آسانسور خلاء پنوماتیک

آسانسور خلاء پنوماتیک آسانسوری است که با فشار هوا کار می کند. این نوع آسانسور به اتاق ماشین و گودال نیاز ندارد. در بالای شافت یک پمپ خلا وجود دارد. در انتهای شافت آسانسور یک دریچه وجود دارد ، اما در بالای شافت وجود ندارد ، بنابراین بخشی از شافت زیر واگن آسانسور هوا محکم نیست ، اما قسمت شافت بالای واگن آسانسور هوا محکم است.

وقتی آسانسور بالا می رود ، به احتمال زیاد پمپ خلاء هوا را از شافت بالای واگن آسانسور خارج می کند و باعث می شود کابین آسانسور به دلیل مکش بالا برود. وقتی آسانسور پایین می رود ، به احتمال زیاد یک سوراخ کوچک باز می شود ، هوا وارد می شود و باعث می شود آسانسور از طریق جاذبه با سرعت مطمئنه پایین بیاید. آسانسورهای خلاء پنوماتیک دارای شافت های دایره ای هستند. در صورت شروع سقوط آسانسور، مکانیزم ایمنی نیز وجود دارد (احتمالاً شبیه چتر است).

در قسمت بالای کابین آسانسور آب بندی محکم بسته می شود، بنابراین قسمت بالای کابین آسانسور هوا محکم است. درب های بالابر دستی هستند و در صورت بسته شدن، یک مهر و موم محکم هوا ایجاد می کنند. این نوع آسانسور درب اتومبیل ندارد. از این نوع آسانسور معمولاً به عنوان آسانسور مسکونی استفاده می شود.

 آسانسور دستی

آسانسور دستی نوعی آسانسور بسیار قدیمی است که از برق استفاده نمی کند. یک طناب برای کنترل ترمز کشیده می شود و یک حلقه طناب از یک طرف کشیده می شود تا آسانسور به سمت بالا حرکت کند و از طرف دیگر کشیده می شود تا آسانسور به سمت پایین حرکت کند. امروزه یافتن آسانسور دستی بسیار نادر است ، اما تعداد کمی هنوز هم وجود دارد.

آسانسور موتور بخار

آسانسور موتور بخار نوعی آسانسور بسیار قدیمی است که از برق (یا احتمالاً بسیار کم) استفاده نمی کند. نیروی آسانسور توسط یک موتور بخار تامین می شود. برخی (شاید اکثر) آسانسورهای بخار از نوع درام پیچ در پیچ هستند. مشخص نیست که آیا آسانسورهای موتور بخار هنوز وجود دارند ، عملکردی دارند یا از کار افتاده اند.

 آسانسور هیدرولیک آب شهری

آسانسور هیدرولیکی آب شهری نوعی آسانسور بسیار قدیمی است که در ساختمان از برق استفاده نمی کند (یا احتمالاً بسیار کم). نیروی آسانسور از فشار آب شهر تأمین می شود. آب پیستون هیدرولیک را مجبور به امتداد می کند و آسانسور را به سمت بالا هل می دهد.

وقتی آسانسور پایین می رود ، آب به فاضلاب می رود. انواع مختلفی از آسانسور هیدرولیک آب شهری وجود دارد. ناشناخته است که آیا آسانسورهای هیدرولیک آب شهری کاربردی هنوز وجود دارد ، اما ممکن است بعضی از آنها هنوز از کار افتاده باشند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *