطعا تجربه کارشناسان فنی در این حوزه می تواند از موثرترین موضوعات به منظور انجام تعمیرات صحیح و بدون نقص به شمار آید.

موتورگیربکس آسانسور، از اصلی ترین قطعاتی است که آسیب دیدگی آن می تواند با هشدار های متعددی قابل تشخیص باشد. تکان های شدید آسانسور از جمله مهم ترین این هشدار ها به شمار می آید. نقص در بلبرینگ ها، مهم ترین عاملی است که منجر به خرابی قطعات گیربکس خواهد شد.

در تعمیر موتور آسانسور، توجه به بخش مهمی از ایرادات، می تواند شرایطی ایده آل را برای جلوگیری از نقص های فنی در زمان های آتی فراهم نماید. هم چنین تشخیص درست و دقیق مشکلات موتور آسانسور، موجب افزایش عمر مفید آسانسور خواهد شد.

موتور آسانسور، ریل، کابین، فرمان و درب آسانسور را باید به عنوان اصلی ترین قطعات آسانسور به شمار آورد. البته که موتور آسانسور به عنوان مهم ترین قطعه، خود به تنهایی از اجزا مختلفی تشکیل شده است.

آشنایی با قطعات موتور آسانسور

 • فلکه اصلی موتورگیربکس
 • موتور گیرلس
 • دنده برنجی و ماردون موتور آسانسور
 • فن موتور آسانسور
 • انکودر موتور آسانسور
 • بلبرینگ و حلزونی

آموزش تعمیر انواع موتور آسانسور

انواع موتور آسانسور از نظر کیفیت، قیمت و هم چنین کارایی متنوع اند. هر یک از انواع موتور آسانسور در صورت خرابی، نیازمند تعمیرات ویژه و خاصی خواهند بود. ظرفیت آسانسور، تعداد طبقات، ترافیک های طبقاتی و هم چنین نحوه نصب از جمله مواردی است که در تعیین هزینه تعمیر موتور آسانسور به شکلی ویژه موثر خواهد بود.

رعایت تمامی استاندارد های لازم در انتخاب موتور آسانسور، می تواند. شرایطی متفاوت را برای تعیین طول عمر مفید آن ایجاد نماید. اما این تنها نکته مهمی نیست. که تعیین کننده عمر موتور آسانسور باشد. موتور آسانسور پس از دوره های مشخص، نیاز به سرویس، تعویض یا تعمیر خواهد داشت. تخصص و مهارت کارشناسان در این رابطه، موضوع مهمی است که می تواند پس از تعمیر موتور آسانسور، مشاهده گردد.

 

اگر به یک سرویسکار آسانسور حرفه ای نیاز داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید. مجموعه  آتیس لیفت با ارائه ی انواع خدمات در حوزه  نصب آسانسور ، سرویس و تعمیر آسانسور توسط تعمیرکاران و مهندسین کاربلد و حرفه ای، آماده خدمت رسانی در تمامی نقاط تهران به شما مشتریان گرامی می باشد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *