آسانسور بیمارستانی

اهمیت آسانسور بیمارستانی

در آسانسورهاي بيمارستاني، انتقال بيماران سريع و بدون ضربه، بدون تاخير و ايمن و بايد همواره در دسترس باشد. بيمارستانها براي حمل بيمار و تجهيزات، بايد آسانسور داشته باشند. از آسانسورهاي بيمارستاني يا بيمار بر در مراكز درماني، مراكز نگهداري از سالمندان و معلولين استفاده مي شود. از آسانسور بيمارستاني جهت حمل و نقل در بيمارستان و يا تخت هاي اتاق عمل در مراكز درماني كه شامل كلينك ها ، بيمارستانها، و درمانگاهها مي باشد نصب و راه اندازي مي شوند.

ابعاد آسانسور بیمارستانی

به جز جابجايي مسافران، آسانسورها بايد بتوانند تخت بيمار را از طبقه اي به طبقه ديگر در ساختمان جابه جا كنند. آسانسورهاي بيمارستاني با توجه به نوع كاربري خاصي كه دارند جهت جابجايي تخت هاي بيمارستاني از آنها استفاده مي شود كه اين آسانسورها ابعاد بزرگي دارند كه هم از نظر ابعاد كابين و هم سيستم موتور خانه اي، داراي استانداردهاي مخصوص مي باشند و ابعاد كابين اين نوع آسانسورها بايد به صورتي باشد كه ظرفيت حداقل يك تخت بيمارستان و يك پرستار در كنار آن را داشته باشد.

انواع آسانسور بیمارستانی

آسانسورهاي بيمارستاني شامل دو نوع آسانسور حمل بيمار و آسانسورهاي جابجايي كارمندان و عيادت كنندگان مي باشد و اين دو جريان در جابجايي نبايد با يكديگر تداخل كنند و آسانسورها از هم مجزا باشند. در آسانسور بيمارستاني انتقال بيمار بايد به صورت آرام و حركت و توقف آن به صورت نرم بوده و تكانهاي كابين به كمترين حد خود برسد. آسانسورهاي بيمارستاني از لحاظ ميزان ظرفيت باربري و ابعاد كابين با آسانسورهاي معمولي متفاوت مي باشد. از آنجايي كه اين آسانسورها معمولا براي جابجايي بيماران استفاده مي شود بايد به طور مرتب تميز و ضد عفوني شود. در طراحي داخلي بايد نور كافي در داخل كابين آسانسور وجود داشته باشد و درب آسانسور به هنگام ورود و خروج تخت و برانكارد بايد به اندازه اي باز شود كه ايجاد مزاحمت نكند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *