آسانسور های کارگاهی

کاربرد آسانسورهای كارگاهی

از آسانسورهای كارگاهی برای جابجايی مصالح  در ساختمان و ساخت و ساز استفاده می شود. از آسانسور كارگاهی يا بالا بر برای حمل بار و افراد استفاده ميكنند. آسانسورهای كارگاهی دارای تفاوت زيادی با بالا كشنده هاي وينچی دارند.

از آسانسورهای كارگاهی در چه مکانهایی استفاده می شود.

آسانسورهای كارگاهی در راه سازی، مرمت آثار باستانی، نفت و گاز و در راه سازی، ساخت پل و تونل، ساختمان سازی، و پتروشيمی مورد استفاده قرار می گيرد. آسانسورهای كارگاهی به سه دسته 1. بالابر صنعتی 2. بالابر ساختمانی 3. بالابر حمل و نقل تقسیم می شوند. آسانسورهای كارگاهی بر اساس نحوه نصب به دو صورت می باشند.

1.آسانسور كارگاهی ثابت

2.آسانسور كارگاهی سيار

آسانسور کارگاهی ثابت

در آسانسور كارگاهی ثابت نصب آسانسور در محلی ثابت نصب می شود و برای استقرار نياز به چاهک دارد و از آسانسور كارگاهی ثابت جهت جابه جايي بارهای سنگين در كارگاهها و كارخانه ها استفاده می كنند.

آسانسور كارگاهی سيار

آسانسور كارگاهی سيار قابليت جابجايي سريع را دارد و در اجرای نقاشی های بزرگ خيابانی، تميز كردن و يا ساخت نمای بيرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار مي گيرد.

ایمنی آسانسور های کارگاهی

آسانسورهای كارگاهی علاوه بر جابجايی افراد و مصالح در ارتفاعات، از ايمنی بالا، سرعت انجام كار، افزايش روحيه افراد هنگام كار هم مقرون به صرفه می باشد و همواره سازندگان سدها، پالايشگاهها، سكوهای نفتی و ديگر سازهاي ساختمانی از اين آسانسور استفاده كرده اند.

ابعاد آسانسورهای كارگاهی

ابعاد كابين آسانسور كارگاهی بر اساس چاهک بالا بر ساخته می شود. ظرفيت وزني بالابر در رنج هاي 500 گرم، يک تن، يک و نيم تن می باشد. سيستم ترمز مورد استفاده در آسانسورهای كارگاهی پارا شدت می باشد كه در سرعت های غير مجاز، سيستم ترمز به صورت خودكار عمل كرده و باعث جلو گيری از سقوط آسانسور می شود.

آسانسورهای كارگاهی كه درون چاهک نصب می شود و دارای ريل های T9 و T16 استاندارد كارگاهی است كه دارای حركت نرم و ايمن می باشد و باعث افزايش بهره وری و ايمنی در پروژه های ساختمانی می شود. آسانسورهای كارگاهی حدود دو دهه است كه به وفور در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گيرد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *