آسانسور ترکیبی چیست؟

آسانسور تركيبی به منظور نصب چندين قطعه از برندهای مختلف (آسانسور) كه با يكديگر سازگاری بالايی دارند و نصب و راه اندازی می شود. در آسانسورهای تركيبی هر كدام از قطعات از یک برند و مارک جداگانه بوده و مجموعه كلی آسانسور از چندين برند است. در گذشته آسانسورها به صورت پكيج كامل قرار داشت و توسط شركتهای وارد كننده و يا نمايندگي هاي اصلی، نصب و راه اندازی می شدند. اما به دليل اينكه امروزه واردات آسانسور مشكل است و شركت های ايرانی، آسانسورها را به صورت تركيبی نصب و راه اندازی مي كند. قطعاتی مانند ريل و موتور كه در آسانسورهای تركيبي مورد استفاده قرار می گيرد از چين و يا اروپا وراد می شود و تابلو فرمان و كابين در ايران ساخته می شود.

مزیت آسانسور ترکیبی چیست؟

مزيت های آسانسورهای تركيبی شامل: قيمت آسانسورهای تركيبی از آسانسورهای وارداتی كمتر است. هزينه سرويس و نگهداری آسانسورهای تركيبی از آسانسورهای وارداتی كمتر است. سرويس و نگهداری آسانسورهای تركيبی توسط كليه شركتهای مجاز قابل انجام است. زمان تحويل آسانسورهای تركيبی به طور متوسط 10 روز می باشد. نياز به زمان كمتر اجرا و تحويل پروژه و قابليت خريد قطعات به صورت جزيی می باشد.

معایب آسانسور ترکیبی چیست؟

آسانسورهای تركيبی با وجود اين همه مزيت خوبی كه دارند داررای معايبی هم هستند. كيفيت طراحی پايين تر نسبت به آسانسورهای پكيج به دليل قابليت استفاده از برندهای نامعتبر، پراكندگی كيفيت ونوع قطعات نسبت به يكديگر، محدوديت در سرعت و تعداد توقف، صدا و لرزش های آسانسورهای تركيبی بيشتر از آسانسورهای وارداتی است.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *