آسانسورهای هیدرولیک از اوایل قرن نوزدهم در برخی از کارخانه های اروپایی مورد استفاده قرار گرفت. این آسانسور بر روی یک پیستون فولادی نصب شده که داخل یک سیلندر در زمین قرار می گیرد. آب تحت فشار داخل استوانه می شود تا سیلندر و آسانسور بالا کشیده شود. زمانی که آب به صورت کنترل شده خارج می شود، آسانسور پایین می آید.

در نصب اولیه، سوپاپ اصلی که جریان آب را کنترل می کند، توسط مسافر و با استفاده از طناب هایی که به صورت عمودی از داخل آسانسور عبور می کنند، راه اندازی می شود. پیشرفت های بعدی این سیستم منجر به کنترل اهرم و سوپاپ و در نهایت، تنظیم شتاب و یا کاهش سرعت آسانسور شد.

[irp posts=”480″ name=”تاریخچه آسانسور در ایران و جهان”]

استفاده از هیدرولیک برای ماشین های قدرتی در اواسط سال 1840 آغاز شد، زمانی که جرثقیل هیدرولیکی توسط Sir William Armstrong معرفی شد. سپس، اوایل سال 1870، ماشین های هیدرولیکی جایگزین ماشین های بخار شدند. اواخر 1870، آسانسورهای هیدرولیکی طناب دار معرفی شدند، پیستون نسبتا کوتاهی جایگزین شد، به گونه ای که داخل سیلندر به حرکت در می آمد. با استفاده از این سیستم، طول پیستون با استفاده از سیستم طناب و قرقره افزایش یافت.

آسانسور هیدرولیکی چیست؟

آسانسور هیدرولیک، آسانسوری است که توسط پیستونی که داخل سیلندر به حرکت در می آید، توان و قدرت می گیرد و فشار ایجاد شده داخل سیلندر باعث می شود پیستون به سمت بالا حرکت کند. موتور الکتریکی، روغن هیدرولیک را به سمت سیلندر پمپاژ می کند تا امکان حرکت پیستون فراهم شود و کابین آسانسور به راحتی بلند خواهد شد. هنگام پایین آمدن آسانسور، سوپاپ های الکتریکی میزان خارج شدن روغن را کنترل خواهند کرد.

از آسانسورهای هیدرولیک عمدتا برای ساختمان های پنج تا شش طبقه استفاده می شود. این آسانسورها می توانند با سرعت 0.6 متر در هر ثانیه عمل کنند.

اصول ساخت آسانسورهای هیدرولیک بر اساس قانون پاسکال برای ایجاد نیرو و حرکت است، بدین صورت که، تغییر فشار بر روی مایعات تراکم ناپذیر در یک فضای مشخص شده، به طور مساوری در سراسر مایع و در تمامی مسیرها منتقل خواهد شد.

از سیستم های هیدرولیک برای کنترل دقیق نیروهای بزرگ استفاده می شوند، مقرون به صرفه و اقتصادی هستند و منبع خوبی از انرژی را تامین می کنند.

چه ساختمان هایی از آسانسورهای هیدرولیک استفاده می کنند؟

شما تقریبا می توانید آسانسورهای هیدرولیک را در در هر نوع ساختمان بیابید. با این حال، دو عامل وجود دارد که ارتفاع مورد استفاده از این آسانسورها را محدود می کنند.

  • آسانسورهای هیدرولیک برای بالا بردن کابین به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارند، به همین خاطر معمولا در ساختمان های بلند مورد استفاده قرار نمی گیرند.
  • آسانسورهای هیدرولیک، سرعت آهسته تری نسبت به دیگر آسانسورها دارند.

با توجه به این دو عامل، از این نوع آسانسور برای ساختمان هایی تا پنج طبقه استفاده می شود.

مشخصات آسانسور هیدرولیک

  • آسانسور هیدرولیک می تواند از دو تا پنج طبقه به خوبی کار کند.
  • پیستون این آسانسور سرعتی در حدود 150 فیت در هر دقیقه دارد.
  • چهار نوع اصلی آسانسور هیدرولیک عبارت است از: با چاهک، بی چاهک، طناب دار و بدون اتاق
  • اجزای اصلی این آسانسور عبارت است از: پمپ که توسط موتور الکتریکی تغذیه می شود، مخزن (جایی که روغن ذخیره می شود)، سیلندر و پمپاژ که ما بین مخزن و سیلندر واقع می شود.
  • زیر آسانسور باید سوراخ و گودالی وجود داشته باشد.
  • آسانسورهای هیدرولیک، ظرفیت حمل متفاوتی دارند که به اندازه کابین بستگی دارد.
  • پمپاژ روغن به داخل سیلندر توسط موتور الکتریکی باعث می شود پیستون، کابین آسانسور را به سمت بالا بکشد.
  • هنگام پایین آمدن آسانسور، سوپاپ اجازه می دهد روغن از سیلندر خارج شود و به داخل مخزن روغن برگردد.

آسانسور هیدرولیک چگونه کار می کند؟

آسانسور هیدرولیک برخلاف آسانسورهای کششی، از ماشین آلات بالابر استفاده نمی کند. در مقابل، فشرده سازی مایعات منجر به ایجاد نیرو و حرکت خواهد شد.

کابین آسانسور توسط موتور الکتریکی که روغن را به داخل سیلندر می فرستد و پیستونی که حرکت می کند، به سمت بالا کشیده می شود. آسانسورهای هیدرولیکی هم چنین دارای سوپاپ های الکتریکی هستند که میزان آزاد شدن روغن را کنترل می کنند تا آسانسور حرکت آرامی داشته باشد.

برای پایین آمدن آسانسور، سوپاپ باز می شود تا روغن به داخل مخزن برگردد و آسانسور با استفاده از نیروی گرانش، به عقب برمی گردد. زمانی که سوپاپ بسته می شود، روغن تنها می تواند از مخزن به سیلندر برسد و زمانی که سوپاپ باز می شود، روغن تنها از سیلندر به داخل مخزن برمی گردد.

کنترل های موجود در کابین آسانسور باعث می شوند پمپ به کار بیفتد و روغن به حرکت در بیاید. زمانی که آسانسور به طبقه می رسد، پمپ خاموش می شود و آسانسور بر روی قسمت بالای پیستون می نشیند و با استفاده از روغن گیر افتاده داخل سیلندر، در موقعیت خود باقی می ماند.

اجزای سیستم هیدرولیک

مایع، مهم ترین بخش سیستم هیدرولیک است. قوانین فیزیک حکم می کند که فشار مایع حین انتقال در طول سیستم هیدرولیک، بدون تغییر باقی می ماند.

مدارهای هیدرولیک

مدارهای هیدرولیک، جریان و فشار مایع در سیستم را کنترل می کنند.

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک، نیروی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. پمپ های هیدرولیکی، خلاء را در قسمت ورودی پمپ ایجاد می کنند که باعث می شود مایع از مخزن وارد خط ورودی شود، از منفذ خارج شود و به سیستم هیدرولیک برسد.

بیشتر بخوانید: هزینه سرویس و نگهداری آسانسور چقدر است؟

موتور هیدرولیک

موتور هیدرولیک، محرکی است برای تبدیل فشار هیدرولیک به گشتاور و چرخش. موتور، فشار و جریان ناشی از انرژی هیدرولیک را در خود نگه می دارد و آن را به یک انرژی مکانیکی چرخشی تبدیل می کند. پمپ، انرژی هیدرولیک را به سیستم می فرستد، جایی که فشاری به موتور وارد می شود.

اگر به یک سرویسکار آسانسور حرفه ای نیاز داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید. مجموعه  آتیس لیفت با ارائه ی انواع خدمات در حوزه  نصب آسانسور ، سرویس و تعمیر آسانسور توسط تعمیرکاران و مهندسین کاربلد و حرفه ای، آماده خدمت رسانی در تمامی نقاط تهران به شما مشتریان گرامی می باشد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *