آسانسورهای کششی دنده ای

ماشین های کششی دنده ای توسط موتورهای الکتریکی AC یا DC کار می کنند. ماشین آلات دنده ای از چرخ دنده های کرم برای کنترل حرکت مکانیکی واگن آسانسور با “غلتاندن” طناب های فولادی بالابر بر روی یک میله محرک که به یک جعبه دنده متصل شده توسط موتور پر سرعت متصل است استفاده می کنند. این ماشین ها بطور کلی بهترین گزینه برای استفاده از زیرزمین یا کشش سربار برای سرعتهای حداکثر 500 فوت در دقیقه (2.5 متر بر ثانیه) هستند.

به منظور امکان کنترل دقیق سرعت موتور ، امکان تسطیح دقیق و راحتی مسافران ، یک موتور بالابر DC که از یک مجموعه مولد موتور AC / DC (MG) تغذیه می شود ، راه حل ترجیحی در نصب آسانسورهای پرترافیک برای چندین دهه بود. مجموعه MG همچنین به طور معمول کنترل کننده رله آسانسور را تغذیه می کند، که این مزیت اضافه شده در جدا کردن برق آسانسورها از بقیه سیستم الکتریکی ساختمان را دارد ، بنابراین از بین رفتن سنبله های برق گذرا در منبع برق ساختمان ناشی از شروع و توقف موتورها (به عنوان مثال باعث کم نور شدن هر بار استفاده از آسانسور می شود)، و همچنین تداخل در سایر تجهیزات الکتریکی ناشی از قوسی شدن کنتاکتورهای رله در سیستم کنترل.

آسانسورهای کششی بدون دنده

ماشین های کششی بدون دنده ، موتورهای دور کم (دور در دقیقه)، گشتاور بالا هستند که از طریق AC یا DC کار می کنند. در این حالت ، قفسه محرک مستقیماً به انتهای موتور متصل است. آسانسورهای کششی بدون دنده می توانند تا 2000 فوت بر دقیقه (10 متر بر ثانیه) یا حتی بیشتر سرعت داشته باشند. یک ترمز بین موتور و شیار محرک نصب شده است تا آسانسور را در یک طبقه ثابت نگه دارد. این ترمز معمولاً از نوع درام خارجی است و توسط نیروی فنر فعال شده و به صورت برقی باز می شود. قطع برق باعث درگیری ترمز و جلوگیری از سقوط آسانسور می شود.

اتاق ماشین

آسانسورهای بدون اتاق ماشین در ماشین آلات، دارای یک اتاق ماشین ثابت در بالای بالابر نیستند، در عوض دستگاه بالابر کششی یا در دیواره سمت بالای بالابر یا در پایین بالابر نصب می شود. موتور با استفاده از یک آهنربای دائمی نصب می شود که موتور را “دائماً می چسباند” و با درایو Variable Volume Variable Frequency (VVVF)  کار می کند. برخی از دستگاه های بالابر از موتورهای سنکرون بدون دنده به جای موتورهای القایی معمولی استفاده می کنند. این طراحی نیاز به یک اتاق ماشین ثابت را برطرف می کند و بنابراین فضای ساختمان را صرفه جویی می کند. تقریباً تمام آسانسورهای کششی MRL دارای کشش بدون دنده هستند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *